Kłopoty Czarneckiego w PE. Jest już data głosowania, ale on nie przeprosi za porównanie do szmalcownika

Eurodeputowani w najbliższą środę mają głosować nad wnioskiem o odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Taką decyzję podjęła dziś konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, sprawa była przesądzona. - Komuniści wsparli koalicję liberałów, socjalistów, zielonych i EPL -  mówił w rozmowie z Tok FM.

W pierwszej połowie stycznia liderzy czterech grup politycznych w PE (chadeków, socjalistów, liberałów i zielonych) napisali list do szefa europarlamentu domagając się odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji w związku w tym, że porównał eurodeputowaną PO Różę Thun do szmalcownika, czyli osoby która wymuszała okup na ukrywających się Żydach podczas II wojny światowej. Wszystko dlatego, że posłanka skrytykowała PiS - partię do której należy Czarnecki - w materiale dla francuskiej telewizji.

Czytaj też: "Otworzyliśmy puszkę Pandory". Czy ws. ustawy o IPN zainterweniuje Donald Trump?

Czarnecki obstaje przy szmalcownikach


Ryszard Czarnecki nie zamierza przeprosić. - Będę robił wszystko, aby prawda o moim kraju była dalej broniona, a ci politycy z Polski, którzy donoszą na własną ojczyznę do zagranicznych mediów, byli krytykowani - mówił.

Dziś eurodeputowana PO zapowiedziała, że w najbliższych dniach złoży do sądu pozew przeciwko Ryszardowi Czarneckiemu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (51)
Ryszard Czarnecki będzie odwołany? W środę głosowanie
Zaloguj się
 • panbies

  Oceniono 19 razy 15

  Czy Czarnecki będzie oskarżony z nowej ustawy o IPN, że szkaluje Naród Polski, twierdząc, że wśród Polaków byli szmalcownicy?

 • obeznany

  Oceniono 14 razy 12

  Powinni go nie tylko odwołać ale obić mu porządnie pysk nahajką. To jedyny język, jakie w miarę dobrze rozumie ten cham.

 • tegepe

  Oceniono 10 razy 8

  Zaboli tego komiwojażera, który zaliczył niemal wszystkie partie w Polsce po 1990 roku, oj zaboli, na pewno finansowo!

 • def11

  Oceniono 9 razy 7

  Obatelu Rysiu prawda o twoim kraju jest taka, że na pewno nie powinni go reprezentować takie indywidua, przynoszące mu wstyd, jak ty.

 • micki11

  Oceniono 10 razy 6

  Rychu, jak ja się cieszę że cię tak załatwią , jak chłopczyka. Super.

 • moppymoppy

  Oceniono 8 razy 6

  Kiedy ten burak zginie ze sceny Niech go teść wystrzeli w kosmos !!

 • shawmut

  Oceniono 8 razy 6

  wyrzucić wyrzutka

 • total_immersion

  Oceniono 8 razy 6

  Czarneckiemu sie wydaje ze stawiajac sie unii i Rozy Thun robi z siebie bohatera wlaczacego o Polske pokroju Zawiszy Czarnego. Byc moze nawet za to dostanie jakis medal od Adriana.
  Nie zdaje sobie sprawy jak szybko historia go osadzi i za kilka lat bedzie po prostu jedna z wielu groteskowych osob ktore przewinely sie przez polska polityke.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX