Gronkiewicz-Waltz nie odpuszcza Jakiemu. Tym razem wytknęła mu nieobecność na ważnym głosowaniu

Obecna prezydent Warszawy wytyka Patrykowi Jakiemu, kandydatowi na to stanowisko, brak konsekwencji. Jaki zapowiada walkę ze smogiem, ale głosował przeciw ustawie antysmogowej.

Chociaż formalnie kampania wyborcza jeszcze się nie zaczęła, kandydaci na prezydentów miast, a wśród nich Patryk Jaki,  zaczęli już zabiegać o głosy wyborców.

 – Będą bony na wymianę pieców – obiecuje kandydat Zjednoczonej Prawicy, zapowiadając walkę ze smogiem. Zapowiedział likwidację wszystkich "kopciuchów" w stolicy w ciągu pierwszego roku swoich rządów.

Na Twitterze zaprezentował pierwszą część swojego antysmogowego projektu.


Obecnie urzędująca prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, przypomniała na Facebooku, że Jaki w 2015 roku głosował w Sejmie przeciw wprowadzeniu ustawy anty-smogowej.

- Podobno kandydat Jaki zamierza przedstawić swoje sposoby na walkę ze #smog. W praktyce walkę rozpoczął w roku 2015 głosując... przeciw ustawie antysmogowej- napisała.

Wpis opatrzyła screenem ilustrującym, jak głosował Patryk Jaki.

Obietnice na pokaz?

Hanna Gronkiewicz-Waltz punktowała Jakiego już wcześniej. Zarzuciła mu lekceważenie spraw dotyczących Warszawy.

“Kandydat Jaki jest niezdolny do podejmowania decyzji - nie głosował za małą ustawą reprywatyzacyjną, był nieobecny na głosowaniu odbierającym Warszawie lotnisko, w które zainwestowaliśmy prawie 7 mld zł” - czytamy we wpisie, odnoszącym się do planowanej likwidacji Lotniska Chopina na Okęciu i problemu zwrotów stołecznych gruntów znacjonalizowanych w PRL (Jaki jest szefem komisji wyjaśniającej nieprawidłowości w tym procesie).

Czytaj też: Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS chce zaorać samorząd w Polsce. To partia, która chce nas zniszczyć

Jako dowód Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła sprawozdanie z głosowania w Sejmie, podczas którego decydowano o rządowym projekcie ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

Zakłada on m.in. zamknięcie głównego stołecznego lotniska i stworzenie między Łodzią a Warszawą portu za nawet 30 mld zł. 224 innych posłów partii rządzącej było jednogłośnie za, przeciw głosowała opozycja. Jaki był jednym z 13 posłów PiS nieobecnych na sali.

TOK FM PREMIUM