Bezkompromisowo: "Kaczyński używa języka z hitlerowskich broszurek, opozycja tchórzy"

Tematem audycji Mikołaja Lizuta w TOK FM, w której gościł Adrian Zandberg z Razem była polityka polskiego rządu wobec uchodźców.

Z powodu niedawnych słów Kornela Morawieckiego na temat polityki migracyjnej, na nowo rozgorzał spór na temat postawy polskiego rządu wobec problemu przyjęcia uchodźców. Ojciec premiera stwierdził, że przyjęcie liczby uchodźców, na którą zdecydował się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. W odpowiedzi Mateusz Morawiecki zadeklarował, że obecna polityka rządu w tej kwestii zostanie podtrzymana.

Prowadzący audycję Mikołaj Lizut przypomniał z kolei słowa, które wypowiedział podczas mszy na rozpoczęcie roku prymas Polski Wojciech Polak -  "Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, sieją przemoc".

- PiS ma ten kłopot, że pozycję polityczną budowało na fikcyjnym poczuciu zagrożenia przed uchodźcami, przedstawiając siebie jako obrońców przed tym zagrożeniem - mówił Zandberg. Dodał, że jego zdaniem postawy rządu w kwestii ofiar wojen nie można ocenić jako chrześcijańskiej.

Czytaj też: Studenci pomagają małym uchodźcom w nauce. Niebawem zabraknie pieniędzy

 - Niesmaczne, zawstydzające cytaty z polityków rządu można mnożyć. Dla mnie przełomowa była wypowiedź Kaczyńskiego o uchodźcach roznoszących pasożyty. Sięgnął do repertuaru słownego z broszurek hitlerowskich - ocenia polityk Razem.

Przekonuje, że za tego rodzaju słowami idą czyny, co widać w zwiększającej się liczbie przestępstw, których ofiarami padają cudzoziemcy. - Szemrane typy czują się ośmielone. Pobicia, mowa nienawiści, opluwanie ludzi o innym kolorze skóry - to spoczywa na sumieniu Kaczyńskiego - mówił.

Zdaniem Zandberga, ksenofobia nie jest zakorzeniona w polskiej naturze. - Za nastroje antyimigranckie odpowiadają politycy. Jeżeli spojrzymy na badania społeczne, to widać, że jeszcze 2 - 3 lata temu większość Polaków opowiadała się za przyjmowaniem ofiar wojny. Politycy rozbuchali antyimigranckie lęki w cyniczny sposób - przekonywał.

Zandberg ma pretensje do polskich partii liberalnych, że nie sprzeciwiały się “rasistowskiemu” obłędowi częściej i w bardziej zdecydowany sposób.  - Liberałowie tchórzyli, albo kręcili, jak Grzegorz Schetyna, co tylko podkręcało nastroje przeciw uchodźcom - krytykował.  - Możemy się spierać o to, jakie rozwiązania są skuteczne, jak adresować pomoc. Ale trzeba mieć odwagę, żeby odpierać nienawistną retorykę i stanąć po stronie praw człowieka i demokratycznych wartości - przekonywał.

Polska nie okazała współczucia, więc straci miliardy. Byłoby inaczej, gdyby rząd otworzył serca na uchodźców

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (199)
Bezkompromisowo: "Kaczyński używa języka z hitlerowskich broszurek, opozycja tchórzy"
Zaloguj się
 • w12121

  Oceniono 68 razy 32

  "Kaczyński używa języka z hitlerowskich broszurek, opozycja tchórzy" - prawda niestety ...

 • realistas

  Oceniono 48 razy 20

  Tak rzeczywiście jest. PiS używa języka hitlerowców i bolszewików na przemian.

 • irishrem

  Oceniono 20 razy 10

  Na tym forum tępe pisiory dają właśnie upust swoim frustracjom. Mózgi zindoktrynowane przez kaczora i rydzyka. Pluję na was . Tfu !!!

 • dudi-w

  Oceniono 15 razy 5

  Nareszcie jakieś rozsądne słowa!!!!!! Przez lata pobłażano Kaczyńskim i ich poplecznikom, a po Smoleńsku w ogóle nikt nie komentował wrednego skowytu, jaki Jarosław K. wydawał, obrażając wszystkich i rzucając koszmarne oskarżenia, nie poparte żadnymi dowodami. I tak wyhodowaliśmy potwora, który teraz rzuca się nam do gardeł. On nie ma żadnych zahamowani - zresztą cóz, stoi nad grobem, nie ma rodziny, nie ma komu przekazać majątku, chyba, ze usynowi kota (kiedyś koń był senatorem, to czemu kot nie może być posłem????)

 • johnpaul2

  Oceniono 12 razy 4

  Na forum tysiące "młodych diabłów" wykonujących polecenia "Starego diabła": " Pamiętaj, że
  jesteś tam po to, by ich ogłupiać." (C.S. Lewis)

 • dzidka17

  Oceniono 21 razy 3

  pisich trolli się namnożyło na tym forum, szczególnie tych, którzy mają w sercach tzw."boże miłosierdzie" ,opętanych nienawiścia, ksenofobią i pozbawionych rozumu.
  Kiedyś Polska postrzegana była jako kraj tolerancji, kraj ludzi odważnych, wolnych ,sprawiedliwych i empatycznych .
  Dzisiaj jest postrzegana jako kraj zacofanych,buńczucznych,ksenonofobów ,nienawistnych pseudokatolików , którzy uważają siebie za naród "WYBRANY" .
  Znam ludzi , którzy jeszcze dwa lata temu bardzo chcieli przyjechać do Polski , teraz już nie chcą ,boją się ksenofobów i faszystów.

 • he66

  Oceniono 17 razy 3

  Brawo Panie Zandberg!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX