Wizyta Morawieckiego na Węgrzech. "Patrzyłam i łapałam się za głowę"

- Trzeba odczarować sposób, w jaki mówi się w Polsce o strefie euro, a opieranie naszego bezpieczeństwa w UE na Węgrzech jest niewłaściwe - mówiła w TOK FM, Paulina Hennig-Kloska która była gościnią Poranka TOK FM.

Premier Mateusz Morawiecki skomentował list ekonomistów ws. euro, zaznaczając, że jego zdaniem strefa euro nie jest optymalnym obszarem walutowym.

 - To smutne, bo Morawiecki powinien wiedzieć, jaką szansą na skok rozwojowy jest wejście do strefy euro. Celem rządu jest doprowadzić do tego, żebyśmy zarabiali w Polsce jak Niemcy. A, żeby to osiągnąć musimy modernizować gospodarkę i zwiększyć wydajność pracy. Tu są niezbędne inwestycje zagraniczne, a dla inwestorów strefa euro jest bezpieczniejsza - tłumaczyła Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca klubu Nowoczesna.

Prowadząca - Dorota Warakomska - dopytywała jednak, czy list jest dobrą formą apelu. Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej stwierdziła, że tak, ponieważ wywołanie debaty dotyczącej euro jest niezbędne. Hennig-Kloska wyraźnie zaznaczyła, że Nowoczesna jest orędownikiem wejścia do strefy euro. 

- Ale trzeba odczarować kłamstwa dotyczące wejścia do tej strefy. Jednym z najważniejszych mitów do obalenia jest ten, że po zmianie waluty następuje drożyzna

- mówiła Hennig-Kloska.

Wizyta premiera Morawieckiego na Węgrzech

Wyjazd Mateusza Morawieckiego na Węgry spotkał się z jednoznaczna oceną wiceprzewodniczącej Nowoczesnej.

Czytaj też: Morawiecki liczy na głos Orbána, ale może się okazać, że stanowisko Węgier nie będzie miało znaczenia

- Obserwowałam tę wizytę, trzymając się za głowę, że w naszej dyplomacji nic się nie zmienia. Że to na relacji z Węgrami, sympatyzującymi z Rosją, chcemy oprzeć nasze bezpieczeństwo w UE. To smutne, że musimy jeździć na Węgry, prosić się, a jednocześnie nie dostać tego kęska zabezpieczenia, że Orban zablokuje dalszy rozwój sytuacji dotyczącej art. 7 - mówiła polityczka.

Rekonstrukcja? Pół rządu do wymiany

Prowadząca zapytała też o sugestie dotyczące planowanej rekonstrukcji rządu. - Biorąc pod uwagę expose premiera, połowa powinna wylecieć z rządu, bo w kontekście tego co mówił premier stoją w kontrze do planowanych działań - stwierdziła Hennig-Kloska.

- Premier Morawiecki zaznaczył też, że najważniejszym zadaniem jego rządu jest przywracanie godności życia i bezpieczeństwa finansowego Polaków.

- To jak to się ma do ok 40 proc. podwyżki wody? Przecież to rujnuje nasze kieszenie. Rząd cały czas mówi, że daje Polakom pieniądze, a jednocześnie okłada nasze kieszenie dodatkowymi podatkami. Bankowy, handlowy, galeryjny, od wynajmu mieszkania. Ceny za prąd wodę i gaz, czyli media, które dotyczą praktycznie wszystkich skoczyły po 30-40 proc. - podsumowała.

"Przekonujcie obywateli, a nie Morawieckiego" - Głogowski apeluje do ekonomistów ws. strefy euro

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (178)
Wizyta Morawieckiego na Węgrzech. "Patrzyłam i łapałam się za głowę"
Zaloguj się
 • kl0ss

  Oceniono 46 razy 36

  "Strefa euro nie jest optymalnym obszarem walutowym." A co jest? Pewnie rubel, bo w takiej walucie PiSobolszewicy będą dostawali emerytury.

 • tilow3

  Oceniono 41 razy 35

  Rozmawiam z pisowcami co wszystko zawsze wiedzą lepiej i mądrzej i dla nich to wszystko jest super. Żyją tak ogromną nienawiścią do poprzedników, że nie docierają do nich absolutnie żadne argumenty merytoryczne. Nie ma dyskusji, bo pisowiec wszystko wie lepiej i bardziej a jeśli mu się ktoś sprzeciwia, to ten ktoś "mało wie, nie przejrzał jeszcze na oczy, czyta żydowską wyborczą, to co może wiedzieć?". Polska to "jeden wielki układ esbecko-mafijny" "każdy urząd to klika" "sędziowie, lekarze ..... to złodziejska klika". To jest stan umysłowy Polaków, do których dociera jedynie to, co wygodne dla ich ucha. I nieważne są fakty! liczy się tzw. efekt medialny. Byle podsycać i dokładać do ognia, straszyć i przekonywać do racji jedyne słusznych. To jest stan umysłu, który jest może i jakoś tam ciekawy, ale doprowadzi nas wszystkich do wariacji.

 • chumski

  Oceniono 20 razy 18

  Morawiecki sądzi ( i nie tylko on ) że Orban poprze poczynania polskiego rządu , tylko nikt nie zdaje sobie sprawy że Orban tak naprawdę ma w dupie polski rząd i nie będzie ryzykował sankcji ze strony Unii.
  Czy tylko ja to widzę czy może jeszcze ktoś???

 • agencik07

  Oceniono 20 razy 16

  Ciekawe, czy klakierzy pisu wiedzą, że rodzina Kaczyńskich wywodzi się od rosyjskich żydów, a Rydzyk wyskoczył z teczki KGB? Nie, oni będą o deszczu gadać!

 • agencik07

  Oceniono 20 razy 16

  Orban pokazał, gdzie ma Polskę, a zwłaszcza Morawieckiego! Nie mamy już sojuszników i przyjaciół oprócz Rosji, która będzie nas kochać czy nam się podoba czy też nie!!!!

 • krzyszmal

  Oceniono 16 razy 14

  tak, bo węgrowie to taki wielki kraj i super kuwra mocarstwo, że warto z nimi trzymać!

 • piotrus.pan11

  Oceniono 21 razy 11

  "mówiła w TOK FM, Paulina Hennig-Kloska która była gościnią Poranka TOK FM" - zanim zacznie się wprowadzać poprawne politycznie (i wysoce kontrowersyjne) żeńskie formy rzeczowników wypadałoby opanować podstawy interpunkcji. W przeciwnym razie autor(ka) sam(a) się kompromituje i tylko utwierdza przeciwników nowych form w przekonaniu, że są one fanaberią lingwistycznych analfabetów.

 • apytnask

  Oceniono 24 razy 10

  Gościnią??? Aż strach pójść w gości będąc kobietą, brrr...

  PS. Nic tak skutecznie nie odstrasza od (ze wszech miar słusznego w swej zasadzie) feminizmu jak takie cudaczne, nieestetyczne, nadęte językowe "naciąganki".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX