O jeden tweet za daleko. Tak oto Radosław Sikorski przejął retorykę Krystyny Pawłowicz

Emocjonalny wpis Radosława Sikorskiego jest reakcją na wystąpienie Beaty Szydło w Sejmie podczas debaty nad wotum nieufności dla rządu.

W czwartek (7.12) głosowano w Sejmie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, zgłoszonym przez PO. W swoim wystąpieniu premier oskarżyła opozycję o kłamstwa i szkodzenie państwu. Wypomniała Platformie afery, które wybuchły podczas jej rządów w tym hazardową i Amber Gold.

Jej słowa ostro skomentował na Twitterze były szef dyplomacji, Radosław Sikorski. Posunął się do nazwania Szydło "wrednym babsztylem".


Część komentatorów pochwaliła Sikorskiego, ale przeważają komentarze pełne oburzenia:

Choć zachowanie strony rządzącej było skandaliczne (premier, prezes i prawie wszyscy posłowie opuścili salę plenarną podczas wystąpień opozycji), to nijak nie usprawiedliwia to nazwania urzędującej premier "wrednym babsztylem". Dodatkowo zastanawia fakt, czy podobnego, poniżającego określenia, użyto by wobec mężczyzny. W zeszły piątek Jacek Żakowski mówił o degradacji parlamentaryzmu przez stronę rządzącą. Zaznaczał, że takie zachowania niszczą społeczeństwo obywatelskie, ułatwiają PiS-owi zamach na Konstytucję. Dziwne, że Radosław Sikorski postanowił wpisać się swoim komentarzem w retorykę degradującą język debaty publicznej.

Czytaj też: "Rosja i prezydent zostali poniżeni". Decyzja MKOl pogrąży Putina tuż przed wyborami?

Opozycja chciała odwołać Szydło, ale najpierw premier wygłosiła mowę. 'Ten wniosek obraża inteligencję Polaków'

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (274)
O jeden tweet za daleko. Tak oto Radosław Sikorski przejął retorykę Krystyny Pawłowicz
Zaloguj się
 • Maciej M

  Oceniono 87 razy 63

  Jak to jest???oni moga nazywac nas zlodziejami, gorszym sortem ,mordami etc...ale jak nam powie sie o nich cos glupiego to wielkie larum....

 • kzet69

  Oceniono 72 razy 54

  Bardzo dobry tweet, do pis-buractwa trzeba przemawiać językiem rozumianym przez pis-buractwo, wystarczy poczytać publicystów na wPolityce ile tam się chamstwa i wulgaryzmów przelewa się pod adresem każdego kto podpadnie pis-mafii, jak ubliżano Jandzie, Gasiuk-Pihowicz, Stuhrowi, Kayi i wiele, wielu innym. Z chamstwem trzeba po chamsku!. Brawo Sikorski!

 • ok-cham

  Oceniono 75 razy 53

  Napisał słusznie i co najważniejsze w języku używanym, akceptowanym i w pełni zrozumiałym dla kadrowej śmietanki PiS.

 • adamofsky

  Oceniono 55 razy 43

  Emilia Pobłocka pracuje w Republika TV i cytowanie tej pani jest co najmniej nieprzyzwoite.

 • mirek76pl

  Oceniono 60 razy 42

  Poza tym, ze zamiast "Wredny babsztyl" powinien uzyc okreslenia "Matka ksiedza" to chyba wszystko inne sie zgadza

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 46 razy 32

  Slusznie pisze Sikorski.

 • ewulka987

  Oceniono 36 razy 28

  Sikorski powiedział tylko prawdę .Jak J.Kaczyński z trybuny sejmowej, bez trybu wykrzyczał na cały świat kłamstwa i oszczerstwa :"Zdradzieckie mordy, kanalie" i nawet nie dostał upomnienia ,to dopiero jest chamstwo. Jeżeli PiS zachowuje się wstrętnie to jest to akceptowane ,bo od lat są tacy i wszyscy się przyzwyczaili i tolerują ich chamstwa.Czas odpłacić im się tym samym, bo zasłużyli na wybuczanie i wygwizdanie ,opuszczanie sali .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX