7 audycji Radia TOK FM na koniec tygodnia. Posłuchaj podcastów!

Polecamy audycje TOK FM z ostatniego tygodnia! A w nich między innymi o tym, dlaczego Donald Trump odwołał wizytę w Polsce, jak działa system Pegasus i czy używa się go w naszym kraju oraz o wpływie podziałów klasowych na edukację.

Donald Trump odwołał swoja wizytę w Polsce. - Być może analitycy Białego Domu doszli do wniosku, że wynik wyborów w Polsce nie jest pewny. I Donald Trump powstrzymuje się od poparcie dla rządzącego ugrupowania – mówił w TOK FM Ryszard Schnepf. Były ambasador w USA podkreślał: - Z całą pewnością, na 100% Donald Trump nie lekceważy obchodów rocznicy wybuchy II Wojny Światowej.

Dlaczego klasa średnia przywiązuje szczególną wagę do edukacji? W których krajach presja względem dzieci jest najsilniejsza?

Co to jest Pegasus? Czy Polskie służby go używają? Gościem Agaty Kowalskiej był Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon.

O naukowych dowodach na szkodliwość najmniejszych nawet ilości alkoholu mówił Robert Rutowski, terapeuta uzależnień.

O tym, jak z nieczystościami w Wiecznym Mieście radzili sobie jego starożytni mieszkańcy mówił prof. Andrzej Wypustek.

Wolność to bycie sobą - podkreśla prof. Paweł Łuków. Cyfrowy świat stwarza jednak pokusę, by część wyborów powierzyć automatom, rezygnując w ten sposób w jakiejś mierze z naszej wolności, co zresztą na co dzień robimy, najczęściej nie zdając sobie z tego sprawy, bo nie patrzymy na to z filozoficznej perspektywy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM