Grupa pseudokibiców zaatakowała uczniów, bili ich pałkami. Dwóch nastolatków trafiło do szpitala

W Rudzie Śląskiej trwa obława na pseudokibiców, którzy we wtorek rano zaatakowali grupę uczniów wracających do szkoły z rudzkiej Burloch Areny. Policja prosi o pomoc w zatrzymaniu sprawców.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w Rudzie Śląskiej. Grupa pseudokibiców, prawdopodobnie Górnika Zabrze, zaatakowała uczniów wracających do szkoły z zajęć sportowych. Kilku ubranych w kominiarki napastników okładało 15-latków pałkami.

Świadkowie mówią o grupie około 10 napastników.

Dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitala w Chorzowie, rany okazały się niegroźne i chłopcy już opuścili placówkę.

Czytaj też: "PiS zrobił z kiboli "Żołnierzy Wyklętych III pokolenia?" Wróbel mówi, dlaczego unikamy tematu kiboli

- Policjanci analizują nagrania z monitoringu i przesłuchują świadków - wyjaśnia rzecznik rudzkiej policji asp. Arkadiusz Ciozak.

Nikogo jeszcze w tej sprawie nie zatrzymano.

Funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji mogących pomóc w schwytaniu sprawców.

Telofonicznie można kontaktować się pod numerem (32) 244-92-00 (Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej), (32) 200-14-44 (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach) lub dzwoniąc pod 112.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Grupa pseudokibiców zaatakowała uczniów, bili ich pałkami. Dwóch nastolatków trafiło do szpitala
Zaloguj się
 • keiron

  0

  Nie znoszę tego bełkotu: terroryści to bojownicy, bandyci to pseudokibice. Nie można po prostu nazywać rzeczy po imieniu?

 • andrzej1.61

  0

  Sprawdzicie posłów, senatorów, radnych i pracowników PiS i wyłapiecie wszystkich a przynajmniej najgroźniejszych bandziorów.

 • chri-s48

  0

  W Polsce nie rządzi rząd tylko jak widać bandyta stadionowy zwany kibolem, a policja czeka na sygnalistów że wyręczą ją w pracy. Państwo teoretyczne i bezsilne jak widać - taki jest sojusz badziewia z kibolstwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX