Komentarze (162)
Jacek Krupa o decyzji Jarosława Kaczyńskiego: rujnuje autorytet Sejmu i niszczy samorząd
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • my_kroolik

  Oceniono 8 razy 6

  Karczewski - przez osiem ostatnich lat, Polcy i Polaki...

 • andrew1507

  Oceniono 8 razy 6

  pisiaci pierdziele do pierdla, lewica na salony
  #misiewicze na smietniku historii, kaczyzm to szambo intelektualne i moralne

 • warszawa1967

  Oceniono 10 razy 6

  Dajcie już spokój pissowskie trolle. Przecież tych brednie nie łykną już nawet wasi wyborcy z najniższym IQ i ci po lobotomii mózgu :-) Wasz "genialny strateg" to leszcz i Pani karz.

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 10 razy 6

  Teraz niech pissbolszewicki elektorat szybko zrzuca się na G*wina, bo zdechnie biedak z głodu, jak mu nie starczy do pierwszego.

 • jovani

  Oceniono 10 razy 6

  bardzo proste. Kosciol chcial pieniedzy, ac pieniadze wkurzyloby spoleczenstwo wiec kaczor powiedzial ze na niby da nagrody ktore i tak z beda zabrane i dane na cele pedofilijne, teraz a nrod zaszokowany podtsaw kaczora ze oddali nagrody, tak naprawde nagordy nalezaly do panstwa i powinne byc oddane do panstwa. tak to kaczor wyrezyserowal zlodziejstwo pieniedzy dla kosiopedalow

 • Alojzy Bąbel

  Oceniono 9 razy 5

  Jak tak dalej pójdzie, to pisiory drugi raz nie dociągną do końca kadencji! Afera nagrodowa, sobie miliony, a ludzie mają zaciskać pasa! Pokażemy złodziejom w czasie wyborów na co zasłużyli !!!

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 5

  A co teraz bedzie z krolowa Koryta Plus, niejaka Szydlo, czy uda sie do Brzeszcz a potem do TS?

 • tadjan

  Oceniono 7 razy 5

  czy król durniów może być mędrcem?

 • bob_59

  Oceniono 7 razy 5

  Optymalnym rozwiązaniem dla Kaczora był świt zimowy etc.
  Niestety, zima się skończyła i teraz rymy nie będą się zgadzać...

 • hens

  Oceniono 7 razy 5

  Wreszcie prezes zaskoczył że PO nie kradło i że to jego jedyna słuszna ideologicznie partia zgrupowała najgorszych złodziei w polskiej historii sejmowej

 • agap.e

  Oceniono 9 razy 5

  Kaczyński nie zmienił zdania w sprawie nagród.Dalej uważa,że się należały.Postanowił jednak ukarać opozycję za ten szum medialny obniżając im pensje poselskie.Pis rządzi,więc posłowie tej partii szybko znajdą sobie dodatkowe źródło dochodów,a opozycja zostanie z obniżonymi pensjami.Chcieli taniego państwa to będą go mieć.

 • Mr. X

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe jak będzie postrzegać PiS-owski elektorat te zmiany nastroju i decyzji, a zwłaszcza zaprzeczenia własnych słów przez TW Balbine?
  Jak znam życie, to będzie ślepe na wszystko, za to kupi największą bzdurę i kłamstwo w PiS-owskiej TVP.

 • tlen69

  Oceniono 7 razy 5

  PiS -owi szkodzą nagrody (nienależne), szkodzi chaos i pośpiech w łamaniu konstytucji, nieprofesjonaliści niszczący organy władzy TK, KRS i SN oraz ustroju - upolitycznianie sędziów i sądów.
  Jak zareagować na te dzisiejsze "rewelacje" Prezesa.? Kowal zawinił, Cygana powiesili ? - przysłowie. Hipokryzja,czy zakłopotanie i pewien nieprofesjonalizm ? Niesłusznie wypłacone dodatkowe premie dla polityków ministrów mają być przekazane, ma być nagrodzony Watykan/Caritas . Ukarani mają być posłowie i samorządowcy ? Gdzie tutaj głos ludu jest głosem Boga ? Wystarczy ustalić dla posłów kwotę wolną od podatku , taką jaką mają obywatele o podobnych dochodach ( np. 3.000 zł., a posłowie mają 30.000 zł ?) - byłoby to profesjonalne i uczciwe wg konstytucji - równe prawa. Nagrody dla rządu po ok. 15.000 zł. wypłacane były w 2016 r. ? W 2017 r. od 32.000 -82.000 zł.
  Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy biorą miliony i setki tysięcy , jak np. partyjny milioner Wojciech Jasiński, nowi partyjni milionerzy: Andrzej Jaworski , Daniel Obajtek, partyjna milionerka w PZU Małgorzata Sadurska... Ci w/w ludzie poszli do polityki dla ogromnych pieniędzy ? Prezes w polityce jest wyłącznie dla nieograniczonej władzy ? Pokazuje, że chociaż ma znaczne dochody sto kilkadziesiąt tysięcy rocznie, a na koncie 5.000 zł ? i nie wiadomo co ma jeszcze ?...Kilka milionów za komunikację i ochronę i ...W 2017 r. wprowadzony przepis, wyróżniający pięć rodzajów spółek, które dzielone są między innymi ze względu na stan zatrudnienia i wielkość rocznych obrotów. W Łodzi prezes Zakł. Wod. i Kanalizacji wg nowych zasad, co miesiąc otrzymuje ponad 35 tys. zł dlaczego ? Przykładów podobnych "nagradzania swoich" z naszych podatków jest znacznie więcej.?. Co teraz zrobi J. Kaczyński?
  Nie tylko PiS -owi szkodzą nagrody (nienależne), bardziej szkodzi chaos i pośpiech w łamaniu konstytucji, nieprofesjonaliści niszczący organy władzy TK, KRS i SN oraz ustroju - upolitycznianie sędziów i sądów.

 • czechy11

  Oceniono 8 razy 4

  Nie odpusCzac kłamcom PiS. Czas pieknie rozliczyć wycieczki tej bandy. Najpierw nactapeye Anders u 650 tysięcy złotych które wyjedziła.

 • dzidka17

  Oceniono 8 razy 4

  A co "pan" Kaczyński wieo "skromnosci" "pani" Anny Anders,która zaliczyła już 72 podróże zagraniczne na koszt państwa za ponad 600tys.złotych. To jest skromność? !!! A może by tak pan rozliczył tę panią gdzie i po co była i jakie są wymierne efekty tych podróży.A może "pani" Anders pochwali się swoimi sukcesami jako senator Podlasia,może powie ile razy spotkała się z mieszkańcami-wyborcami,którzy protegowaną "pana" prezesa wybrali.

 • maaac

  Oceniono 3 razy 3

  Tak przy okazji to co chce Kaczyński obniżać? Dietę poselska czy pensję? Bo pensje to nie każdy z nich dostaje - tylko ci co zadeklarowali "zawodowstwo".

 • 13sw

  Oceniono 3 razy 3

  Opozycja musi tylko zgłosić wniosek o zmniejszenie wynagrodzenia poselskiego do wysokości średniej krajowej i ustalanie samorządowych wynagrodzeń przez same samorządy. I czekać, jak pisobolszewia tłumaczy, że za tyle jej nie starczy do pierwszego.

 • maaac

  Oceniono 2 razy 2

  PO powinno ogłosić, ze jak wygra przekaże cały majątek..... oczywiście PiSu nie swój ...... na cele charytatywne. A jak się Prezes oburzy mogą powiedzieć, ze PiS lubuje się w rozdawaniu cudzych pieniędzy.
  500+ na kredyt, podwyżka pensji minimalnej na koszt pracodawców, podwyżka dla nauczycieli na koszt gmin. Ot PiSowska dobroczynność.

 • a100

  Oceniono 2 razy 2

  Ojciec chrzestny najpierw kazał rabowac, teraz odwrotnie. Kiedy te głupki z PIS zrobią z nim porządek?

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 2

  Leninista sam się pogrzebał, tęskni za swoim bratem którego zabił

 • walutobox2012

  Oceniono 2 razy 2

  Najpierw nakradli a teraz krzyczą łapać złodzieja , kur...y niemyte , co mają do tego burmistrzowie miast i radni gmin że ta banda kradła na potęgę i rozdawała stołki znajomym..
  Oddaj kasę złodzieju z miesięcznice !!!!!!!!!!!!!

 • wolo

  Oceniono 4 razy 2

  Myślałem, że kosztowanie kociego jedzenia to najgorsze, co może spotkać Błaszczaka ale jednak Kaczyński przebija Górskiego.

 • wejsunek47

  Oceniono 4 razy 2

  a jakim prawem ten pan decyduje ,że kasę podatników trzeba dać czarnym psycholom? cóż za bezczelna złodziejska kreatura..

 • lolcenzura79

  Oceniono 4 razy 2

  Cudna jest ta forumowa krytyka decyzji o obniżeniu kosztów funkcjonowania władzy. Xdxd

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 4 razy 2

  To sekretarka i kierowca Prezesa będą teraz lepiej zarabiać niż ministrowie i posłowie? ;) Niezła dobra zmiana!!!

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 2

  W ten sposób zatnie go jego własna watacha. Już widzę ich zadowolenie z faktu jak obniżajadobie pensje na jego żądanie. Zidiociały starzec.

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 2

  Guru i strateg okazał się zwykłym ciulem. Cała ta banda leci na pysk i się kończy.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 2

  Szczerze mówiąc mi się podoba pomysł obniżenia pensji samorządowcom. To jest dobre rozwiązanie, pod warunkiem że będzie egzekwowane.

  Byle sołtys z PSL'u w dowolnej pipidówie tak sobie razem z radą sołecką nieustającej wzajemnej adoracji naprzyznaje nagród, tak nakręci lodów na różnych dodatkach, że zarabia więcej niż Premier RP i jeszcze ma fundusz reprezentacyjny, którego nawet nie uwzględnia w BiP.

 • andrew1507

  Oceniono 6 razy 2

  Moim zdaniem Kaczyński to Wielki Nieudacznik.
  Wszystko czego się tknął w swoim życiu upadało,
  zanikało, odchodziło w niebyt i/lub niszczyło innych
  ludzi. Teraz też nie będzie inaczej jakkolwiek sytuacja
  jest bardzo groźna bo dotyczy wszystkich Polek i Polaków.

  Czy mamy się przyglądać jak wprowadza się tyranie
  i doprowadza Polki i Polaków do ruiny?

  Czy nie powinniśmy podziękować temu Panu
  i jego pisiatej zgrai?

  Czy zbieranie podpisów pod referendum nt delegalizacji PiS I nowych wyborów
  i/ lub protest typu Majdan nie są uzasadnione?

 • Piotrek Wiszu

  Oceniono 4 razy 2

  Słońce normalności wschodzi nad Polską. Zaś Słońce Wschodu sra pod siebie.

 • bokaj

  Oceniono 6 razy 2

  psychopatyczny stary pierd mięknie tylko ze strachu, ale instynktownie i tak musi komuś zrobić gorzej. tak ma. wyleniały egocentryk z zeschniętymi glutami w nosie.

 • tlen69

  Oceniono 8 razy 2

  PiS bardziej szkodzi chaosem i pośpiechem w łamaniu konstytucji, niszcząc organy władzy TK, KRS i SN oraz ustrój - upolitycznianie sędziów i sądów. Jak zareagować na te dzisiejsze "rewelacje" Prezesa.? Kowal zawinił, Cygana powiesili - przysłowie. Czy to hipokryzja,czy zakłopotanie i pewien nieprofesjonalizm ? Wypłacone dodatkowe premie dla polityków ministrów mają być przekazane, nagrodzony Watykan/Caritas ? Ukarani mają być posłowie i samorządowcy ? Gdzie tutaj "głos ludu jest głosem Boga" ?
  Posłom należy ustalić kwotę wolną od podatku , taką jaką mają obywatele, a nie 30.000 zł.
  Nagrody dla rządu po ok. 15.000 zł. wypłacane były w 2016 r. ? W 2017 r. od 32.000 -82.000 zł. łącznie ponad 2 miliony zł. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy biorą też miliony i setki tysięcy , jak Wojciech Jasiński, Andrzej Jaworski , Daniel Obajtek, partyjna milionerka w PZU Małgorzata Sadurska...? Ci w/w poszli do polityki dla ogromnych pieniędzy ?
  Prezes ma znaczne dochody sto kilkadziesiąt tysięcy rocznie, a na koncie 5.000 zł ? i nie wiadomo co ma jeszcze ?...Kilka milionów kosztów za komunikację i ochronę miesięcznic i ...
  Dlaczego w Łodzi prezes Zakł. Wod. i Kanalizacji wg nowych zasad, co miesiąc otrzymuje ponad 35 tys. zł ? Przykładów podobnych "nagradzania swoich" z naszych podatków jest znacznie więcej.?. Co teraz zrobi J. Kaczyński?

 • liftertoja

  Oceniono 6 razy 2

  Tak sie tylko zastanawiam jak to zalatwia od strony formalnej - tzn. "prezes mowi i tak jest" czy tez pro forma beda to chcieli miec w dordze ustawy. A jak glosowanie bedzie anonimowe, to ciekawe ilu poslow zaglosuje za obnizeniem sobie pensji o 20%. Moze byc zabawnie.

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy 2

  Pan Kaczyński uzmysłowił Polakom różnicę między Caritasem a Akcją Jurka Owsiaka.
  Do Caritasu wpływają pieniądze, ukradzione podatnikom, za karę, Jurek Owsiak zbiera dobrowolne datki prywatnych ludzi O przeznaczeniu darowanych pieniędzy nie wspomnę.

 • montezuma1234

  Oceniono 8 razy 2

  No ale przecież kazał jej ostrzyć pazurki? hę?

 • Henryk Tadych

  Oceniono 8 razy 2

  Dziadziuś puścił bąka, winni są ci, którzy wąchają.

 • stef0909

  Oceniono 1 raz 1

  Toną a kapitan to świr!!!!!!!!

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Społeczeństwo oczekuje od polityków uczciwości a nie skromności. Mają byc skromni jak biskup, groteska. Kaczyński ze strachu odchodzi od zmysłów. Jego dobrazmiana zaczyna mu gnic jak 4RP. Wystraszył się histerii Szydło i przyznał jej rację, ze nagrody nalezały się Szyszce za stadniny koni arabskich, za Puszczę Białowieską, za polowania na Zubry i kuropatwy z klatek, tylko dla samego aktu zabijania. Macierewiczowi, za rozwalenie polskiej armii i roztrwonienie setek milionów złotych, Waszczykowskiemu za ośmieszanie Polski i utratę sojuszników, dla Ziobry za skandaliczne ustawy niszczące TK i sądy powszechne w tym kraju, dla samej Szydło za klęskę 1:27 w Brukseli. Jezdzące od niedawna po Polsce samochody z bilbordami przedstawiającymi pjawki PiS-owskie zabolały bacę bardzo. To był strzał w ,,10,, przed kampanią wyborczą PiS-u w tyerenie. Wydaje mi się, ze Nawogrodzkiej baca ogłosił, ze obniza posłom i senatorom PO i .Nowoczesnej uposazenia, a posłów jego partii bierze na swoje utrrzymanie, czyli na utrzymanie spółki ,,Srebrna,, Nikt tego nie sprawdzi, bo pani Gos nie pokaze papierów zadnej NIK-owskiej kontroli. Nastąpiło pęknięcie w PiS-ie, teraz opozycja w tę szczelinę powinna wbic klin. Dzień i noc pokazywac suwerenowi jak jest oszukiwany, okradany, degradowany, wykorzystywany cynicznie, lekcewazony i ponizany, przez tą bolszewicką partię PiS. Konerencje prasowe, wiece, manifestacje, dopóki sądy orzekają jeszcze sprawiedliwie w poszanowaniu prawa i konstytucji.Kaczyński nie zrobił niczego innego niz Putin, za swoje błędy ukarał innych ludzi, samorządowców, polityków, wiernych klakierów. W PiS-ie jak widac są sami kretyni, ale liczyc to oni potrafią. Zacznie się teraz knucie, intrygi, przechodzenie do innych partii, szukanie tratwy ratunkowej, az w końu ktoś wpadnie na pomysł zmieńmy kapitana.... zdarza się.

 • internauta2013

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to im się należało - w tym kraju pozostaje już tylko jeden uczciwy człowiek, jedyny prawy i sprawiedliwy. A trzeba by teraz poprzypominać to, co mówili w 2015 roku. Np. fanfary na cześć Andrzeja Dudy i to co PIS teraz o nim sądzi.

 • amadeusz444

  Oceniono 1 raz 1

  Weszło chamstwo na salony w utytłanych w gnoju gumofilcach, to tak mamy.....

 • mirarob

  Oceniono 1 raz 1

  pan każe, sługa musi...

 • poppers68

  Oceniono 1 raz 1

  Mało kto porusza temat oddania tłustych premii....Caritasowi.
  A przepraszam - DLACZEGO CARITAS? DLACZEGO CHARYTATYWNIE I DLA ORGANIZACJI KOŚCIELNEJ?
  Pieniądze ta głupkowata familia powinna zwrócić z powrotem do budżetu państwa.
  Mało jest potrzeb? Mało otrzymuje faworyzowany Caritas?
  Dobrze, że nie oddają do Torunia..... chociaż kto wie.

 • jtby

  Oceniono 1 raz 1

  Gdybym nie wiedział, że tow. Małemu strach kuper ściska przed wyborami, to pomyślałbym, że demencja starcza - nie pamiętał, co mówił i co kazał robić tow. Szydło. A i tak wiem, że walnął z tą skromnością polityków i obniżkami pensji jak łysy grzywką o parapet. Myślę, że nawet my gorszosortowcy jesteśmy skłonni zaakceptować wysokie wynagrodzenia dla panujących pod warunkiem przejrzystych zasad wynagradzania i nie dopuszczania do władzy bufoniastych kretynów. Wiem, że trudne bo jak kretyn ma zauważyć, że kolega jest kretynem, kiedy dla niego kretynizm jest normą, a normalność niezrozumiała.
  No ale tak trzymać tow. Mały - każda wasza głupota rodzi nadzieję, że przejdziecie do historii, a konkretnie na jej śmietnik i "jeszcze będzie przepięknie / jeszcze będzie normalnie"(Tilt).

 • benzyl

  Oceniono 3 razy 1

  Wujek złamany i hipokryta, jak chce być taki "skromny" to niech chodzi w sandałach i zgrzebnej koszuli.

 • warzecha88

  Oceniono 3 razy 1

  Ja mam czyste sumienie, bo podczas głosowania nie było mnie w Polsce. Byłem BARDZO daleko i nie miałem jak głosować, ALE wszystkim tym, którzy dzisiaj mają pretensje do rządu radzę sobie przypomnieć co robiliście w dniu wyborów. Jeżeli głosowaliście - "zwracam honor", ale jeżeli nie - o to wszystko co się dzisiaj u nas wyprawia MIEJCIE PRETENSJE DO SIEBIE.
  A wyprawia się tak, że na samą myśl o tym wszystkim RZYGAć SIę CHCE.... ...na zmianę ze stającymi dęba włosami na myśl o tym, że W RZąDZIE jest takie coś jak Macierewicz, jak Gliński, Suski, Sasin, Jaki i całe mnóstwo takich kreatur..... ...no i L.K. - prezydent tysiąclecia - na Wawelu... A niedługo będzie pomnik SCHODóW w Wwie.....
  Ręce i piersi opadają......

 • aleksander.k

  Oceniono 3 razy 1

  Eh... I opozycja znów to przegra. Będą teraz bronić "samorządowców" (czyli siebie) jako niewinne ofiary i wyjdzie szydło z worka, czyli że są równie pazerni jak PiS. A skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

  Mam nadzieję, że duet PO-PiS upadnie z hukiem, oby jak najszybciej...

 • barakuda62

  Oceniono 5 razy 1

  Kaczyński podkreślił, że zmiany prawa są konieczne
  ---------
  Żadna zmiana tak nie ucieszy jak ta że na Wawelu obok kartofla smoleńskiego ustawią sarkofag kurdupla żoliborskiego- potem się oba wypier... wszak kiedyś znów ład i porządek zapanować musi.

  ps.
  Zastanawiam się czy ostatnie wyczyny tego gnoma otworzyły choć części ciemnego luda że ta menda to psychol najczystrzej wody i czy pomogą go wysłać w PiSdu?

 • grey55

  Oceniono 3 razy 1

  To że powinni oddać Nie ulega wątpliwości ale dlaczego oddali katolickiemu Caritas , powinni oddać ludziom którym To zabrali czyli do budżetu

 • wolo

  Oceniono 5 razy 1

  Zachowanie Kaczyńskiego potwierdza tylko, to co od dawna było wiadome, że PiS to jest bardziej związek wyznaniowy lub sekta a nie partia polityczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX