Senatorowie PO przeciw ekshumacji Karpiniuka. "Ostatnią wolą ojca było, żeby syna nie ruszać"

Senatorowie Platformy Obywatelskiej zaapelowali aby nie ekshumować ciała posła Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Jak informuje senator Tomasz Grodzki,  rodzina nie życzyła sobie otwierania grobu bliskiej osoby.

Czytaj też: To ponowne przeżywanie traumy'. Strasburg zajmie się sprawą ekshumacji ofiar spod Smoleńska

- W imieniu zmarłego ojca, którego ostatnią wolą było, żeby syna nie ruszać, wzywamy,
żeby pana posła Sebastiana Karpiniuka uszanować - mówił.

Daty kolejnych ekshumacji nie są ujawniane. Jednak znajomi tragicznie zmarłego posła mają nieoficjalne informacje, że termin ekshumacji Sebastiana Karpiniuka, który spoczywa na kołobrzeskim cmentarzu komunalnym, to 19 lutego.

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej prowadzi Prokuratura Krajowa od 2017 roku. Wcześniej śledztwem zajmowała się Prokuratura Wojskowa, która została rozwiązana w kwietniu 2016.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (37)
Ekshumacja Sebastiana Karpiniuka - senatorowie PO protestują
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 22 razy 16

  Kacze trupojady szaleją!

 • topoco

  Oceniono 19 razy 15

  Nic tak nie ożywi Antonieco & kompanii jak wyjęcie trupa z grobu.

 • aronia0

  Oceniono 18 razy 12

  Zupelnie niepotrzebnych i bardzo krzywdzacych rodziny ekshumacji ciag dalszy, przez co Antek kupuje sobie troche czasu, aby ta jego smieszna podkomisja miala jeszcze co robic i za co brac kase (a on aby nadal mogl siedziec w swoim bylym gabinecie na ul. Klonowej). Bardzo wspolczuje rodzinom.

 • apytnask

  Oceniono 14 razy 10

  Najtragiczniejsze jest, że wszystko to się dzieje w pod kościelnymi sztandarami, z imieniem Boga na ustach. Ci pseudokatolicy i pseudopatrioci z PiS-u twierdzą, że zmarli muszą zostać skompletowani do grobu niczym puzzle, gdy tymczasem nasza chrześcijańska polskość opiera się na rozczłonkowaniu ciała św.Wojciecha, wmurowania części jego szczątków w mury katedralne, obnoszenia w procesjach innych i przehandlowania ramienia (o zgrozo!) Niemcowi w zamian za zgodę na koronacje Chrobrego.

  PS. Swoją drogą wolałabym spocząć w grobie z uchem Macierewicza i oddać swój palec Pawłowicz niż, aby ktoś grzebał skalpelem w moim rozkładającym się ciele.

 • mirarob

  Oceniono 12 razy 8

  jak można nie uszanować woli najbliższych dla szukania nie wiadomo czego? Mrzonki, chore fantazje, durne pomysły powodują ogromne cierpienie!

 • 92ilme

  Oceniono 13 razy 5

  Macierenko wykopany, to moze juz PiS-dzielcy przestana wykopywac "poleglych" pod Smolenskiem.

 • macwies

  Oceniono 6 razy 4

  polityczna nekrofilia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX