Prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim odwołany. Poszło o organizację imprezy w Warszawie

Prezes stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim Sławomir Pietrzak właśnie stracił stanowisko.

Po tym, jak Pietrzak publicznie krytykował pomysł przeniesienia święta konia arabskiego z Janowa na warszawskie Wyścigi - został w trybie pilnym wezwany do Warszawy do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jak powiedział TOK FM - otrzymał dymisję. Nie usłyszał powodu, dla którego został odwołany. 

- Nie ma uzasadnienia. Zgromadzenie wspólników w postaci jednej osoby wicedyrektora  podpisuje odwołanie i koniec kropka, nie ma żadnych uzasadnień - przyznał w rozmowie z TOK FM. 

Przyznał też, że podczas swoich rozmów w Warszawie słyszał o tym, że na organizację imprezy w Janowie mogłoby nie wystarczyć pieniędzy.

- Ten argument po rozmowach z samorządowcami i lokalnymi przedsiębiorcami też można odrzucić, bo jesteśmy w stanie udźwignąć to finansowo. Przygotowałem listę osób, które udzieliły czy były gotowe udzielić poparcia stadninie, również w formie finansowej - mówił w rozmowie z TOK FM prezes S. Pietrzak.

Poprzednie zmiany we władzach stadniny w Janowie przeprowadzone zostały dwa lata temu. Wtedy z dnia na dzień odwołano wieloletniego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, Marka Trelę. 

Zobacz także: Zemsta za aukcję Pride of Poland? Prokuratura zmienia zdanie ws. śledztwa dot. stadniny w Janowie

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM