Kukiz tłumaczy, czemu wprowadził narodowców do Sejmu: Myślałem, że ich poglądy są bliższe Dmowskiemu

Paweł Kukiz przyznał dzisiaj, że wprowadzenie przez jego partię narodowców do Sejmu było pomyłką. Polityk przekonuje, że źle interpretował poglądy kolegów z ław sejmowych.

Paweł Kukiz po poniedziałkowej manifestacji narodowców pod Pałacem Prezydenckim „szczerze przeprosił” na Twitterze, za wprowadzenie „narodowców” do Sejmu.

Przewodniczący Kukiz’15 wyjaśniał dziś, dlaczego ludzie związani ze środowiskami skrajnie prawicowymi i nacjonalistycznymi, znaleźli się w jego komitecie wyborczym w 2015 roku.

Reporterowi TOK FM mówił. - Myślałem, że ich poglądy są znacznie bliższe poglądom Romana Dmowskiego w czasach konferencji paryskiej niż falandze i ekstremie OWP i tym podobnych organizacji.


Przeprosiny Kukiza były reakcją m.in. na hasło, które pojawiło się na transparencie podczas poniedziałkowej manifestacji: „Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę.

”Miało ono skłonić prezydenta do podjęcia decyzji ws ustawy o IPN. Zdaniem szefa Kukiz 15 - to retoryka przedwojennych bojówek skrajnej prawicy.

"Dyplomacja RP zmarła. Partnerzy patrzą na nas ze zdumieniem"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Kukiz tłumaczy, czemu wprowadził narodowców do Sejmu: Myślałem, że ich poglądy są bliższe Dmowskiemu
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 12 razy 10

  Kukiz, wystarczyło nieco mniej pić, a wszystko byś o nich wiedział od razu. No ale po alko trudno o racjonalną ocenę... ;( Okej, lepiej późno, niż wcale, trzymaj się ;)

 • Piotr

  Oceniono 13 razy 9

  A Dmowski nie był czasem antysemitą, panie Kukiz?

 • pawel044

  Oceniono 12 razy 8

  A ja myślę, że średnio rozgarnięty szympans wiedział kto to są ci "narodowcy" itp. Czyżby Pan Kukiz pojawił się w kraju tuz przed samymi wyborami? Pomylił się?! To może i winnych kwestiach tez się muli skoro w tak oczywistej nie wiedział kto zacz ci "narodowcy"? Może niesłusznie na Donalda się obraził? Może po prostu czegoś nie wiedział? Kur...na!!!! On się pomylił i przeprasza, a my mamy szambo! Dzięki Ci Pawle!
  Swoją drogą jak bardzo może zmienić się człowiek, który kiedyś śpiewał "Skórę"?!

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 7

  Kukiz myśli? Nie wierzę.

 • sipanmars

  Oceniono 7 razy 7

  wal się na ryj pieprzony oszuście

 • as.pik

  Oceniono 7 razy 7

  Jak ktoś nazywa swoją organizację ONR, to czego można się po nim spodziewać? Kontynuowania tradycji przedwojennego ONRu chyba? Co by nie mieli w statucie (a nie mają nic strasznego, inaczej nie zostaliby zarejestrowani) - cuchną obrzydliwie.

 • sqlap72

  Oceniono 9 razy 7

  Kukiz myśli? To on w ogóle ma jeszcze jakieś szczątki szarych komórek? Tylko dlaczego beka mu się Dmowskim?

 • ks-t

  Oceniono 11 razy 7

  Kaczyński przed wyborami jeszcze się obawiał jawnie popierać faszystów. DLatego znalazł KUKIZA który ich wprowadził do sejmu a teraz głosuje tak jak mu wódz każe.

 • jorn

  Oceniono 11 razy 7

  Nazwisko Kukiz I czasownik "myśleć" nie powinny być używane w jednym zdaniu, jeśli nie ma w min przeczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX