Pogoda na majówkę 2018 raczej będzie nas rozpieszczać. Jednak niektórzy muszą uważać

Synoptycy zapowiadają słoneczną majówkę: w większości kraju bardzo ciepło, choć momentami burzowo. W najgorszej sytuacji pogodowej będą wypoczywający nad morzem.

Pogoda na majówkę będzie dobra, ale sprawiająca niespodzianki. Dużo słońca w ciągu dnia, ale jasno może być także nocami... za sprawą błyskawic. Czeka nas bardzo ciepła majówka, ale momentami też burzowa.

Chłodniej ma być jedynie nad samym morzem. Mało będzie okazji do plażowania: 15-17 stopni, do tego wiatr od morza, a w środku tygodnia, czyli akurat 1-3 maja jedynie 11 stopni.

Na wybrzeżu pogoda nie będzie nas rozpieszczać, za to w centrum kraju cała 9-dniowa majówka 2018 upłynie pod znakiem słońca, temperatury powyżej 20 stopni, a na wschodzie nawet powyżej 25.

Majówka - gdzie i kiedy będzie burza?

W centralnej Polsce i na wschodzie temperatury w ciągu dnia nie powinny schodzić poniżej 20 stopni, a będą dni kiedy na termometrach zobaczymy prawie 30 - prognozuje meteorolog Szymon Walczakiewicz. 

Już najbliższa niedziela będzie upalna, stąd duże prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Mają się pojawić w godzinach popołudniowych oraz nocnych, głównie z niedzieli na poniedziałek.

Podczas gdy w centrum kraju cały czas powyżej 20 stopni, a na wschodzie bliżej 30, na północnym zachodzie też doczekamy się takich temperatur - w następny weekend na finał majówki.

Prognoza pogody na majówkę:

  • W większości kraju ciepło
  • Zimniej nad morzem
  • W nocy możliwe burze

TOK FM PREMIUM