WOŚP: jest szansa na rekord. Wg deklaracji już zebrano ponad 81 mln zł, a niektóre aukcje trwają

- To, co wydarzyło się wczoraj, przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania - mówił, podsumowując w poniedziałek dotychczasową zbiórkę, dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Cieszył się też, że nic nie wiadomo o żadnych poważniejszych incydentach.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest szansa na kolejny rekord kwoty pieniędzy zebranych przez wolontariuszy WOŚP i, zarazem, ofiarowanych przez wszystkich, którzy Orkiestrę wsparli. Jak recytował, podsumowując dotychczasowe rezultaty tegorocznej WOŚP Jurek Owsiak kwota deklarowana wg danych z poniedziałkowego popołudnia to 81 423 542 złote a na koncie Orkiestry jest już 11 764 937 zł i 94 grosze.

To, co wydarzyło się wczoraj, przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania

mówił Owsiak podkreślając, że Orkiestra grała na całym świecie: w Australii, Indonezji, całej Europie, w USA, po raz pierwszy w Kalifornii i Vancouver a nawet na stacji polarnej w północnej Norwegii.

Dyrygent WOŚP dziękował wszystkim tym, którzy zbierali pieniądze i podkreślał, że 26. finał odbył się bez żadnych problemów:

Nie doszły do nas żadne informacje, by stało się coś niegodnego, czy 'słabego' z puszkami w tym finale. Wydaje mi się, że Polacy świetnie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Wydaje mi się też, że wszelkiego rodzaju foch, który wczoraj został strzelony, także przez polityków, gdzieś tam umknie

- cieszył się Jurek Owsiak.

Szansa na pobicie ubiegłorocznego rekordu (105 mln zł) są ogromne, także dlatego, że wiele aukcji internetowych trwa, tak jak charytatywne aukcje na rzecz WOŚP, jakie odbywają się z inicjatywy TOK FM:

Gramy razem z WOŚP. Wylicytuj występ na antenie i spędź dzień w newsroomie tokfm.pl

26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku fundusze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Ostateczne wyniki zbiórki poznamy w marcu.

DOSTĘP PREMIUM