Po spotkaniu Lubnauer-Schetyna .N nie zrywa koalicji z PO w stolicy. Co z innymi miastami?

Nowoczesna na razie nie będzie wycofywała się z porozumienia z Platformą Obywatelską - zadeklarowała po spotkaniu z Grzegorzem Schetyną Katarzyna Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer od początku kwestionowała umowę, na podstawie której wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w Warszawie został Rafał Trzaskowski. Czy dzisiejsza deklaracja oznacza, że nowa liderka Nowoczesnej popiera uzgodnienia swojego poprzednika?

Na pewno na razie nie będzie się z nich wycofała. Katarzyna Lubnauer wszystko uzależnia od decyzji nowego zarządu partii, choć jako przewodnicząca będzie raczej rekomendowała podtrzymanie ustaleń dotyczących Warszawy.

- Uważam, że pewne rzeczy stały się faktem i trzeba je traktować bardzo poważnie - mówiła po dzisiejszym spotkaniu z Grzegorzem Schetyną Katarzyna Lubnauer.

Nadal nie wiadomo jednak czy, i jeśli tak to w jakiej formie, porozumienie zostanie rozszerzone na kandydatów w innych miastach, a nawet na wspólne listy do sejmików wojewódzkich.

Czytaj też: Lubnauer będzie licytowała wyżej niż Petru. Chce dla partii więcej korzyści

- Wszystko zależy od ostatecznego kształtu ordynacji wyborczej - dodaje Lubnauer.

Marcin Kierwiński z PO rytualnie informuje, że spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, choć szczegółów zdradzać nie chce.

Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie przyszłego roku.

Sroczyński: Lubnauer może negocjować porozumienie ze Schetyną

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Po spotkaniu Lubnauer-Schetyna .N nie zrywa koalicji z PO w stolicy. Co z innymi miastami?
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś z obecnym kierownictwem nie wróżę Paltformie żadnych spektakularnych sukcesów. I to nie jest absolutnie żadna wycieczka osobista.

  Stwierdzam tylko empiryczny fakt. Od dwóch lat sondaże są jakie są. Grzegorz Schetyna to nie jest lokomotywa wyborcza, tylko polski Gordon Brown. Najwyższa pora, żeby zachował się tak jak Ewa Kopacz po wyborach przegranych o włos.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 7 razy 1

  W Polsce spekuluje się o ewentualnym skróceniu swej kadencji szefa Rady Europejskiej przez Tuska, co miałoby mu pozwolić na udział w polskich wyborach parlamentarnych jesienią 2019 r.
  **********************
  Tusku wracaj, tylko nie zapomnij kupić białego konia !!!

 • justas32

  Oceniono 15 razy 1

  Petru sadził wpadkę za wpadką. Ale to Lubnauer zatopi Nowoczesną - jak Kopacz PO ...

 • lech2011

  Oceniono 9 razy 1

  Co to za droczenie się ?
  Ona i Nowoczesna zastanawia się nad innym kandydatem, który ma znikome szanse ???

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 0

  Katarzyna Lubnauer to typowa przedstawicielka trzeciej płci !

 • zorro318

  Oceniono 2 razy 0

  Trzaskowski to tylko kandydat rozlatujacej sie PO, w zadnym wypadku kandydat calej warszawskiej opozycji. Wystawienie go jako kandydata na prezydenta bez konsultacji
  z kimkolwiek wrozy kolejny sukces PiS.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Na razie to widac iz stomatologia dokonuje cudow i to w zasadzie wszytko co mozna powiedziec o liderze totalitarnej opozycji.

 • dave1919

  Oceniono 6 razy 0

  .

  .mysz tupnęła na słonia

  .

  .

 • malepifko

  Oceniono 8 razy 0

  Popieranie już w pierwszej rundzie cudzego kandydata kończy się marginalizacją partii. Wyborca dostaje wyraźny znak, że dana partia jest słaba, nie ma swoich ludzi, próbuje wozić się na czyimś garbie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX