Joanna Scheuring-Wielgus rozważa odejście z Nowoczesnej: "Mam ochotę zakląć"

Pięcioro posłów Nowoczesnej grozi odejściem z klubu po tym jak dziesięcioro ich kolegów i koleżanek nie wzięło udziału w głosowaniu nad skierowaniem do prac w komisji projektu liberalizującego przepisy aborcyjne "Ratujmy kobiety".

Za sprawą absencji łącznie 39 posłów opozycji - bo poza częścią Nowoczesnej nie zagłosowała także grupa polityków PO - projekt przepadł w pierwszym czytaniu.

Partia, która jest wewnętrznie rozbita, po wyborze nowej szefowej Katarzyny Lubnauer, która niewielką przewagą głosów wygrała z Ryszardem Petru, znowu jest w tarapatach.

Wczorajsze głosowanie w sprawie dalszych losów projektu Ratujmy kobiety podzieliło klub Nowoczesnej niemal na pół - za skierowaniem go dalszych prac głosowało 15 posłów a w głosowaniu nie wzięło udziału 10. I to do nich największy żal za to, że projekt "Ratujmy kobiety" trafił do kosza ma Joanna Scheuring-Wielgus, która rozważa odejście z Nowoczesnej.

Czytaj też: Te posłanki poparły Czarny Protest, ale nie głosowały za Ratujmy Kobiety

- Zwyczajnie i po ludzku powinnam zakląć. Nie zrobię tego, bo jestem w Sejmie. Powiem delikatnie, jestem wkurzona, zawiedziona i rozczarowana - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Winą za to co się stało obarcza władze klubu. - To zaniedbanie prezydium. Do tego tematu trzeba było podejść poważnie, odpowiedzialnie - ocenia.

Tak się jednak nie stało, a ukaranie przez władze klubu niegłosujących posłów naganą i karą finansową w wysokości 1000 złotych, może nie powstrzymać rozłamu w Nowoczesnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (114)
Joanna Scheuring-Wielgus rozważa odejście z Nowoczesnej: "Mam ochotę zakląć"
Zaloguj się
 • pinio67

  Oceniono 28 razy 18

  Już dawno pisałem - jeśli opozycja nie opowie się jasno za lub przeciw obecności watykańskiej polityki w Polsce - nie ma szans. Zostanie potraktowana jak wybrakowany materiał. I za każdym razem będziemy mieli sytuacje jak z wczoraj.
  Aby Polska była Polską katolstwo MUSI iść tam gdzie jego miejsce - na śmietnik historii. Co nie oznacza zamykania kościołów. Oznacza to co napisałem wyżej - prawo w Polsce nie może być stanowione na ambonie.
  Najszybsze i najtrwalsze rozwiązanie - ODBIERZCIE IM DZIECI i WYWALCIE OPUS DEI. Gwarantuję - za 10 lat będziemy u siebie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 14

  niech mi ktoś wyjaśni na czym właściwie polega nowoczesność Nowoczesnej?

 • maruda.marudna

  Oceniono 19 razy 13

  Niech pani po prostu nazwie ludzi w pani partii jak należy, to są po prostu błazny. Tak wygląda cała opozycja. Może czas iść po naukę do Jarosława Kaczyńskiego?

 • baj62

  Oceniono 15 razy 11

  Pani Joasiu obrażanie sie na partię nie ma sensu, tu trzeba wprowadzić zapis nie tylko Dla nowoczesnej, ale do wszystkich partii. Brak posła w głosowaniu powinno skutkować utratą mandatu poselskiego.Głosowanie daje możliwość trzech opcji więć nagły atak sr..i nie jest usprawiedliwieniem, A w gruncie rzeczy to wybieramy posłów aby braliczynny udział w tworzeniu prawa, jeśli sie boją, albo uprawiają prywatę to won z tego towarzystwa.

 • doradca02

  Oceniono 16 razy 10

  po prostu Nowoczesna pokazała swoją " nowoczesność" .
  Polacy czekają na nowoczesną , proeuropejską , liberalną światopoglądowo partię socjaldemokratyczną.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 17 razy 9

  Wczorajsze głosowanie nad ustawą o aborcji pokazało jak posłowie Nowoczesnej są liberalni??? Konserwa jak wszyscy piSSowcy!

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 11 razy 7

  Może po prostu wypadało by założyć rzeczywisice nowoczesną partię? A nie konserwatywno-prawicową która tym się różni od PiS że nie ma niej ludzi którzy słuysza wystrzały I wybuchy?

 • pinup

  Oceniono 19 razy 5

  Kierunek na Razem. Bije sie w piersi za dylematy przy poprzednich wyborach, bo juz wtedy tam powinien isc moj glos.

 • acappella65

  Oceniono 6 razy 4

  Kobieta - Poseł z ogromną klasą.!
  Zawsze za taką miałem p. poseł Joannę Scheuring Wielgus.
  Niech Pani da sobie spokój z Nowoczesną, bo jak życie - głosowanie pokazało, wcale nowoczesną nie jest. Gratuluję postawy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX