Po spotkaniu Lubnauer-Schetyna .N nie zrywa koalicji z PO w stolicy. Co z innymi miastami?

Nowoczesna na razie nie będzie wycofywała się z porozumienia z Platformą Obywatelską - zadeklarowała po spotkaniu z Grzegorzem Schetyną Katarzyna Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer od początku kwestionowała umowę, na podstawie której wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w Warszawie został Rafał Trzaskowski. Czy dzisiejsza deklaracja oznacza, że nowa liderka Nowoczesnej popiera uzgodnienia swojego poprzednika?

Na pewno na razie nie będzie się z nich wycofała. Katarzyna Lubnauer wszystko uzależnia od decyzji nowego zarządu partii, choć jako przewodnicząca będzie raczej rekomendowała podtrzymanie ustaleń dotyczących Warszawy.

- Uważam, że pewne rzeczy stały się faktem i trzeba je traktować bardzo poważnie - mówiła po dzisiejszym spotkaniu z Grzegorzem Schetyną Katarzyna Lubnauer.

Nadal nie wiadomo jednak czy, i jeśli tak to w jakiej formie, porozumienie zostanie rozszerzone na kandydatów w innych miastach, a nawet na wspólne listy do sejmików wojewódzkich.

Czytaj też: Lubnauer będzie licytowała wyżej niż Petru. Chce dla partii więcej korzyści

- Wszystko zależy od ostatecznego kształtu ordynacji wyborczej - dodaje Lubnauer.

Marcin Kierwiński z PO rytualnie informuje, że spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, choć szczegółów zdradzać nie chce.

Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie przyszłego roku.

Sroczyński: Lubnauer może negocjować porozumienie ze Schetyną

TOK FM PREMIUM