Komorowski: PiS popełnił błąd, bo ogłosił, że w Polsce mamy do czynienia z cudem gospodarczym

- Rząd nie chce pójść na ustępstwa, bo doszedł do wniosku, że jak się cofnie, to kolejne grupy zgłoszą się po pieniądze - mówił na antenie TOK FM były prezydent RP Bronisław Komorowski.

- Dlaczego PiS nie chce zrealizować postulatów protestujących? Budżet nie daje rady? To nie jest elektorat PiS? - pytała prowadząca Wywiad polityczny Karolina Lewicka.

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, rządzący wolą odmówić teraz, bo założyli, że potem może być jeszcze trudniej.

- PiS doszedł do wniosku, że jeżeli ustąpią jednym, to pojawią się następni. Dlatego, że wcześniej popełnili zasadniczy błąd - informowania opinii publicznej o cudzie gospodarczym. Że jest pełno pieniędzy w worku budżetowym. Wiedzą, że kiedyś trzeba będzie powiedzieć “nie” - ocenia były prezydent.

Czytaj też: Janina Ochojska chciała wesprzeć protestujących. Nie została wpuszczona do Sejmu

Według byłego prezydenta rząd popełnił błąd, bo ogłosił, że w Polsce mamy do czynienia z cudem gospodarczym.

- Wolą odmówić tej grupie, która nie przyjdzie pod Sejm z kilofami. A prawdopodobnie w przyszłości będą przychodziły zorganizowane grupy związkowców. PiS postanowił więc pokazać “twardość” relatywnie słabszym. Akurat nie wobec tej grupy można pokazywać twardość - kontynuował.

Nadal brak porozumienia

Wczoraj rząd poinformował, że wprowadzi dodatkowy podatek solidarnościowy, z którego miałby być finansowany Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Pomysł nie podoba się protestującym, którzy twierdzą, że władza chce ich skłócić z najbogatszymi Polakami. Nowy podatek mają płacić te osoby, których dochód przekracza milion złotych rocznie .

Strajk trwa już 29 dni. Rodzice osób niepełnosprawnych domagają się realizacji kilku postulatów. Rząd przystał już na zrównanie renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy z rentą socjalną. Kolejnym postulatem jest dodatek rehabilitacyjny w kwocie 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych po 18. roku życia, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji.

Zobacz także: Dlaczego minister Rafalska zwraca się do niepełnosprawnego mężczyzny per "ty"?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Komorowski: PiS popełnił błąd, bo ogłosił, że w Polsce mamy do czynienia z cudem gospodarczym
Zaloguj się
 • mrpens

  Oceniono 2 razy 2

  Borat powraca

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Bo cud byl ale przed 2015 w okresie zlotego wieku, kiedy ludzie mieli naprawde dobrze godzinowke minimalna czy pincdziesiunt wysoki prog dochodowy spowodowal ze ludzie przestali potrzebiowac rodzinnego, bylo prawie jak w zlotym wieku, do tego bylismy bardzo europejscy nie to co teraz, czlowiek zmienial prace i bral kredyt i jechal na dopalkaczach siedem dni po 12, a dla malkontentow tez byla szansa, ta szansa byla emigracja.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 3 razy -1

  Pisiorów nie cierpię.
  Ale ten ględa, strażnik żyrandola, propagator "wyklętych" zwyczajnie się ośmiesza.
  PiS nie popełnia takich błędów jakie popełniało PO oraz ich prezydent, który przegrał z byle Dudą.
  PiS kupuje tanio Polaków, ponieważ PO nie potrafiło i nadal nie potrafi wysunąć żadnej realnej i rozsądnej oferty społecznej.
  Cokolwiek PiS głupiego zrobi, zostanie to przykryte kolejną ofertą finansowaną z naszych wspólnych pieniędzy, bądź spektakularnym zatrzymaniem jakiegoś aferzysty, który za poprzednich rządów był nieuchwytny dla wymiaru sprawiedliwości.
  Przychodzi im to tym łatwiej, że opozycja ogranicza się głównie do krytyki a w zasadzie do ciągłego ujadania, co sprowadza jej wiarygodność do zera a kreatywność do pasji kinowego krytyka.

  Ponadto doskonale pamiętam jak Szoguna pytano w czasie wyborów, które z państw unijnych jest naszym najważniejszym partnerem.
  Odpowiedział, że najważniejszym naszym partnerem jest USA a w Unii to wszyscy równo.
  Cóż za głowa!
  Jak u Bora połowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX