Nieznany utwór Amy Winehouse trafił do sieci. "Otworzyła usta i po prostu nas wszystkich zdmuchnęła"

Nagranie "My Own Way" powstało, gdy Amy Winehouse miała 18 lat. I powstało zanim rozpoczęła się jej wielka kariera muzyczna.

Większość niedokończonych utwór artystki została zniszczonych przez wytwórnię płytową po jej śmierci w 2011 roku. Jednak muzyk Gil Cang, który napisał utwór "My Own Way" wspólnie z Jamesem McMillanem, zachował nagranie i wrzucił je właśnie do sieci.  

 

Utwór został wydany w 2001 roku, zanim Amy Winehouse podpisała kontrakt z Island Records. Artystka miała wówczas 18 lat. 

- To był szczególnie trudny okres w świecie muzyki pop. Odwiedzało nas wiele okropnych zespołów i musieliśmy coś dla nich zrobić. Amy przyszła, żeby nas zobaczyć, otworzyła usta i po prostu nas wszystkich zdmuchnęła - wspomina w rozmowie dla Independent Gil Cang. 

Oskarowy dokument

To nie jedyne pośmiertne nagranie Amy Winehouse. W 2011 roku, kilka miesięcy po śmierci piosenkarki, odbyła się premiera albumu zatytułowanego Lioness: Hidden Treasures. Na płycie znalazło się 11 niepublikowanych utworów, w tym duet z Tonym Bennettem. 

Natomiast biograficzny dokument o Winehouse okazał się jednym z najbardziej utytułowanych filmów 2015 roku, otrzymując Oscara, Europejską Nagrodę Filmową i nagrodę BAFTA. W filmie artystkę wspominają m.in. były mąż Blake Fielder-Civil i rodzice Janis i Mitch Winehouse.

Zobacz także: W Skaryszewie konie i tak będą szły na rzeź. Oświadczenie burmistrza nie ma mocy prawnej

TOK FM PREMIUM