Czy Siemoniak odwołał wizytę Macierewicza w USA? Polityk PO odpowiada

Czy to prawda, że odwołał wizytę ministra Macierewicza w USA? Co oprócz odsunięcia PiS od władzy zjednoczona opozycja może zaproponować Polakom? I kiedy opozycja napisze program? Te pytania zadał Tomaszowi Siemoniakowi, wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej, portal tokfm.pl.

- Nie odwołałem tej wizyty, takiej mocy nie mam. Dotarły do mnie wiarygodne informacje z Waszyngtonu, że termin jest pod znakiem zapytania - tak zamieszanie wokół rzekomej wizyty ministra Antoniego Macierewicza w Stanach Zjednoczonych skomentował polityk Platformy Obywatelskiej.

Program zjednoczonej opozycji

Na pytanie o to, kiedy opozycja zamiast mówić o wspólnym programie, zacznie go pisać, Siemoniak odpowiedział, że już we wtorek o dziewiątej Platforma i Nowoczesna usiądą do stołu, by zacząć koordynować współpracę nad projektami sejmowymi. - To spotkanie jest otwarte dla PSL-u i opozycji pozaparlamentarnej - podkreślił Tomasz Siemoniak.

Punkty wspólne

A co oprócz krytyki PiS zjednoczona opozycja może zaproponować Polakom? - Po pierwsze akt odnowy demokracji, czyli jak odbudować Polskę po rządach PiS-u. Tutaj wszyscy ci, którzy się zastanawiają ile ustaw potrzeba uzyskają odpowiedź. Po drugie gospodarkę, która nie jest nastawiona na państwo, państwową własność, państwowe molochy. Po trzecie odbudowę wspólnoty: odbudowę tego, co sprawi, że Polacy nie będą się kłócić na imieninach, przy świętach o politykę, tylko albo będą rozmawiali o rzeczach które ich interesują, albo będą wiedzieli, że polskie sprawy są w dobrych rękach - wyliczał Tomasz Siemoniak.

Posłuchaj rozmowy w Radio TOK FM

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej był dziś gościem radia TOK FM w audycji Mikołaja Lizuta "A teraz na poważnie".

TOK FM PREMIUM