Francuzki bronią prawa mężczyzn do podrywania kobiet - wśród nich Catherine Deneuve

Ponad 100 francuskich pisarek, przedstawicielek świata nauki i artystek - wśród nich między innymi aktorka Catherine Deneuve - występuje w obronie prawa mężczyzn do podrywania kobiet.

Kobiety podpisały się pod listem otwartym w tej sprawie - piszą w nim o "nowym purytanizmie", który ich zdaniem jest pokłosiem akcji "#meetoo".

List opublikowano we francuskim dzienniku Le Monde. Jego autorki piszą, że przestępstwem jest gwałt, a nie niezdarne czy nieudane próby podrywania kobiety.

Czytaj też: Polityk PiS: Problem molestowania ma mniejsze znaczenie, bo jesteśmy krajem konserwatywnym

Twierdzą, że akcja #meeto spowodowała polowanie na czarownice, a mężczyźni byli karani wyrzucaniem z pracy z powodu dotknięcia kolana kobiety, albo próbę pocałunku. W liście czytamy też, że akcja doprowadziła do przedstawienia kobiet jako wiecznych ofiar i spowodowała nienawiść do mężczyzn.

List wzbudził już kontrowersje, skrytykowała go m.in. Asia Argento, jedna z kobiet oskarżających o molestowanie producenta filmowego Harveya Weinsteina.

Na jej prośbę, od treści listu odcięła się tez francuska minister do spraw równouprawnienia.

Posłuchaj też:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (73)
Francuzki bronią prawa mężczyzn do podrywania kobiet - wśród nich Catherine Deneuve
Zaloguj się
 • corvelinho

  Oceniono 19 razy 7

  I na litość boską gdyby nie to że kiedyś nasz Tata złapał za kolano naszą Mamę i spróbował ją pocałować to nas by na świecie nie było..

 • coda1980

  Oceniono 8 razy 6

  Autorki listu mają świętą rację. W Szwecji faceci w ogóle boją sie już jakiegokolwiek kontaktu z kobietą i efekt jest taki, że bodaj połowa Szwedów to osoby samotne a ciąże powstają poprzez korzystanie z banków nasienia. Nie dajmy się zwariować, wszelka nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 6

  Bo są jakieś granice absurdu. Osobiście lubię być podrywana ale oczywiście za moją zgodą. A teraz wcale się nie zdziwię za większą czy mniejszą krytykę.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 11 razy 5

  "To nas tu o mało nie wykastrowały, a ty cycki sobie, cyganie, przyprawiasz?"
  :D :D :D

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 11 razy 5

  Stany Zjednoczone. Cymbalski kraj chrześcijańskich purytanów, dla których zbrodnią jest wypicie piwa przez 18-latków, czy pokazanie nagiej piersi lub pupy w telewizji czy kinie. Za to dozwolone są krwawe sceny przemocy już od 12 roku życia. Przy tym mają największy przemysł pornograficzny na świecie.

 • darek638

  Oceniono 4 razy 4

  Niech żyje Francja!

 • coda1980

  Oceniono 6 razy 4

  Wniosek ogólny jest jednak taki, że najlepiejw ogólne nie rozmawiać z kobietami w wieku do 50 lat spoza najbliższej rodziny.

 • corvelinho

  Oceniono 14 razy 4

  Problem jest bardzo delikatny ale Pani Kasia ma rację.
  Czym innym jest jednorazowe podrywanie przez mężczyznę polegające na próbie pocałowania wybranki serca które jeśli spotyka się z odmową/ sprzeciwem tej kobiety jest szanowane i się nie powtarza wobec braku odwzajemnionych emocji kobiety podrywanej a czym innym jest obłapianie, nachalne obmacywanie pomimo sprzeciwu podrywanej kobiety czy też szantażowanie że jeśli kobieta nie zrobi czegoś czy nie zachowa się tak jakby mężczyzna żąda to spotkają ją jakieś konsekwencje.
  I na Boga sam protest #meetoo jest tak żenująco niewiarygodny że aż szkoda o tym pisać. Mam uwierzyć że przez 30 lat wszyscy te aktorki i aktorzy którzy dziś ostro protestują nie wiedzieli o tym jak się dostaje role w Hollywood?? Bujdy! Wszyscy wiedzieli i wszyscy albo się na to godzili albo im to nie przeszkadzało. I nagle teraz, właśnie teraz zaczęło im to przeszkadzać? No litości!! Czemu nie poszły te aktorki na policję wtedy jak miały miejsce te ohydne czyny? Dlaczego ogłosiły to teraz? Bo kariera przygasła?

 • rave8

  Oceniono 7 razy 3

  Feministki dostały właśnie kociokwiku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX