Luxtorpeda 2.0 - co dalej z rządowym projektem? Już w czwartek konferencja ministra Adamczyka

W środę dowiemy się więcej na temat dalszych losów planu Luxtorpeda 2.0. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział konferencję prasową w siedzibie PKP Intercity podczas której ma być podpisany list intencyjny o współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Jak można się domyślić, dotyczyła będzie nowego taboru kolejowego.

Luxtorpeda 2.0 to jeden z projektów rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ma na celu stymulowanie rozwoju produkcji polskich pojazdów szynowych transportu publicznego.

Czytaj też: Deweloperzy o programie Mieszkanie Plus. "To się nie opłaca. Ten biznes się nie sklei

Wspomaga go założony na początku zeszłego roku Klaster „Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0”. Jest porozumieniem największych podmiotów rynku transportowego w Polsce. W jego skład wchodzą m.in. PKP Intercity SA, Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., Budimex SA i PESA Bydgoszcz SA.  Wspólnie pracują one nad jak najszerszym spojrzeniem na rozwój branży kolejowej oraz analizują potencjalne bariery i zagrożenia w realizacji rządowej strategii.

Już w środę, 21 lutego, poznamy kolejne działania, które będą podejmowane w ramach Luxtorpedy 2.0.

Minister Andrzej Adamczyk na godzinę 13 zwołał konferencję prasowa w siedzibie PKP Intercity. Opowie o współpracy Narodowego Centrum Badań i rozwoju przy modernizowaniu polskiego kolejnictwa.

TOK FM PREMIUM