Kraj mówi o rekonstrukcji, a w senacie PiS nocą robi swoje w sprawie SN i KRS

We wtorek o 15 zbiera się Senat, którym zajmie się prezydenckimi ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Debatująca nocą senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji zarekomendowała Izbie, aby przyjęła je bez poprawek.

Rzecznik Praw Obywatelskich, prawniczka z senackiego Biura Legislacji, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, przedstawiciel Stowarzyszenia Sędziów Iustitia oraz kilka innych osób występujących na posiedzeniu komisji powtarzało jak mantrę, że obie propozycje Andrzeja Dudyniekonstytucyjne.

To jednak w najmniejszym stopniu nie zraziło prezydenckiego ministra Pawła Muchy, który odpierał zarzuty. Nie pozostawił też wątpliwości, że do ustaw nie zostaną zgłoszone prezydenckie weta. Podobnego zdania o możliwości zawetowania ustaw jest także rzecznik KRS-u sędzia Waldemar Żurek.

Z przykrością stwierdzam, że nie mam takich nadziei, choć bardzo bym chciał, żeby prezydenta ktoś do tego natchnął, tak jak w lipcu tego roku natchnęła go Romaszewska.

Przypomnijmy, że według opozycji i części środowiska sędziowskiego, ustawy o SN i KRS godzą w praworządność Polski, ponieważ upolityczniają wymiar sprawiedliwości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Kraj mówi o rekonstrukcji, a w senacie PiS nocą robi swoje w sprawie SN i KRS
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 25 razy 21

  Że dożyłem narodzin faszyzmu w wolnej Polsce, w 21 wieku…

 • plutoniczna

  Oceniono 23 razy 19

  "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać." Stefan Kisielewski
  Romaszewska już zaczęła.

 • tilow3

  Oceniono 21 razy 19

  Po co udawać i ukrywać zamiary, drodzy pisowcy. To co robicie i budujecie to druga Białoruś. Putin jest z was dumny, co zresztą głosi wsze i wobec. Standardy białoruskie? no przecież wiadomo! zero opozycji, Sądy nasze, wybory nasze, władza nasza, policja i wojsko nasze - przecież suweren chciał i nam to wszystko dal. Coś sie nie podoba? można wyjechać, prawda? znaczy - jeszcze można, bo niebawem weźmiecie się za wychowanie obywatelskie. Szkoły już przejeliście, a reszta? no cóż, to będzie IV RP, wzorowana na władzy Lukaszenki - mordercy i złodzieja, ale co tam, rzucimy plebsowi 500+ i zamkną zdradzieckie mordy. Kwiczą jak świnie lewacy, prawda? jak Unia odetnie dotacje, za to co czynicie, to lud się wkurzy, ale znajdzie się kij na lewacki ryj - prawda? a może i szubienice albo gilotyny? będą igrzyska i XXII wiek w Wolsce.

 • def11

  Oceniono 18 razy 16

  Nie tylko "według opozycji i części środowiska sędziowskiego" ale i Komisji Weneckiej oraz całego cywilizowanego demokratycznego świata. To, jak mawia sam likwidator sądów niezależności,"oczywista oczywistość"

 • kabza1605

  Oceniono 16 razy 14

  Cała ta rekonstrukcja to zasłona żeby przejąć sądy! A weta Dudy to była ustawka z Jarozbawem. Latem były już za duże protesty. Poczekali do zimy, nastroje się uspokoiły, zomno , Święta za pasem , więc ludziom nie w głowie protesty. Do Świąt przejmą sądy, a potem do kościółka modlić się , złożyć życzenia suwerenowi i załatwione. Po Nowym Roku obsadzą swoich sędziów i już będzie można przejśc do kolejnego etapu. Oskarżania i niszczenia opozycji oraz wolnych mediów. Teraz zdanie prezesa będzie prawem!

 • miksztal2354

  Oceniono 16 razy 14

  PiS-ubecja,

 • konfuziussagt

  Oceniono 12 razy 8

  Swiadomie lamia Konstytucje.
  Pod przykrywka Parlamentu dokonuja ZAMACHU STANU!
  Sa PRZESTEPCAMI, winnymi ZBRODNi przeciwko Rzeczypospolitej!
  Stracili legitymacje do sprawowania wladzy,
  bo daje ja wylacznie Konstytucja i jej przestrzeganie!

  Sprzeczne z Konstytucja PSEUDOUSTAWY,
  za pomoca ktorych PRZESTEPCZA szajka
  usiluje obalic Rzeczypospolita, zmienic ustroj na DYKTATURE,
  nie moga stanowic i nie stanowia prawa!

  Obowiazuje Konstytucja, zgodnie z ktora
  miejsce tych zloczyncow jest na lawach oskarzonych
  i w wiezieniu, a nie na lawach parlamentarnych ani stolkach rzadowych!

 • stefan-50

  Oceniono 14 razy 8

  A po co GW i TVN się zajmują "rekonstrukcją" ? Łyknęły PiSowską prznętę i klepią o niczym od rana do wieczora. Olać te durnowate uroczystości z "wręczaniem tek", najwyżej wspomnieć gdzieś w trzecim rzędzie. Gdzie opozycja z konferencjami prasowymi na temat łamania praworządności, nepotyzmu, złodziejstwa i chamstwa obecnie rządzących ? Przypomnę że PiS potrafiło po 3 konferencje dziennie zwoływać na bzdurne tematy a jak coś większego się trafiło to przez klika miesięcy temat wałkowano. Tak się pracuje panie Schetyna a nie popiskuje gdzieś z kącika. Boicie się ? Zmieńcie profesję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX