Szymon Majewski już wie, jak nauczyć Patryka Jakiego mapy Warszawy. "Zorganizowałbym grę"

Szymon Majewski skomentował w TOK FM poziom znajomości Warszawy, który prezentuje Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy. Doradził też sposób, jak lepiej poznać miasto.

Patryk Jaki, niedawno ogłoszony kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy, pechowo rozpoczął zmagania o fotel prezydenta stolicy. Opublikował w internecie spot wyborczy, w którym przez pomyłkę, zamiast warszawskiej Pragi, pokazuje Pragę, ale czeską.

Kandydat na prezydenta ściągnął na siebie falę krytyki i złośliwych komentarzy. W rozmowie z Natalią Bet z TOK FM również Szymon Majewski nawiązał do wpadek przewodniczącego komisji reprywatyzacyjnej.

Proste zadania dla Patryka

- Patryk Jaki powiedział, że mieszka w Mokotowie. Szukałem go w Galerii Mokotów, ale go tam nie było - żartował Majewski. - Potem dostałem informację, że był w Mokotowie, teraz jest w Sadybie. Generalnie chłopak jest the best mall. 

- Jeszcze dużo pracy przed nim. Poznawanie Warszawy do podstawa. Zorganizowałbym dla niego harcerską grę. Trzeba mu dać mapę, żeby chłopak sobie zrobił tour na orientację - podstawowe budynki, gdzie jest Kiliński, lewy i prawy most, gdzie Wisła płynie i w którą stronę - kontynuował.

"warszawJaki"

Szymona Majewskiego zastanawiają też leksykalne konsekwencje ewentualnej prezydentury Patryka Jakiego. - Czy wtedy będziemy warszawJaki?

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM