Komentarze (164)
Jak Polacy traktują Ukraińców? "Codziennie słyszę nachalne pytania"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • poppers68

  Oceniono 6 razy 2

  Ja nie wiem, czy to strach przed innymi narodowościami, choć nie można tego wykluczyć.
  Wielu moich znajomych odbiera obecność ludzi z Ukrainy jako coś naturalnego jednak uważają, że wtłoczenie 3 milionów ludzi narodowości, z którą historia łącząca polaków to pasmo nieporozumień, masakr, zamachów i wzajemnych niechęci to ryzyko.
  I mówimy to jako ludzie jeżdżący po świecie i dostrzegający różne kultury wokół nas.
  Drażni jeszcze jedna rzecz- społeczeństwo ukraińskie bardzo chciałoby swobody przemieszczania i zamieszkania na dowolnie wybranym obszarze Unii Euopejskiej ale niekoniecznie dokładając wysiłku dostosowania standardów swojego kraju do średniej europejskiej.
  Na koniec zaryzykuję stwierdzenie, że być może stosunek polaków mógłby być inny, gdyby nie chodziło o nację ukraińską. Nie sądzę, aby kłopoty mieli słowacy, chorwaci czy madziarzy.
  Polacy są nacjonalistami ale musieliby mieć do czynienia z relokacjami ludzi w ramach Unii Europejskiej. Założę się, że edukacja narodu przebiegałaby w sposób spokojniejszy.

 • baca56

  Oceniono 1 raz 1

  U nas na prowincji też od jakiegoś czasu spotyka się sporo Ukraińców. Są generalnie akceptowani, cieszą się dobrą opinią - pracowici, uczciwi, bez nadmiernych roszczeń, życzliwi.
  I większość moich sąsiadów docenia te wartości. Postawy wobec Ukraińców niechętne bądź wrogie spotyka się czasem wśród starszych ludzi, którzy mają w pamięci okropieństwa Wołynia, albo wśród zawodowych bezrobotnych i klientów opieki społecznej, którzy z kolei muszą się poczuć od kogoś lepsi, z braku laku pada na Ukraińców.
  Mam nadzieją, że nasze stosunki z narodem ukraińskim będzie kształtować przede wszystkim to dzisiejsze, bieżące, raczej pozytywne doświadczenie, a nie politycy reanimujący i eksploatujący krwawe upiory przeszłości.

 • michall1977

  Oceniono 3 razy 1

  Czy kłamcy mogą napisać prawdę? Napiszcie jak szerzy się na Ukrainie zbrodnicA ideologia banderowska. Czy wiecie, że we Lwowie i wielu miastach z okazji świąt wisi zbrodnicza czerrwono-czarna flaga UPA. , zgodnie z uchwałami tamtejszch rad miejskich. Zajmujecie sie Ukrainą. Napiszcie , że we Lwowie był marsz SS Galizien zbrodniczej jednostki kolaborującej z hitlerem. Szukacie faszyzmu w Polsce . Tu go nie znajdIecie poza garstką całkowitych debili. Na Ukrainie zbrodniarze są kultywowani i odwołują sie do tego jak do okresu chwały. Niestety zdrajcom Polski to nie przesKadza. Teraz jeat cenzura gorsA jak za komuny u Was i w tvp też o tym sie nie mówi, bo wszyscy służycie Ukrainie

 • antypalikot2

  Oceniono 5 razy 1

  "Eksperci" TOK FM i historie z dupy z których żadna zapewne nie jest prawdziwa. Tak jak jakiś czas temu historia czarnej dziewczyny z Krakowa którą podobno dyskryminowano w Warszawie. Albo historia Pani Samolińskiej z partii Razem, którą podobno molestował Jakóbik od Kukiza. Wszystko to wymysły niedorozwiniętych lewaków, którzy muszą być dyskryminowani albo molestowani. Kto ma uwierzyć w to, że Ukraińców źle się Polsce traktuje? Może jakiś głupek z Partii Razem albo jeden z "redaktorów" TOK FM, jo oni nie grzeszą intelektem.

 • Rafal Rafalski

  Oceniono 1 raz 1

  1."polskie pieniądze na polskie dzieci"
  2. "urzędniczka nie przyjęła wniosku o PESEL od kobiety z obcym akcentem. Była zdania, że tej pani, jako cudzoziemki, wcale nie powinno być w naszym kraju."
  Pani Kosowicz, Pani Babakova. Jeśli to prawda to co w tej kwestii zrobiono? Czy o rasizmie zostali poinformowani naczelnicy urzędów? Czy wpłynęła skarga na tych urzędników? Czy dostali naganę? Czy zostali zwolnieni dyscyplinarnie? Dla takich person nie ma miejsca w urzędzie - co najwyżej jako sprzątaczka i to parkingu. Dlatego każda taka patologia urzędnicza powinna być natychmiast zgłaszana kierownictwu ustnie i pisemnie, zaś te ww przykłady nawet na Policji. To jest urzędnik. Każdy urzędnik ma być pomocny dla każdego obywatela przychodzącego do urzędu załatwić jakąś sprawę i każdy urzędnik swoje własne zdanie czy opinię ma obowiązek schować głęboko do kieszeni. Jeśli tego nie rozumie to dla takiej patologii nie ma miejsca w urzędach. Żadnych.

 • norma.ltd

  Oceniono 3 razy 1

  A jak Ukraińcy traktuja Polaków? Czy próbuja dostosowač się do naszej kultury? Mam ich za sasiadów. Zawłaszczyli cała klatkę schodowa robiac z niej przechowalnię rzeczy zbędnycj, hałasuja do póznej nocy,, śmieci wyrzucaja z balkonu do mojego ogródka, droga od bramy do klatki schodowej usłana jest petami a na zwrócona I’m uwagę maja jedna odpowiedź: płaca za wynajem więc o co chodzi a tak w ogóle to cała Polskę wykupia i Ukraina będzie od morza do morza. Z zadbanego osiedla zrobili brudna ukraińska wieś.

 • onduma

  Oceniono 5 razy 1

  A tak w ogole slad wiecie, ze ich nie lubimy ? Dajcie sprobowac bo ja jeszcze zadnego nie jadłem

 • alejagwiazd

  Oceniono 3 razy 1

  tylko my, ktorzy zyjemy poza Polska wiemy jak zle czuje sie czlowiek traktowany jak smiec z powodu swojej narodowosci i z powodu slabej znajomosci miejscowego jezyka.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 1

  Jak do Angli po 2004 zwaliły się dziekie tłumy Polaków to Anglicy zachowywali się dokładnie tak samo.

  Różnica jest tylko taka, że pani w urzędzie zostałaby pozwana za raziszm i musiałaby płacić odszkodowanie za uwagę że 500 plus jest tylko na polskie dzieci.

 • mlehc

  Oceniono 13 razy 1

  Bobakowa? To ta pani, która w Polsce entuzjastycznie, i z patosem, oceniała wydarzenia na Majdanie. Masakrę, którą notabene sprowokowali banderowcy strzelający zarówno do protestujących, jak i do Berkutu. Jakie korzyści osiągnęła Ukraina, podżegana głównie przez USA i ... Polskę , możemy ocenić sami - budżet Ukrainy zrównał się wysokością z budżetem ... województwa mazowieckiego.

 • libero1963

  Oceniono 7 razy 1

  Ja mam pomysł: w Polsce już nie ma kolejek do lekarzy, opieka nad dziećmi i seniorami jest na średnim, europejskim poziomie, zarobki 1300 do 1700 Euro dla pracobiorcy, Rosja łączy się z Chinami, Ukraińcy pracujący w Polsce i ich rodziny w Ukrainie wracają do siebie, robią rewoltę i nowy rząd ogłasza przyłączenie do Polski. I spełnia się sen wymarzony, znowu polscy panowie są dowartośćiowani, Ukraińcy są w UE. Polska wprowadza swój sprawdzony system społeczno -gospodarczy u nich i ....jest dym w Europie większy, jak Hiroszima.
  Brrrr, przysnęło mi się.
  A poważnie, to wasza wina, pismacy, że ludzie są źli. Bo wy i politycy kształtujecie postawy i zwyczaje, niszczycie autorytety i wzorce i gdyby w Polsce doszło do rozwiązania rumuńskiego to oprócz polityków to dziennikarze powinni być usunięci z przestrzeni publicznej. Tacy dziennikarze.

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 13 razy 1

  Jak się nie podoba to niech bohaterowie tego pewnie wymyślonego artykułu wracają na swoją Ukrainę. I mówię to jako osoba, która ma.znajomych Ukraińców. Bardzo często gdy słyszę wschodni akcent nawiązuje do tego, że zwykłego zainteresowania i wydaje mi się to miłe chcieć poznać coś wiiecej o swoim rozmówcy. Ci bohaterowie, o ile istnieją są przewrażliwieni. Podczas mojej emigracji do Anglii właśnie ten brak zainteresowania mnie najbardziej denerwował - zarówno na studiach, jak i w pracy. Polak, Hindus, Słowak, jeden pies.. na siłę musimy udawać, że nie zauważamy pochodzenia drugich, a może nie na siłę? Może Angole naprawdę mają to w dupie? Gdy jadę z uberowcami zawsze takie nawiązanie do akcentu kończy się ciekawa rozmowa (bądź po polsku, bądź po rosyjsku, czasami w surżyku). Ukraińcy z moich obserwacji raczej pozytywni na to reagują, ponieważ zamknęli się w swojej diasporze i mają mało szans na interakcje z tubylcami.

 • onduma

  Oceniono 19 razy 1

  Ale emerytury za czas przepracowany na ukrainie to tylko Polska daje. Czegos takiego nie ma w calej Europie. Wiem bo biore emeryture czesciowo zza granicy. I tylko za ten czas co tam przepracowalem a z Polski za czas przepracowany w Polsce. Jak rzad robi takie prezenty to nic dziwnego, ze ludzie sa wk....Robimy prezenty zydom ,Ukraincom a potem zdziwienie, ze nie ma dla niepelnosporawnych i niskie emerytury.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 9 razy 1

  Jak czują się Ukraińcy w Polsce? Tak samo jak Polacy w Anglii. Akcent uniemożliwia im załatwienie czegokolwiek.

 • rotterdamus

  Oceniono 15 razy 1

  Nie pojmuje czego szukają Polacy winnych krajach? Powinno się ich wywalić na zbity pysk. Cała kołtuńska polska. Ręce do siebie. ...katolicka wyspa trędowatych umysłów
  Ps. do "wacław wokulski" /jeśli każdy Ukrainiec to Banderowiec, to idąc tym torem każdy Polak jest zaściankowym pijakiem i złodziejem. Więc ty też zostań tam gdzie jesteś, poprawny patrioto spod znaku "Boże coś Polskę..." Dzicz, dzicz, dzicz!

 • 0

  mi Ukraińcy nie przeszkadzają, o ile nie wychwalają zbrodniarza Bandery i innych jego koleżków, ale prawda jest taka, że większość imigrantów z Ukrainy to osoby rosyjskojęzyczne i mało podatne na asymilację. już teraz w Warszawie na każdym kroku słychać rosyjską mowę. niedługo zaczną walczyć o wprowadzenie języka rosyjskiego w szkołach i innych dziedzinach życia. dokąd zmierzamy?

 • Jan Staszic

  Oceniono 2 razy 0

  Banderowiec banderowcowi a ukraincowi nie jest równy.
  Babakova jest gotowa kolonizowac nasz kraj na swoją ukraińska rzeczywistość wykorzystując program 500 plus który im sie należy.
  Oczywiście nie jej bo ona nie chce by jej dzieci zrobił polski pan.
  Wsród moich znajomych widze już trend nie wynajmowania mieszkań dla obcokrajowców którzy jednak nie maja oporów wynająć ich dla rodzimej prostytutki.
  Ten kto miał kontakt z Ukraińcami przy remoncie tez będzie już szukał polskiej ekipy...
  Jedyni banderowcy jacy sie sprawdzili to ci w sektorze IT.

 • jg_gw

  0

  To nie odbiega specjalnie od przeciętności, Polacy to przykrzy ludzie, zwłaszcza tzw. "suweren". Tu każda odmienność wku...a.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 0

  >W Polsce jest wielki brak gotowości instytucji i Polaków do akceptacji faktu obecności >cudzoziemców w Polsce - zauważa Kosowicz.

  To zależy przede wszystkim od zachowania tych cudzoziemców.
  28.04.2018 grupa Ukraińców we wsi Stara Huta (podkarpackie) zajmowała się odbudową pomników UPA.
  Doszło do incydentu z Polakami.

 • gregra

  Oceniono 4 razy 0

  ależ bzdury.... ciągłe szczucie, utrzymywanie stanu zagrożęnia i ciągłe napięcie... w końcu lemingi nie wytrzymają:)))).... i przestaną spuszczać wodę w kiblach

 • frodozbagien

  Oceniono 10 razy 0

  Różnica pomiędzy Polakami a Ukraińcami polega na tym, że ci pierwsi to chamy, a drugich słabiej znam :(

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 18 razy 0

  w kijowskiej juncie codziennie odbywają się nazistowsko-nacjonalistyczne marsze, może tam im będzie lepiej

 • dojcze_kabana

  Oceniono 3 razy -1

  Żałosne próby sekty z czerskiej przyklejenia Polakom gęby nietolerancyjnego ksenofoba. A wystarczyło iść na jedną z kontrmanifestacji miesiecznicy albo latem 2010 i nagrywać to co UBywatelskie bydło tam wyprawiało

 • antymoher64

  Oceniono 3 razy -1

  A ja nie pokocham Upadlińców, nawet jakby Mychnyk przeleciał Pawłowicz i Gosiewską na raz.

 • citisus

  Oceniono 5 razy -1

  A może napiszcie artykuł jak Polacy są traktowani na Ukrainie ....
  Tak wiem, polityczna poprawność nie pozwala :))

 • getz54

  Oceniono 3 razy -1

  Od czasów Mieszka I jesteśmy chciwym, podłym narodem.
  Jak Polacy traktują Ukraińców ? Jak potrafią najlepiej, jak nakazuje odwieczna polska tradycja, jak ich nauczyli rodzice, kościół katolicki, szkoła, o ile do niej chodzili. Ogniem i mieczem, jak przekonali się Zydzi, Tatarzy, Rusini. Jesteśmy chyba jedynym państwem na świecie posiadającym taki odstraszający, grozny, awanturniczy, a tym samym śmieszny hymn narodowy. Przez zachód traktowani jesteśmy jak zawszawione gnojki, z którymi nie ma dyskusji, bo zaraz oplują, kopną, obrzucą kamieniami, będą nieustannie dopominali się przeprosin za byle co, et cetera. PiS-owska ustawa o IPN miała nam pozwolic zapomniec o naszej haniebnej przeszłości. Nalezną nam cześc dzięki niej ...szablą odbierzemy. Bolszewicy chcieli dobrze wyszło jak zawsze. Rodziny ofiar holocaustu, nieliczni zyjący jeszcze Polacy pochodzenia zydowskiego nie pozwolą Polakom zapomniec o ich podłości, chciwości, zezwierzęceniu. Mieszkańcy ziem zabranych po wojnie Niemcom, mieszkańcy duzych miast, zyli blizej cywilizacji zachodniej, byli otwarci na innych ludzi, mniejszości narodowe, religijne. Zalew słoików z terenów wschodnich spowodował odrodzenie się antagonizmów rasowo - religijnych w duzych aglomeracjach. Kościół katolicki w Polsce, dzięki Janowi Pawłowi II odłączył się od tego watykańskiego, blizszego cywilizacji zachodniej. Biskupi polscy dali przyzwolenie na odrodzenie się MW, ONR, pobłogosławili ich na wojnę, jak papiez Pius XII pobłogosławił Bismarcka i Hitlera. Bo biskupi i ich rodziny pochodzą z plemion wojowniczych lezących wzdłuz Bugu od Białegostoku poprzez Lublin, Rzeszów, do Małopolski. Oni z mlekiem matki wyssli nienawiśc do Zydów, Ukraińców, niewykluczone, ze ich rodzice uwłaszczyli się na majątkach sąsiadów zydowskiego pochodzenia. No cóz, zdarza się.

 • mireczekb

  Oceniono 5 razy -1

  Czy wy Gazeciane Wypierdki kiedykolwiek przestaniecie obrzydliwie poniżać Polaków. Tak tu wam źle z nami ? To droga wolna. Do Europy, do lzraela, na wschód, gdziekolwiek, byle byście nie zatruwali życia mnie i moim rodakom.

 • Mustrum Ridcully

  Oceniono 3 razy -1

  Dopóki ktoś jest w porządku,nie łamie prawa,szanuje normy miejsca w którym się znalazł itd. jakie to ma znaczenie skąd jest? Dzieli nas dużo histori ale też i sporo łączy.
  Wesprzyj: siepomaga.pl/weronikaibartek

 • qwardian

  Oceniono 21 razy -1

  Belzebubie z Czerskiej, potrafisz jedynie buntować, intrygować, konfliktować, mącić, kłócić, napuszczać, podburzać, podjudzać, podpuszczać, podszczuwać, poduszczać, podżegać, prowokować, siać niezgodę, siać zamęt, szczuć, wichrzyć. Wypiłeś to z mlekiem matki..

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy -2

  jesli chodzi o Ukraine to niezbedne jest sformowanie dywizji karpackiej w poludniowo wschodniej czesci Polski tak dla poddierzenia mira. Natomiast jesli chodzi o ocene tego odwolujacego sie do nazizmu panstwa to zalecalbym wladzom Polski unikanie spotkan bilateralnych, i oczywiscie bez kamer.

 • antygazeta2

  Oceniono 15 razy -3

  Banderowcow bardzo źle traktuję.

 • gorzowskiszlachcic

  Oceniono 15 razy -3

  Głupi artykuł...to jak jest na Ukrainie? Jak się tu ukraincom nie podoba to won...

 • bart5554

  Oceniono 9 razy -5

  Myślę, że Polacy i Ukraińcy traktują się bardzo dobrze. Jedynie media, które sprzyjają Kremlowi starają się wyartykułować różnice, wygenerować konflikt czy eksploatować na potrzeby propagandy prowokacje, uderzające w polsko-ukraińskie stosunki.

 • rotterdamus

  Oceniono 16 razy -6

  Nie pojmuje czemu ma służyć wysyp takich artykułów. Przecież wiadomo, że to puste pisanie. Polska nie od dzisiaj jest antysemicka, ksenofobiczna i razistowska.
  Poprostu dozwolono, więc kloaka płynie bezkarnie ulica...Nihil novi. Polska tak od wieków ma. Więc zaklinanie rzeczywistości budzi u mnie odruch wymiotny.
  Miłego 1 mają.

 • rastablaster

  Oceniono 22 razy -6

  Gdyby USmani nie namieszali na Ukrainie, to ta pani, jak wielu innych Ukrainców, nie musiałaby uciekać. Troska TOK FM jest obłudna, bo jest wysoce prawdopodobne, że media Agory realizują linię propagandową USmańskiego ministerstwa wojny. Nie można jednego dnia rzygać wojenną propagandą, a następnego pochylać się z troską nad ludzką niedolą, której jest się współtwórcą.

 • foreksfxxxxx

  Oceniono 18 razy -8

  Na calym swiecie obcokrajowcy maja przesrane, bo zawsze znajdzie sie jakis pijak, debil albo kmiot. Ale w UK morduja Polakow, w DE bija, w PL zas to Arabi z kebabow morduja chlopakow z Polskie nozami, a nie na odwrot. Zydokomuno nie bredz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX