Nie będzie raportu tłumaczącego katastrofę smoleńską. Zemke: Ośmieszają siebie i państwo

Podkomisja smoleńska nie pokaże 10 kwietnia raportu o katastrofie rządowego samolotu. Poinformowała o tym "Gazeta Wyborcza". Sprawę w TOK FM komentował Janusz Zemke.

Rzeczniczka podkomisji, Marta Palonek, poinformowała, że 10 kwietnia odbędzie się jedynie prezentacja wyników prac podkomisji.

- Od początku było widać, że ta komisja nie jest kompetentna - mówił w audycji Wywiad Polityczny TOK FM, eurodeputowany SLD, Janusz Zemke.

Czytaj też: Drogi resort Macierewicza. Na co poszło blisko 15 milionów złotych? Wydatki z kart służbowych pod lupą

- Zmieniają się wersje, hipotezy. Patrzy się na to, jak na takie dość smutne grono ludzi, którzy ośmieszają siebie, ministerstwo i państwo - komentował.

Podkomisja smoleńska w 2016 roku otrzymała budżet w wysokości 4 milionów złotych. W 2017 było to już o dwa miliony złotych więcej. Komisja będzie miała do wydania tyle samo w tym roku.

Ministerstwo Obrony Narodowej nie informuje, kto zasiada w podkomisji, i kto jej doradza. Nie są znane także dane o zarobkach, nagrodach czy premiach członków i ekspertów podkomisji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
Nie będzie raportu tłumaczącego katastrofę smoleńską. Zemke: "Ośmieszają siebie i państwo"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 19 razy 17

  To się po prostu nie chce wierzyć, że tą bandę wariatów ktokolwiek jeszcze bierze poważnie. I to wszystko w wolnej Polsce i w 21 wieku. My chyba rzeczywiście nie zasługujemy na własny kraj, skoro dajemy rządzić ludziom chorym psychicznie.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 16 razy 14

  W kraju, w którym sejm modli się o deszcz, gdzie zamianę opłatka w mięsień sercowy potwierdzają „uniwersyteccy uczeni” a premier uważa, że trzeba uszanować przekonania antyszczepionkowców, nic nie jest w stanie zaskoczyć.

 • pietrix79

  Oceniono 18 razy 14

  Na szczęście po tej władzy będzie można dokładnie rozliczyć komisję i jej lidera za zasadność wydatków i wsadzić do paki.

 • justas32

  Oceniono 12 razy 10

  Czy debil może ośmieszyć państwo ? Ośmiesza państwo ten który debila na dany urząd powołał ...

 • Andrzej Chromy

  Oceniono 11 razy 9

  Pogonic Maciorka i jego nierobow z tej komisji !! Oni tylko kase wyludzaja !! Ten koocyk Yaro pali glupa, nie widzi i slyszy , co ten koles wyprawia !! Smiech, obciach, kompromitacja !!

 • slav_

  Oceniono 11 razy 9

  >Zmieniają się wersje, hipotezy. Patrzy się na to, jak na takie dość smutne grono ludzi, którzy >ośmieszają siebie, ministerstwo i państwo - komentował.

  Nieprawda. Wcale siebie nie ośmieszają.
  To "śmieszne grono" zarabia całkiem dobre pieniądze (i wynagrodzenia za udział się na pewno niw wstydzi, najwyżej śmieje się w kułak z płatnika), jeszcze większe bezkarnie trwoni a pis ma między innymi dzięki nim nieograniczoną władzę w Polsce czego zapewne też się nie wstydzi.

  Ośmieszają się ludzie dzięki którym mogą żerować na polskich podatnikach i mieć w Polsce władzę.

 • milorex10

  Oceniono 11 razy 9

  Komisja Macierewicza która miała wyprodukować największe kłamstwo w XXI wieku, czyli kłamstwo smoleńskie w postaci zamachu smoleńskiego uznała, że nie da rady zrobić tego artystycznie. Produkcja jest kosztowna, mało kto w nią wierzy i zamach oczywiście będzie, ale taki wyblakły, mizerny i mocno wybrakowany. Kłamać w PiS potrafią, ale kupi to tylko ciemny lud. smoleński.

 • adamkauczor25

  Oceniono 8 razy 8

  Banda Wariatów na czele z Macierewiczem!! Jak można być takimi kretynami!!

 • miksztal2354

  Oceniono 8 razy 8

  Stary cap opowiada bajki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX