Papież pisze o uchodźcach na Twitterze, a w komentarzach udziela się polski zakonnik. Wstyd

Papież Franciszek wielokrotnie opowiadał się za przyjmowaniem przez kraje europejskie uchodźców z krajów ogarniętych wojną. Jest przez to nieustannie atakowany przez część polskich konserwatystów o katolików.

- Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem - wpis o takiej treści, napisany po polsku, pojawił się wczoraj na papieskim koncie na Twitterze.

- W sumie coś w tym jest, bo jak nas Islamista zabije ,to szybciej spotkanie z Jezusem Chrystusem w niebie - odparował ojciec Piotr Łacheta, katolicki zakonnik na Uralu. Jego odpowiedź wywołała falę komentarzy. Część osób wytykała duchownemu islamofobię i brak chrześcijańskiej postawy, inni przyklasnęli jego słowom.


Papież Franciszek, delikatnie rzecz ujmując, nie jest ulubieńcem dużej części polskich konserwatywnych katolików. Najbardziej drażni ich właśnie swoim stosunkiem do problemu uchodźców, ale punktów zapalnych jest więcej.

Postrzegany jest jako "obcy" i "uzurpator" niegodny sprawowania swojego urzędu. Dokładnie zbadał i opisał problem Dr Rafał Cekiera, który niedawno gościł w TOK FM.

Jego wstrząsający raport opisaliśmy w materiale: Zbadał, jak polscy katolicy piszą o papieżu Franciszku. "Porażająca skala niechęci"

Polska nie okazała współczucia, więc straci miliardy. Byłoby inaczej, gdyby rząd otworzył serca na uchodźców

TOK FM PREMIUM