"Obraża nas stwierdzenie, że mamy się dostosować do standardów europejskich" - ciekawa teza Jurka

- To nie my powinniśmy dostosować się do standardów europejskich, to Europa powinna czerpać z Polski to, co najlepsze - takie jest zdanie europosła Marka Jurka z Prawicy Rzeczypospolitej.

Europoseł był gościem Jana Wróbla w Poranku. Sceptycznie odniósł się do działalności Donalda Tuska.

- On rzeczywiście jest coraz bardziej aktywny na gruncie polskim, ale na forum europejskim już nie za bardzo. Chce wrócić do polskiej polityki, a jego europejscy sprzymierzeńcy polityczni też tego chcą  - tłumaczył.

Dodał też, że działania Tuska są sprzeczne z jego zadaniami jako przewodniczącego Rady Europejskiej.  - Nie może być przeciwko żadnemu rządowi, to zachowanie mało europejskie - podsumował europoseł.

 - A może to Polska odbiegła od Europy? - dopytywał prowadzący

 - Już Jan Paweł II mówił, że obraża nas stwierdzenie, że to my mamy dostosować się do standardów europejskich. To Europa może od nas czerpać. Zwłaszcza, że jest w kryzysie. Najlepiej to widać w kwestii migracji. Nas karzą za to, że głośno mówimy o migrantach to, co inni myślą - tłumaczył Jurek.

We Francji panuje cenzura

Polityk zauważył, że pojawiło się już kilka ostrzegawczych sygnałów, a najsilniejszym z nim był Brexit.

Nas dzisiaj powinna interesować zmiana kierunku UE. Europa musi zrozumieć, że jesteśmy wspólnotą losu.

Europoseł zwrócił uwagę na niesprawiedliwość, jaka ma miejsce wobec Polski. - Dla mnie nie jest przyjemne, kiedy widzę prezydenta Francji pouczającego polską premier. A we Francji wprowadzono formalną cenzurę za pisanie niepochlebnie o aborcji. Tam rada stanu decyduje o usuwaniu symboli religijnych. Przywódcy polityczni honorują feministkę, która piłą ścięła krzyż, a w Polsce, na 100-tysięcznej demonstracji potrafią dopatrzyć się jednego transparentu - narzekał Marek Jurek.

Morawiecki - wielkie społeczne poświęcenie

Jan Wróbel dopytał swojego gościa o sytuację w Polsce. A  konkretnie o to, czy aktywność Tuska bierze się z tego, że ostatnie wydarzenia pokazują, że w PiS-ie coś się zachwiało.Jurek stwierdził jednak, że działania przewodniczącego Rady Europejskiej biorą się raczej z tego, że to opozycja jest słaba.

Gość Poranka dopytany o nowego premiera nie krył natomiast entuzjazmu.

- Morawiecki to zdolny człowiek, którego bezinteresowność zaimponowała Polsce- stwierdził europoseł mając na myśli zrezygnowanie przez Morawieckiego z prezesury w banku na rzecz polityki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (211)
"Obraża nas stwierdzenie, że mamy się dostosować do standardów europejskich" - ciekawa teza Jurka
Zaloguj się
 • apm1947

  Oceniono 48 razy 34

  Nie trzeba było wstępować do UE. A jak się standardy UE nie podobają to wyprowadźcie Polskę z UE i oddajcie wszystkie dotacje. Przestańcie kwękać i judzić

 • zigzag26

  Oceniono 41 razy 29

  A mnie obraża hipokryzja i zaściankowość indywiduów pokroju Jurka. A jakie to pozytywne zjawiska ma Polska do zaoferowania: Jak się żony nie bije to jej wątroba gnije, kilka miliardów zaległości alimentacyjnych, smog, strumień kasy dla kościoła zamiast na leczenie obywateli. Normalnie Europa może czerpać jak ze studni.

 • elinstal

  Oceniono 32 razy 22

  Jeszcze dokończę wywód Jurka... a w Polce najlepszy jest PiS.
  Gdzie się takie trutnie rodzą i dlaczego całą scenę polityczną zagarnęły?
  Przecież ci ludzie mają poglądy rodem ze średniowiecza, a tolerancję krzyżaków.

 • pinio67

  Oceniono 31 razy 21

  W Europie są dwa ośrodki, którym zależy BARDZO aby rozwalić UE. Jeden jest w Moskwie. Drugi w watykanie.
  WON z katolstwem !!!!

 • kemor234

  Oceniono 26 razy 20

  OK.
  Każdy powinien znać swoje miejsce.
  Niech pan Jurek spróbuje przeżyć przeżyć miesiąc za 1500 zł.
  Potem może przekonywać UE do polskich standardów.
  Powodzenia.

 • tilow3

  Oceniono 25 razy 17

  Pewna logika płynie z tej mowy. Jakaś siła argumentów się rysuje. Tyle tylko ... jakie wzorce ma Europa czerpać z polskiej strony? jakie standardy? może te Macierewiczowe? bo podobno to najlepszy minister w historii Polski. I dlatego najlepszego chowano przed opinia publiczną, by nie gadał głupot, a później dano mu tekę ministra, której obiecano nie dać.... zresztą, książkę o tym ministrze napisano i to wzorcową! w skali Europy. To może minister Błaszczak i jego standardy? bicia i poniżania starszych kobiet na chodniku, bo miały czelność usiąść na drodze narodowców, jego radość z tego (na konferencji nie skrytykował i miał uśmieszek na twarzy) że ktoś powiesił portrety posłów z PO na szubienicy.... to też standardy których Europa pragnie! no to może Szyszko! tak- ten sam co wyżyna zwierzynę na polowaniach, nawet gatunki chronione (rysie) a światu głosi potrzebę walki z kornikiem za pomocą harwesterów. No na to Europa na pewno jeszcze nie wpadła, a u nas mamy geniusza! Wiem! prezes! przecież cała Europa chciałaby takiej klasy polityka u siebie. I wszyscy i wszędzie, chcieliby uczyć się od niego klasy i w ogóle... zwłaszcza standardów i klasy politycznej. Panie Jurek, zejdź pan na ziemię!

 • tag1

  Oceniono 23 razy 17

  Panie Jurek!, kategorycznie wypraszam sobie abyś katooszołomie wypowiadał się w moim imieniu oraz zaprzestał nachalnie narzucać mnie swoje chore standardy.

 • hamsterx

  Oceniono 29 razy 17

  "Obraża nas stwierdzenie, że mamy się dostosować do standardów europejskich"

  to znaczy ciebie i kogo jeszcze ??? a z drugiej strony jakie standardy was nie obrażają ?
  azjatyckie czy np. afrykańskie ?

 • heko77

  Oceniono 24 razy 16

  A mnie obraża to że Polskę w parlamencie europejskim reprezentuje ktoś o poglądach średniowiecznych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX