"Musi być ślub kościelny?". Dziwna oferta walentynkowa na warszawskim basenie

"Zabierzcie ze sobą obrączki!" - pisze na swoim plakacie Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej. Tak zachęca na Facebooku do wzięcia udziału w promocji na basenie z okazji Walentynek. Po tym, jak wpis wywołał lawinę komentarzy dotyczących niezaobrączkowanych lub/i nieheteronormatywnych pływaków, okazało się, że obrączki to nie jedyna rzecz, którą należy zabrać, by kupić dwa bilety w cenie jednego.

Z okazji święta zakochanych Ośrodek Sportu i Rekreacji na Śródmieściu ogłosił na swoim basenie Tydzień Małżeństwa. Od 7 do 14 lutego małżonkowie będą mogli kupić dwa bilety na 60 min. w cenie jednego. Poza promocją para musi zapłacić 33 zł za wspólny wypad na basen, a dzięki walentynkowej akcji tylko 16,5 zł. Jednak według plakatu OSiR promocja nie jest przeznaczona dla każdej pary, a jedynie dla małżeństw, które mają przy sobie obrączki

Zależy nam na zacieśnianiu więzi małżeńskich przez rozwijanie wspólnych zainteresowań. Przy kasie wraz z żoną możecie zostać poproszeni o pokazanie dowodu osobistego, żeby potwierdzić zgodność nazwisk.

Promocja pływalni wywołała spore emocje wśród internautów. W komentarzach pod wpisem OSiR Polna odezwały się zarówno osoby sprzeciwiające się dyskryminacji związków jednopłciowych, które w Polsce nie mogą być sformalizowane, jak i par dwupłciowych, które nie wzięły ślubu.

Część internautów zwróciła uwagę na to, że nie wszystkie dwupłciowe małżeństwa noszą obrączki. Podkreślano też, że ludzie często nie zabierają ze sobą biżuterii na basen.

Inni użytkownicy Facebooka żartobliwie pytali, czy mając obrączki można przyjść z cudzym mężem lub żoną. Padały także pytania, czy żeby załapać się na promocję trzeba mieć ślub kościelny.

OSiR Polna w kolejnych komentarzach odpowiadał na mnożące się pytania - osobie, która nie nosi obrączki poradził, by wzięła ze sobą akt ślubu. Tym małżonkom, którzy nie mają wspólnego nazwiska, OSiR zalecił okazanie aktu ślubu, choć innej osobie napisał, że nie trzeba mieć przy sobie tego dokumentu.

Kilkadziesiąt godzin i komentarzy później, OSiR Polna zmienił zasady promocji pisząc przy okazji, że zgodnie z Konstytucją małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety. Wyszedł jednak naprzeciw części oczekiwań internautów i pozwolił na skorzystanie z promocji małżeństwom jednopłciowym zawartym za granicą. "Wystarczy przy kasie zaprezentować obrączki i oświadczyć ustnie, że zawarło się związek małżeński". Pary nieformalne nie mogą więc kupić dwóch walentynkowych biletów w cenie jednego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (98)
Promocja walentynkowa na basenie OSiR Polna. Wymagają obrączek i aktu zawarcia małżeństwa
Zaloguj się
 • jvn

  Oceniono 16 razy 8

  Jako heteroseksualny cis-samiec jestem oburzony darmowymi drinkami i wstępami do większości warszawskich klubów oferowanych kobietom. Czy moglibyście się zająć tą jawną dyskryminacją?

 • Piotr Piotr

  Oceniono 9 razy 7

  Ludzie o co ten szum? O 16 zł ? Nie stać was zapłacić 33 zł pieprzyć w czapkę te ich promocje.

 • emeni

  Oceniono 23 razy 7

  Co za bzdura. Osrodki sportowe nie stworzone do "zaciesniania wiezow malzenskich". To najnormalniej nie ich sprawa. To domena klechowni, ewentualnie terapeutow, jesli ktos w ogole sobie tego zyczy. Koltunizm w pelnej krasie.

 • tinnman

  Oceniono 9 razy 5

  Tak jak się spodziewałem. Zagadnienie okazało się za trudne dla redaktorki Dryjańskiej. Podobnie jak dla niektórych komentujących.
  Trzeba czytać ze zrozumieniem. Jest to promocja skierowana do małżeństw. Niezależnie czy wyznaniowych czy tylko cywilnych. DO MAŁŻEŃSTW. Nie do konkubentów, narzeczonych czy innych.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 12 razy 4

  Przed przyznaniem ulgi OBOWIĄZKOWO sprawdzić, czy nie maja prezerwatyw lub nie używają środków antykoncepcyjnych.

 • 9iopack

  Oceniono 9 razy 3

  "(...) odezwały się zarówno osoby sprzeciwiające się dyskryminacji związków jednopłciowych, które w Polsce nie mogą być sformalizowane, jak i par dwupłciowych, które nie wzięły ślubu.".
  Nie rozumiem tej pseudo afery. To jest akcja pt. "Tydzień Małżeństwa"! Tak więc jaka, q-va, dyskryminacja????? I kogo? W PL nie ma małżeństw jednopłciowych. A pary, które nie wzięły ślubu czytać nie potrafią - to TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA jest na tej pływalni.
  P@dalstwo jest zawsze poszkodowane i niezadowolone... :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX