Kotary, ściany z dykty. Władze Sejmu zrobiły wszystko, by ukryć protest przed zagranicznymi gośćmi

Władze Sejmu odgrodziły protestujących, żeby nie spotkali się z uczestnikami Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Dla osób protestujących wprowadzono też zakaz spacerów na zewnątrz.

W rozpoczynającym się w południe Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO weźmie udział ok. 600 delegatów z parlamentów wszystkich państw członkowskich Sojuszu. Sejm od dawna szykował się do prestiżowej imprezy.

Elementem przygotowań jest odgrodzenie części, w której trwa protest niepełnosprawnych i ich opiekunów, od reszty budynku sejmu. Wieczorem pojawiły się kotary i ściany z dykty.

Poseł PO Cezary Tomczyk pokazał, jak rządzący parlamentem poodgradzali protestujących.

Posłanka Nowoczesnej Monika Rosa poinformowała, że wprowadzono też zakaz spacerowania na zewnątrz budynku.

Sejm Zamknięty

Za sygnał do odgradzania się od protestujących uznać można postawioną, w ubiegłym tygodniu, nieopodal gabinetu marszałka Marka Kuchcińskiego tablicę. Przypominać ma ona o jubileuszu 500-lecia Sejmu, ale "przy okazji" skutecznie odcina dostęp do gabinetu marszałka. [PRZECZYTAJ]

Nie można też zapominać, o odwołaniu zaplanowanego na 1 czerwca posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ze względu na trwający 38 dzień protest niepełnosprawnych i ich opiekunów nie odbyła się też w Sejmie Noc Muzeów. Nie było też zwiedzania parlamentu w dniu Święta Konstytucji.

Do budynku nie wpuszczane są też osoby, które chcą spotkać się z protestującymi. Janinie Ochojskiej po raz trzeci odmówiono zgody na spotkanie. Szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej proponuje się tylko wejście do centrum medialnego, ale tam nie wchodzą protestujący. Boją się, że potem nie zostaną z powrotem wpuszczeni na miejsce protestu.

Czytaj też: Iwona Hartwich nie wyklucza, że sprawa przepychanek ze Strażą Marszałkowską skończy się w sądzie>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Jak ukryć protest niepełnosprawnych przed zagranicznymi gośćmi? Pojawiły się kotary, ściany z dykty
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 2 razy 2

  Takie misie z NATO, taki pan Paolo Alli ma w doopie polskich inwalidów, matki z niepełnosprawnymi dziećmi i wszelkie inne ludzkie tragedie. Oni maja stanowiska, kasę, pozycję, zadanie do wykonania. Po co im polskie matki i ich problemy?

 • benzyl

  Oceniono 4 razy 2

  PiS-ścierki, i naskoczcie mi.

 • Bart N. N.

  Oceniono 4 razy 2

  Z kartonu i dykty to pisiowaci mają dyńki na patykach bo też trudno mówić o kregoslupie moralnym.

 • iza_szczypka

  Oceniono 3 razy 1

  Po czym przewodniczący tego zgromadzenia, pan Paolo Alli, wyrazi stanowcze życzenie spotkania z protestującymi i trzeba będzie to wszystko rozmontować / pouchylać / otworzyć... i będzie jeszcze większy wstyd. :P

 • getz54

  Oceniono 1 raz -1

  Bo PiS to partia wyjątkowo brzydkich ludzi jest. Wszyscy wyglają jak jakieś zywe osobliwości wyjęte ze słoika z formaliną z jakiegoś klinicznego magazynku. Quasimodo z Nowogrodzkiej zadbał o swoje otoczenie, nie wygląda przy nich jak waran na dwóch nogach. Quasimodo chował się wśród lin i dzwonów wewnątrz wiezy katedry Notre Dame, chciwie zerkając przez wąskie okienka na zywych, szczęśliwych, uśmiechniętych Paryzan. Protestujący w Sejmie są dla posłów PiS-u wyrzutem sumienia. Oni dotknięci niepełnosprawnośią intelektualną w jeszcze większym stopniu niz ci biedni na korytarzu sejmowym, mają samochody słuzbowe, diety poselskie, nie płacą podatków, utrzymują wzajemnie swoje rodziny w biurach poselskich z naszych współnych podatków a tamci kłócą się o jakieś 500,- zeta. Im nikt nie współczuje, ze Quasimodo obciął im wynagrodzenia, i jeszcze mają się podzielic z tymi biedakami na wózkach,
  w imię czego ? Mogli wstąpic do PiS-u nie mieliby tego kłopotu, my o swoich dbamy, niech im opozycja da, która ich tutaj przyprowadziła. Doprowadzmy do tego w wyborach, zeby stało się to jak najszybciej, zebyśmy nie musieli oglądac twarzy Kuchcińskiego, Pawłowicz, Kaczyńskiego, twarzy przypominających dania z menu restauracji rybnej.

 • 12saurom

  Oceniono 6 razy -4

  Uj,uj a taka intryżka się szykowała i szydło wyszło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX