Poseł PiS jest zachwycony nagrodą dla Julii Przyłębskiej. "Jest niczym Anna Walentynowicz"

Sędzia Julia Przyłębska dostała wczoraj nagrodę Człowieka Wolności od tygodnika braci Karnowskich. Z tej okazji poseł Jan Mosiński (PiS) postanowił pochwalić nominatkę swojej partii do Trybunału Konstytucyjnego.

Sędzia Julia Przyłębska jest uważana przez PiS i związane z partią media za prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Jednak środowisko prawnicze od początku zaznacza, że o ile mgr Przyłębska została w 2015 r. członkiem Trybunału, o tyle nie została zgodnie z prawem jego przewodniczącą. 

Wczoraj sędzia Julia Przyłębska została wyróżniona przez sympatyzujący z PiS tygodnik braci Karnowskich nagrodą Człowieka Roku. Odbierając nagrodę mgr Przyłębska wspomniała innych nominatów partii rządzącej do TK. - Podobnie jak ja znoszą wszystkie ataki, upokorzenia, właśnie w poczuciu wolności - mówiła sędzia Przyłębska.

Laudację dla nagrodzonej wygłosił prawicowy publicysta, Bronisław Wildstein. "Julia Przyłębska nie uczestniczy w rozgrywkach partyjnych" - chwalił sędzię. Na widowni siedzieli przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz była premier Beata Szydło i wicepremier Piotr Gliński.

Przyłębska jak Walentynowicz

Tymczasem na Twitterze poseł Jan Mosiński (PiS) zamieścił własną pochwałę na cześć sędzi Przyłębskiej. Jego zdaniem jest ona współczesną odpowiedniczką Anny Walentynowicz, opozycjonistki w PRL, której dyscyplinarne zwolnienie ze Stoczni Gdańskiej w 1980 r. było katalizatorem historycznego strajku NSZZ "Solidarność" (zginęła w wypadku lotniczym w Smoleńsku 10.04.2010 r.).

"Pani prezes TK Julia Przyłębska jest niczym Anna Walentynowicz naszych czasów. Nagroda trafiła w godne ręce" - napisał poseł Mosiński na Twitterze.

I choć część internautów podziela ocenę posła, to nawet niektórzy zwolennicy partii rządzącej uważają to porównanie za zbyt daleko idące.

Tweeta posła PiS skomentowała na Twitterze również Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News, która zauważyła, że mgr Julia Przyłębska nagle "została" profesorem w TVP Info.

Poseł Jan Mosiński został wybrany z okręgu w Kaliszu. Kilka razy było głośno o jego antysemickich wypowiedziach, gdy tropił żydowskie pochodzenie u swoich oponentów, a także o jego wystąpieniach na rzecz odebrania kobietom prawa do przerwania niechcianej ciąży.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (54)
Jan Mosiński o nagrodzie Człowieka Wolności mediów związanych z PiS dla Julii Przyłębskiej. "Jest niczym Anna Walentynowicz"
Zaloguj się
 • Mariusz Małecki

  Oceniono 17 razy 13

  To dzieje się naprawdę? To nie jest historyczny opis lat pięćdziesiątych w PRL? To nie jest sowiecka Rosja? Powiedzieć, że to są jaja, to nic nie powiedzieć...

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy 10

  No, psychole. Coraz ich więcej. Co to bedzie?

 • antoszek22

  Oceniono 11 razy 9

  Może temu pajacowi chodziło o to, że by ją móc mianować na stanowisko sędziego TK Kuchciński musiał złamać prawo bo posłuzył sie 2 grudnia ustawą która weszła w życie 5 grudnia .
  To fałszerstwo od biedy przypomina strajk w sprawie przywrócenia Walentynowicz do pracy .

  a pani Przyłebska to raczej demon szybkości bo taki numer nominacja bez ustawy , zdarzył jej się potem ponownie przy mianowaniu na prezesa TK

  Dz.U. 2015 poz. 1928
  2015
  Ustawa z dnia 19 listopada 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym
  Tekst aktu: Tekst ogloszony: Tekst ujednolicony:
  Status aktu prawnego: uchylony
  Data ogloszenia: 2015-11-20
  Data wydania: 2015-11-19
  Data wejscia w zycie: 2015-12-05
  Data obowiazywania: 2015-12-05
  Data uchylenia: 2016-08-16
  Uwagi: objete tekstem jednolitym(Dz U.
  Organ wydajacy: SEJM

 • justas32

  Oceniono 11 razy 9

  Mosiński - jakie piękne, staropolskie nazwisko. Nic dziwnego że chce awansować ...

 • justas32

  Oceniono 11 razy 9

  Ooo, widać facetowi zachciało się synekury - wie że w tym kraju serwilizmem daleko zajdzie ...

 • justas32

  Oceniono 11 razy 9

  Powinno się anulować mandaty posłom z IQ niższym niż 80. Tylko kto by tam wtedy siedział ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX