SLD w zjednoczonej opozycji, czy z samodzielnym kandydatem w wyborach? "Mamy nadrzędny cel"

- Naszym nadrzędnym celem jest, by władzy w stolicy nie przejęło Prawo i Sprawiedliwość - deklarował w Wywiadzie Politycznym w TOK FM Sebastian Wierzbicki.

Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie chciał wprost odnieść się do spekulacji na temat porozumienia pomiędzy Platformą Obywatelską, Nowoczesną i jego partią w kwestii wyborów samorządowych.

- Rozważamy różne opcje - mówił Sebastian Wierzbicki w rozmowie z Karoliną Lewicką - Są wstępne rozmowy, które prowadzimy z różnymi ugrupowaniami - z Nowoczesną, z PO. Przygotowujemy się do samodzielnego startu. Jeżeli jednak realia polityczne okażą się takie, że będzie zagrożenie zwycięstwem PiS w Warszawie, to usiądziemy z naszymi partnerami do rozmów, żeby wspólnie ustalić co zrobić, żeby nie wpuścić PiS do Warszawy - tłumaczył.

Czytaj też: Zdaniem eksperta szykuje się katastrofa wyborcza

Sebastian Wierzbicki deklarował, że SLD wciąż rozważa wystawienie swojego samodzielnego kandydata. Na stanowisku szefa stołecznego ratusza Sojusz widziałby Katarzynę Piekarską, Małgorzatę Szmajdzińską, Ryszarda Kalisza albo Andrzeja Rozenka.

TOK FM PREMIUM