TOK FM zagra z WOŚP podczas 26. finału. Pieniądze pójdą na sprzęt dla noworodków

14 stycznia już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem organizacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze na leczenie noworodków. Do wylicytowana jest m.in. kolacja z Robertem Więckiewiczem, prezydencka mucha czy okulary Muńka Staszczyka. Jak co roku z WOŚP zagra Radio TOK FM i portal tokfm.pl.

Jak mówi Marcin Podstawka z Fundacji WOŚP, pieniądze jak co roku będą wrzucane do skarbonek, ale siłą Orkiestry jest też blisko 20 tysięcy aukcji internetowych. - Osiągnęliśmy już wynik 2 mln zł na aukcjach internetowych, co przed finałem jest rewelacyjnym wynikiem - powiedział Podstawka.

Licytacje

Liczby zmieniają się z każda minutą. Do licytacji, jak co roku włączają się politycy, gwiazdy i oczywiście Jurek Owsiak.

- Możemy się ubrać od stóp do głów. Możemy kupić buty Jurka, kostium wizytowy pani prezydentowej czy kapelusz Marcina Prokopa. Jako bardzo wyjątkowy gadżet traktujemy też muchę, którą założył i przekazał nam pan prezydent. Jest to dla nas wyjątkowy gadżet, bo wiąże się z najważniejszą osobą w państwie - zachęca Podstawka.

Pieniądze będą zbierane także za granicą. W sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamieniło się Regionalne Biuro Województwa Zachodniopomorskiego w Brukseli, przy Rue Montoyer 31 - orkiestra zagra w sercu Brukseli - zaznacza Marek Mucha z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Nie zabraknie koncertów i licytacji, czekają m.in. książki z autografami Olka Doby, który 3 razy kajakiem samotnie pokonał Atlantyk.

Zagraj z TOK FM

Radio TOK FM wystawia na licytację WOŚP autorski serwis informacyjny, dzień w newsroomie portalu tokfm.pl oraz unikalną zastawę, czyli radiowe kubki z autografami wybranych przez zwycięzcę dziennikarzy. Wielki finał naszej licytacji w poniedziałek po 18:00 na antenie TOK FM. 

>>Czytaj więcej o naszych aukcjach<<

TOK FM PREMIUM