To najbardziej absurdalne wytłumaczenie, dlaczego Morawiecki nie wymienił ministrów

Po wczorajszym zaprzysiężeniu Mateusza Morawieckiego na premiera, nie milkną komentarze, że przejęcie wszystkich ministrów z rządu Beaty Szydło jest jawną kpiną.

Reporterka TOK FM pytała w Sejmie o opinie na temat wczorajszego zaprzysiężenia gabinetu Mateusza Morawieckiego. Ryszard Petru uważa, że nie ma mowy o żadnej rekonstrukcji. - Zmiana na stanowisku premiera to nie jest rekonstrukcja tylko przegrupowanie sił. Jeśli zostają ministrowie Waszczykowski, Macierewicz, Ziobro, to pozostajemy z najgorszym rządem RP - tłumaczył Petru. Dodał także, że wczorajsze wydarzenia świadczą o słabości Morawieckiego, bo nie był w stanie żadnej zmiany przeprowadzić.

Jednak według Tadeusza Cymańskiego z klubu PiS, zmiana na stanowisku premiera i tak była już zaskoczeniem. Jego wytłumaczenie, dlaczego premier Morawiecki nie wymienił składu swojego gabinetu jest rozbrajające. Uznał, że prezes rady ministrów potrzebuje trochę czasu, by rozeznać się w sytuacji.

Dlaczego to tłumaczenie oburza? Bo zaprzysiężenie Morawieckiego obyło się w tempie ekspresowym, co sugerowałoby, że nowy premier jest świetnie przygotowany i ma opracowany plan. Ponadto Morawiecki przez ostatnie dwa lata był w rządzie, który wczoraj dostał w spadku po Beacie Szydło. Czasu na obserwację miał więc dość.

Na pytanie naszej reporterki o to, kiedy możemy spodziewać się zmian w poszczególnych resortach odpowiedział: - Wszyscy tylko o tych zmianach. Nie ma na razie zmian, jak rozumiem premier się zapoznał ze swoim gabinetem, myślę że decyzję o zmianach w rządzie usłyszymy w niedługim horyzoncie.

Według polityka PiS, Mateusz Morawiecki ma przeprowadzić audyt resortów, a dopiero potem podjąć decyzje o ewentualnych zmianach personalnych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (64)
To najbardziej absurdalne wytłumaczenie, dlaczego Morawiecki nie wymienił ministrów
Zaloguj się
 • szczotka_do_lamp

  Oceniono 26 razy 22

  wymienil, zdecydowal, zaplanowal. o czym my tu mowimy? przeciez ogladamy tylko clowny w cyrku, dyrekcja siedzi za scena.

 • jael53

  Oceniono 23 razy 19

  Dlaczego jest zmiana premiera? Albowiem PPR (Prezes partii Rządzącej) mówi "bo tak!". Dlaczego nie ma zmiany ministrów? Albowiem PPR mówi "bo nie!". I to cała mistyczna tajemnica.

 • irishrem

  Oceniono 15 razy 13

  Cymański jest mistrzem od tłumaczenia nawet najbardziej kretyńskich posunięć pisiorstwa, a tylko takie kretyńskie są. Innych nie ma.

 • Ryszard Lewicki

  Oceniono 14 razy 12

  Musi poznać bliżej ludzi - przez miesiąc - z którymi był na co dzień przez dwa lata! I niektórych zdążył pogonić (Szałamacha). Specjalność zakładu - móżdżek po pisiu!

 • rts44

  Oceniono 10 razy 10

  po co pytać barani łeb o zdanie???

 • black.blue

  Oceniono 10 razy 10

  Bal manekinów. Teatr marionetek.
  A za sznurki pociąga jedyny aktor, uważający się za wodza narodu. Sieg heil!

 • antykaczysta40

  Oceniono 12 razy 10

  Kaczor nie dogadał się z Ojcem. I poległ w pierwszej bitwie. Ale wstanie. Bo to czeski film jest. Proste to jak drut.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX