Myśliwi grozili mistrzowi świata w psich zaprzęgach: "Chcesz, żeby trafiła cię kulka?"

Grupa myśliwych przegoniła z lasu Igora Tracza, mistrza świata w psich zaprzęgach. W obecności dzieci sugerowali, że mogą go postrzelić.

Sportowiec i maszer (przewodnik psiego zaprzęgu - red.) trenował młodych zawodników w lesie w Pomorskiem. Kilkunastu myśliwych podeszło do sportowców i zaczęło wyganiać ich z lasu.

Kazali nam się “zwijać”. Mówili, że prawo jest po ich stronie. Usłyszałem też pytanie, czy chcę dostać kulkę, kiedy wyjadę zza zakrętu. Pytanie zadano w obecności dzieci - relacjonuje Tracz.

Czytaj też: "Stan wyższej konieczności". Ekolodzy z Puszczy Białowieskiej uniewinnieni

"Las jest wspólny"


Jak mówi, kontaktował się z rzeczniczką Polskiego Związku Łowieckiego i poprosił o wyjaśnienia.

- Nie zamierzam walczyć z myśliwymi, chodzi mi tylko o przepływ informacji, w jakich godzinach będzie polowanie. Użytkownicy lasu powinni mieć taką wiedzę. Przecież las jest wspólny. Ci ludzie wchodzą do lasu z bronią. My mamy psy i rowery. To co jest do cholery bardziej niebezpieczne? - pyta Mistrz Świata w psich zaprzęgach.

Pod koniec 2017 roku Sejm przyjął nowelizację ustawy, która wprowadza karę grzywny dla osób utrudniających myśliwym polowania. Nawet, jeżeli strzelają na czyjejś prywatnej działce.

Czekamy na komentarz Polskiego Związku Łowieckiego.

"Przypominał dzika". Myśliwi, którzy postrzelili człowieka zazwyczaj tłumaczą się tak samo

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (173)
Myśliwi gozili Igorowi Traczowi, mistrzowi świata w psich zaprzęgach: "Chcesz, żeby trafiła cię kulka"?
Zaloguj się
 • doktorpeowcow

  Oceniono 47 razy 43

  Jeśli to prawda, to oskarżyć skurczysynów o używanie gróźb karalnych.

 • waclawbuclaw

  Oceniono 39 razy 33

  Jak ktoś ma małą fujarę, musi to sobie jakoś zrekompensować. Niektórzy piją, inni biją żony, a jeszcze inni zostają myśliwymi. I zapuszczają wąsy.

 • lina555

  Oceniono 39 razy 33

  W Pomorskiem czyli dokładnie gdzie? Przegonić myśliwych nie tylko z lasu, ale i z Polski! Jak można znajdować przyjemność w zabijaniu?!

 • Darek Siekański

  Oceniono 29 razy 29

  Sędzia pyta w sądzie myśliwego oskarżonego o zastrzelenie innego myśliwego podczas polowania :,, Czy ma pan coś na swoje usprawiedliwienie? ''. Myśliwy :,, Tak wysoki sądzie, zastrzelony nazywał się Zając ". I to tyle w tym temacie.

 • t0tylk0ja

  Oceniono 27 razy 27

  Jeżeli wszyscy się nie skrzykniemy i staniemy przeciw, ale nie dziesiątkami czy setkami, muszą wystąpić tysiące ludzi. Niestety w każdej partii jest silne lobby myśliwskie. Więc musi to być wyjście ponadpartyjne. Rozumiem kiedy trzeba polować by przeżyć, ale robić sobie z tego hobby. Jakim człowiekiem trzeba być... Czerpać przyjemność z zabijania?

 • borsuk07

  Oceniono 26 razy 26

  rzutem na taśmę załatwił sobie Szyszko luksus ! ! polowania. Czy miliony POLAKÓW mają dostosować się kilkuset tzw. mocnych mężczyzn z bronią ich zabaw ! ! TO KPINY. Przepis jak najszybciej do zmiany ! !

 • doktorpeowcow

  Oceniono 27 razy 25

  W takiej sytuacji zawsze trzeba wzywać policję. W zgłoszeniu wystarczy podać, że jacyś ludzie z bronią kręcą się po okolicy. Pewnie są to myśliwi, ale... Policja ma obowiązek sprawdzić taki sygnał i przyjechać na miejsce. Sprawdzić trzeźwość, pozwolenia itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX