Nasz reporter w Sejmie naliczył 12 posłów PiS podczas wystąpienia Nowackiej (ZDJĘCIA)

Dzisiaj w Sejmie pierwsze czytanie projeków Ratujmy Kobiety, liberalizującego prawo aborcyjne, oraz Zatrzymaj aborcję, zaostrzające przepisy.

Wystąpienie Barbary Nowackiej, która z mównicy sejmowej uzasadniała potrzebę poparcia przez posłów projektu ustawy Ratujmy Kobiety, przesunięto z godziny 16.45 na godz. 16.00. Przedstawicielka inicjatywy obywatelskiej mówiła o konieczności umożliwienia kobietom decydowania o własnym ciele. Ale mówiła niemal do pustej sali.

Barbara Nowacka przedstawia projekt 'Ratujmy kobiety'Barbara Nowacka przedstawia projekt 'Ratujmy kobiety' Fot. TOK FM

Nasz sejmowy reporter Roch Kowalski naliczył, że posłów PiS było na sali 12, natomiast posłów opozycji około 30. To niewielu biorąc pod uwagę jak ważna jest dla obywateli i przede wszystkim obywatelek jest sprawa przerywania niechcianej ciąży. Przypomnijmy, że w 2016 roku propozycja zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych zachęciła Polki i Polaków do masowych protestów na ulicach, które zostały potem nazwane Czarnym Protestem.

Dzisiejsza sytuacja przypomina wystąpienie RPO Adama Bodnara, który we wrześniu tego roku składał sprawozdanie ze swojego urzędu i przemawiał do pustych ław sejmowych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
Nasz reporter w Sejmie naliczył 12 posłów PiS podczas wystąpienia Nowackiej (ZDJĘCIA)
Zaloguj się
 • szczotka_do_lamp

  Oceniono 17 razy 7

  gdzie jest opozycja? zdjęcia z tej sali powinna zobaczyć każda kobieta. wyciągnąć wnioski i nigdy nie zagłosować na partie i osoby nieobecne

 • mozart

  Oceniono 16 razy 6

  Wasze matki i wasi ojcowie biorą śluby kościelne nie dlatego, że są wierzącymi katolikami. Tylko
  dlatego, iż zgodnie z tradycją wymagają tego od was wasze rodziny. Jesteście od kołyski uczeni
  posłuszeństwa wobec instytucjonalnego kościoła katolickiego i w takim duchu wychowujecie
  własne dzieci. Posyłacie je na lekcje religii, chodzicie z nimi do kościołów, dajecie na tacę, by
  pokazać dzieciom kogo należy się słuchać i kto jest waszym panem dobrodziejem. Tak
  wytresowane społeczeństwo wybiera swych przedstawicieli. Śmieć wchodzi, śmieć wychodzi. Zapomnijcie o politykach. Politycy są wam dani abyście mieli wrażenie wolnego wyboru. Ale go nie macie. Niezależnie od rządu, karty w każdym rozdaniu kontrolować będzie instytucjonalny kościół katolicki, zaś wybór miedzy poszczególnymi partiami sprowadza się jedynie do formy w jakiej zostaniecie wykiwani. Tak czy inaczej zawsze będziecie na przegranej pozycji.
  Możecie sobie organizować te facebookowe protesty do woli. Skrzykniecie się, polajkujecie, poskaczecie, pokrzyczycie sobie, po czym rozejdziecie się do domów. Myślicie, że 20.000 "Czarnych Parasolek" coś zmieni? Rozczaruje was, nie zmieni się nic, bo niezależnie od polityków nie macie własnych liderów, którzy mogliby przekuć wasz bunt na polityczny wymiar. Nie ma wśród was tych, którzy łączyliby interesy rożnych grup zawodowych. Na marszach "Czarnych Parasolek" jakoś nie widać nauczycieli, górników, mundurowych czy rolników, bo tak naprawdę nikogo ten problem nie interesuje, a każda grupa walczy tylko o swoją dolę. Bo cóż znaczy protest 20.000 ludzi wobec milionów osób dorosłych w tym kraju? Takich "tłumów" władza się nie wystraszy. Wręcz przeciwnie, PiS rozegra was wedle własnego uznania. Wystarczy że istniejące ustawy doprowadzi do awykonalności - dobrym tutaj przykładem jest klauzula sumienia. Niby aborcja jest dozwolona pod pewnymi warunkami. Lekarz możne was odsyłać od Annasza do Kajfasza. Komfort PiS polega na tym, że nie musi nic robić i ma was w garści. A jeśli zechce coś zrobić, to zrobi z wami co będzie chciał. W myśl barejowskiej zasady - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 5

  Płacimy za puste stołki? Zlikwidować...

 • pol733

  Oceniono 13 razy 5

  A ilu było z PO? Bo te zdjęcia "pachną" jak paski w TVP.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 10 razy 4

  Zdajecie sobie sprawę tępi Czerscy jak pracuje Parlament w Polsce od ponad 25 lat?
  A może jeszcze nie zdołaliście się zorientować w temacie?
  Mianowicie niechlubną tradycją polskiego Sejmu jest równoczesne odbywanie się komisji sejmowych i pracy parlamentu = chyba że są głosowania.
  Wszystko po to by posłowie mieli odpowiednio dużo wolnego czasu i odpowiednio mało regularnej pracy w Sejmie.
  Taki "standardzik" 3 RP.

 • Oceniono 10 razy 4

  Zdziwienie? Od lat tak jest że w czasie dyskusji nad ustawą sala parlamentarna jest pusta ponieważ pracują dziwnym trafem w tym samy czasie komisje poselskie a najbardziej restauracyjna. Na marginesie ten i każdy katolicki sejm nic mądrego nie uchwali bo do tego trzeba mieć mózg a z tym co wybory jak widać jest coraz większy deficyt w parlamencie. Ciężko mi żyć patrząc na ten debilizm w naszym kraju. Z góry dziękuję za życzenia rychłej śmierci od katoli. :D

 • mopsek

  Oceniono 5 razy 3

  W Polsce nie ma normalnej demokratycznej opozycji, trzeba zobaczyc co robi Petru, jaki on obrazony, dostal to na co zasluzyl. Z opozycji oni wszyscy siedza klechom w czarnej d...ie i leza krzyzem na mszy, taki to nie bedzie sie wystawial, bo klecha w jego obwodzie by go zajechal z mocherami a on liczy na reelekcje i kaske i prestiz w koziej wolce. Bo wtedy mowia do takiego panie posle, nie osle i to ma byc opozycja, oni wszystko spuszcza do kanalu.

 • Ireneusz B.

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie reszta poselskich półgłówków, za co biorą diety ?

 • jozbieszczad

  Oceniono 12 razy 2

  I czytanie projektu Ratujmy Kobiety. Brak na sali kobiet z PiS. Tak rozumieją podmiotowość kobiet.
  .......................Joanna Schmidt

  Asiu kochana ,nawet ze zdjęć tutaj zamieszczonych można policzyć ,że z opozycji jest nie więcej niż 9 kobiet ,które tak na marginesie zajmują się nowinkami w modzie lub sprawdzają w lustereczku czy od godziny coś się zmieniło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX