WOŚP z rekordem. Owsiak zapowiada kolejną akcję: pomoc dzieciom chorym na depresję

Ponad 126 milionów złotych - to nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału udało się zebrać ponad 20 mln więcej niż przed rokiem.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na wsparcie dla oddziałów neonatologicznych. Fundacja chce je wyposażyć m.in. w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne i specjalistyczne aparaty USG.

I udało pobić się kolejny rekord. Zebrano 126 373 804, 34 grosze. W ubiegłym roku było to 105 mln zł.

Zarząd fundacji zadecydował również, że pieniądze, które polscy podatnicy przekażą na WOŚP w ramach 1 proc. podatku, zostaną przeznaczone na podniesienie standardów opieki na oddziałach psychiatrii dzieci i młodzież.

- Psychiatria to zapomniana przez ludzi i Boga gałąź polskiej medycyny. To jest coś niebywale okrutnego, złego, niedobrego. Dzieciaki są w różnych formach depresji. Na co dzień słyszymy o tych wszystkich sytuacjach, gdzie dzieci nie dają sobie rady z ciśnieniem, które panuje - powiedział Jerzy Owsiak podczas dzisiejszego ogłoszenia wyników zbiórki.

Kaganiec na organizacje pozarządowe

W podziękowaniach, które umieścił Jurek Owsiak w sieci odniósł się również do nowego projektu MSWiA - nowelizacji ustawy o zbiórkach publicznych.

Przepisy nadadzą m.in. więcej kompetencji szefowi MSWiA. Na przykład, jeśli minister uzna, że cel zbiórki jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub narusza ważny interes publiczny, będzie mógł ją zablokować.

Przeciwko zmianom w ustawie protestuje nie tylko WOŚP, ale kilkadziesiąt innych organizacji, w tym Polska Federacja Organizacji Pozarządowych. 

"Drodzy Przyjaciele, będziemy Was także prosili o pomoc w naszym apelu skierowanym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby nawet na moment nie myślała o tym żeby w sposób proponowany przez siebie założyć kaganiec na działalność organizacji pozarządowych. W tych sprawach - no passaran. Nie cofniemy się nawet na krok i będziemy bronili niezależności organizacji pozarządowych. Jeżeli źle działają, niech rozlicza ich policja, urząd skarbowy, prokuratura, a nie niejasne przepisy proponowane w nowej ustawie MSWiA. Kiedy będziemy potrzebowali Waszego wsparcia głośno będziemy o tym mówili" - zaapelował przedstawiciele organizacji.

Zobacz także: Karnowski chce się pozbyć serduszek WOŚP ze sprzętu. "Przecież nie chodzi o pałowanie"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
WOŚP z rekordem. Owsiak zapowiada kolejną akcję: pomoc dzieciom chorym na depresję
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 2

  W Kaczym Gumnie z każdym dniem niemiłosiernie panującego gnoma Kwa-kwaczyńskiego przybywa chorych na depresję. Jeśli ta dyktatura potrwa dłużej, opieki psychiatrycznej będzie potrzebować całe społeczeństwo sprowadzone do poziomu chłopów pańszczyźnianych, a nie tylko maluchy. Być może WOŚP będzie więc musiał skoncentrować zbierane od darczyńców środki na fundowaniu przychodni psychiatrycznej w każdej dzielnicy i wiosce. O ile ta najsławniejsza w naszych dziejach społeczna Orkiestra przetrwa kaczą zawieruchę.

 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 2

  Te ponad 126,3 mln zł, zebrane podczas 26 Finału WOŚP to 126.373.804 policzków wymierzonych Kwa-kwaczyńskiemu i wszystkim traktującym Owsiaka jako jednego z naczelnych wrogów tego nierządu, przez miliony darczyńców. Niech kaczy aparat represji ośmieli się skonfiskować tę forsę, plon dobroczynności wyzwalanej przez twórcę WOŚP, pod pozorem że cel tych zbiórek jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego ORAZ narusza ważny interes publiczny! Niech te zdradzieckie sPISkowe mordy zdobędą się na takie bezprawie. Przecież herszt sPISku odrzuca zasady współżycia obywateli, którzy nie padają przed nim na klęczki, a poza tym Orkiestra odbiera Caritasowi monopol na działalność charytatywną. Ale zamach na WOŚP mógłby być gwoździem do trumny tej antynarodowej dyktatury.

 • rastablaster

  Oceniono 1 raz -1

  Owsiak tym razem nie pomoże dzieciom; pomoże koncernom farmaceutycznym, które faszerują dzieci narkotykami. Ciekawe ile w łapę wziął. Obrzydliwe i straciłem dla typa cały szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX