Pracownik TVP w Gdańsku chce bombardować Niemców. "Zdaje się, że ten czas nadszedł"

Szef programów informacyjnych gdańskiej TVP3 podzielił się na Facebooku refleksją, co należy zrobić z Niemcami. Zdaniem Krzysztofa Załuskiego przyszedł czas na to, by ich... zbombardować.

Swój wpis w internecie pracownik telewizji publicznej rozpoczął od przytoczenia słów amerykańskiego generała, które padły po zakończeniu II wojny światowej. - powiedział, że Niemcy należy prewencyjnie raz na 50 lat bombardować, aby ich mieszkańcy nigdy więcej nie podnieśli ręki na inne narody - napisał na Facebooku Załuski. Jednak dodał też coś od siebie. - Zdaje się, że ten czas nadszedł - zakończył swój wpis.

W 2015 r. Załuski miał kandydować do Sejmu z listy Kukiz'15, ale ostatecznie nie wystartował. Po wygranych przez PiS wyborach został dyrektorem biura prasowego państwowej spółki Energa. Jego zadaniem było kreowanie wizerunku firmy. W maju 2017 r. dostał pracę w telewizji publicznej. - Prezes Jacek Kurski powierzył mi kierowanie lokalną „Panoramą". Nie ukrywam, że telewizja to dla mnie temat nowy. Jestem jednak przekonany, że zespół doświadczonych Kolegów i Koleżanek, a zwłaszcza Pani Dyrektor Joanna Strzemieczna-Rozen, szybko i skutecznie wprowadzą mnie w najbardziej zawiłe meandry telewizyjnej rzeczywistości - napisał wówczas na Facebooku.

TOK FM PREMIUM