Sejm zamknięty dla mediów. Protestujący boją się wyprowadzenia siłą. Poseł pokazuje wideo

- Straż Marszałkowska zabrała wszystkie kamery stacji telewizyjnych. Nie ma tutaj nikogo, z protestującymi mogą zrobić wszystko - przekonuje poseł Michał Szczerba, który nagrał relację z Sejmu.

- Kamery zawsze zostawały na noc, były tu od początku, teraz są tylko kable - mówi Szczerba pokazując na Facebooku obszar Sejmu objęty protestem dorosłych niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Na nagraniu widać opustoszałe korytarze. 

Z relacji posła wynika, że to nie jedyne zmiany, które spotkały dziś protestujących

Jak mówi, od godziny dziesiątej rano protestującym zabrania się wyjść na spacer, a ich rodzicom zapalić papierosa.  - Jest to dręczenie, niegodziwe, niehumanitarne traktowanie. To próba psychicznego wyniszczenia tych osób. Oni tu zostali sami sobie - ocenia polityk.

Szczerba w swojej relacji stwierdził też, że usunięcie z Sejmu kamer należących do mediów to zamach na czwartą władzę. 

Przekazał również, że uczestnicy protestu czują się zagrożeni. Obawiają się, że zostaną usunięci z terenu Sejmu siłą. - W momencie, kiedy nie ma tutaj nikogo, a teraz jestem tutaj sam, mogą z protestującymi zrobić wszystko i nie będzie śladów. Jest to próba zastraszenia - kontynuuje Szczerba.

Czytaj też: Tak wygląda ramię protestującej matki po interwencji Straży Marszałkowskiej. Posłanka zrobiła zdjęcie

Protestujący idą do NATO

Dziś w Sejmie rozpoczęło się Zgromadzenie Parlamentarne NATO. Protestujący, oraz liczne środowiska wspierające ich, chcą wykorzystać tę okazję, by dotrzeć ze swoim przekazem do przedstawicieli państw członkowskich NATO. Dlatego organizacje wspierające protestujących, wśród nich Ogólnopolski Strajk Kobiet oraz Obywatele RP, szykują na sobotę pikiety pod Sejmem.

Czytaj więcej na ten temat: Dzień Matki spędzą przed Sejmem. Chcą przedstawicielom NATO przekazać wiadomość

Protest dorosłych niepełnosprawnych i ich rodzin oraz opiekunów trwa w Sejmie od 18 kwietnia. Główny postulat to 500 zł miesięcznego dodatku w gotówce dla osób z niepełnosprawnościami. Na to nie chce zgodzić się strona rządowa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (106)
Sejm zamknięty dla dziennikarzy. Protestujący boją się wyprowadzenia siłą. Poseł pokazuje wideo
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 19 razy 11

  Odnoszę wrażenie, że sejmie jakby zapomnieli, że są tam zgodnie z wolą obywateli. A obywatele mają (chyba, jeszcze) prawo do informacji. Rzetelnej informacji. Czyżby nasze władze ukochane kierowały się tym, że skoro nadzwyczaj cierpiący prezes cierpiał w ukryciu, bez rozgłosu, to wszyscy tak powinni?To przecież jest na to sposób- dajcie niepełnosprawnym i ich rodzinom szansę na godne zycie, a na pewno wrócą do domów i nie będą psuli estetyki obiektów ani narażali wrażliwego organu powonienia panny poseł.

 • oby.watel

  Oceniono 15 razy 5

  Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w Serwisie treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. W tym celu zarejestruj się na Facebooku, żeby móc oglądać filmiki, które umieszczamy. Kpiny?

 • teddy_boy

  Oceniono 4 razy 4

  Co się zaś tyczy 500 zł. ,,w żywej gotówce",to nie owijając w bawełnę, pienindzy nie ma i nie będzie!
  Min. fin. Vincent z Bydgoszczu.

 • Andrzej Andrzej

  Oceniono 12 razy 4

  Kochani szlachetni rodacy! Ile kosztuje kula karabinowa? Pewnie mniej niż 900 zł. Na dodatek koszt jednorazowy plus jakieś niewielkie wynagrodzenie dla kata. Może ten pan w garniturze zrobi to friko. Wystrzelać wszystkich niepełnosprawnych i jaka ulga dla budżetu państwa. Będzie kupa kasy na przekupienie wyborców przed następnymi wyborami. Niech żyje wspaniały zdrowy naród!

 • totmes72

  Oceniono 18 razy 4

  Z sejmu zrobli chlew. I nikt ich nie dręczy. Nie pasuje....mogą wracać do domu.

 • Andrzej Andrzej

  Oceniono 14 razy 4

  Pośle Żalek ratunku! Protestujący zostali sami na pustym korytarzu sejmowym. Teraz ci wredni rodzice mogą zrobić swoim dzieciom krzywdę (podobnie jak w zaciszu domowym).

 • patriot.wr

  Oceniono 18 razy 4

  Jedno jest pewne, jak wczoraj wszyscy widzieli, niepełnosprawni na wózkach mają już dość, ale pazerne opiekunki, bo chyba nie matki, zamykają im usta!

 • dana12345

  Oceniono 14 razy 4

  Wedlug wielbicieli zycia poczętego, niepełnosprawni mają się urodzić, ale nikt nie mówił że mają żyć i nie daj Bóg żądać środków na życie...to wielki nietakt wobec wielbicieli zygoty, wstydżcie sie ...niepełnosprawni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX