"To jest czas próby. A nie upojny długi weekend". Strajk Kobiet apeluje ws. protestu w Sejmie

"Bez mediów zapadnie upragniona przez PiS cisza. Bez posłanek i posłów opozycji nie będzie można dostarczyć protestującym żywności i środków higienicznych" - alarmują działaczki Strajku Kobiet.

Według Ogólnopolskiego Strajku Kobiet trwający ponad tydzień strajk rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie to czas próby dla mediów i opozycji. Szczególnie w świetle decyzji, które podejmuje rządzący sejmem PiS takich jak, m.in., zakaz wejścia do budynku parlamentu rehabilitantów niepełnosprawnych. Kiedy sprawę nagłośniono - fizjoterapeuci jednak zostali wpuszczeni.

"To jest czas próby dla tych, których PiS wciąż jeszcze do Sejmu wpuszcza. Be mediów zapadnie upragniona przez PiS cisza. Bez posłanek i posłów opozycji nie będzie można dostarczyć protestującym żywności i środków higienicznych. PiS ich zagłodzi i weźmie fizycznym upokorzeniem. Dlatego mówimy - nie zawiedźcie teraz. Zostańcie. To nie są żarty. Wam też patrzymy na ręce" - napisano w apelu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"To jest czas próby. A nie upojny długi weekend" - podkreślają działaczki.

Ogólnopolski Strajk Kobiet na piątek - na 18 - zapowiada manifestację wsparcia dla prowadzących protest w Sejmie.

Końca protestu nie widać

Protestujący rodzice zaproponowali dziś kompromisowe ich zdaniem rozwiązanie, by dodatek rehabilitacyjny został wprowadzony w tym roku w wysokości 300 złotych . I stopniowo byłby podwyższany, aż za rok osiągnąłby postulowane prze rodziców 500 złotych.

Czytaj też: Matka protestująca w Sejmie: Nie jesteśmy roszczeniowi, wszystkie rządy traktują nas jak problem>>>

Ale propozycję odrzuciła min. Elżbieta Rafalska. Do tej pory rząd zgodził się na jeden z postulatów protestujących, czyli na zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - o 164 zł.

Czytaj też: Siemoniak: "Serial braku empatii" ws. protestu rodziców nie kończy się, bo nie ma zgody prezesa>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
"To jest czas próby. A nie upojny długi weekend". Strajk Kobiet apeluje ws. protestu w Sejmie
Zaloguj się
 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 9 razy 9

  Przestańcie w koncu bić pianę. I odpoiwiedzcie jak Tym Ludziom pomóc konkretnie. Co dostarczyć., gdzie, w jaki sposób.

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 9 razy 7

  W każdym mieście i miasteczku są Tacy Ludzie. Nie zawsze mogą pojechać do Warszawy, i czynnie wesprzeć ten protest. Ale...
  Nic nie stoi na przeszkodzie, by w każdym mieście i miasteczku zacząc okupować siedzibę tych, co się im należy. I zapraszamy kulsonów. W świetle kamer. Wystarczy nie kraść.

 • Gienek Pawłowski

  Oceniono 9 razy 3

  Morawiecki z ruda i kaczorem jak by chcieli naprawdę pomoc niepełnosprawnym to mogli zaproponować rozłożenie 500zl. do końca 2019r. ale to oszuści chcą ich wydymac

 • damtek

  Oceniono 4 razy 2

  Straż Marszałkowska co dnia zmniejsza przestrzeń, w jakiej protestujący mogą się poruszać. Nie mogą wychodzić na zewnątrz. Nie mogą nawet otworzyć okna. Żeby mieli co jeść i gdzie się umyć, trzeba było wielu próśb i niechętnej zgody najwyższych czynników.
  Agata Tulewicz/ twitter

 • damtek

  Oceniono 3 razy 1

  Czy rząd liczył na to, że jeśli da 165 złotych, to rodzice niepełnosprawnych dzieci pocałują dobrodzieja w rękę, spakują wózki, koce i poduszki, opuszczą sejmowe korytarze? To nie mogło się udać. Za to udało się rządowi nastawić jednych niepełnosprawnych przeciw drugim i bogatych przeciw biednym. PiS znów chciał wygrać tak, jak lubi: przez podziały.
  newsweek

 • adam545

  0

  Dlaczego nie strajkowały za poprzedniego rządu -odpowiedz bo i tak by im to nic nie dalo RUDY mial to gdzieś nawet nie wyszedl do kobiet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX