Majchrowski nie zostawia suchej nitki na Wassermann. "Nie byłaby samodzielnym prezydentem. Jest zależna od PiS"

Obecnie urzędujący prezydent Krakowa kandyduje po raz kolejny, bo jak mówi, odpowiedzialność za miasto nie pozwala mu oddać władzy w ręce kontrkandydatów.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa nieprzerwanie od 2002 roku. To najdłużej urzędujący prezydent w historii miasta. W rozmowie z Piotrem Kraśko w Poranku TOK FM tłumaczył, dlaczego postanowił kandydować na ten urząd po raz kolejny.

"Jest rzetelnym prawnikiem, ale..."

 - Może to wzniosłe słowa, ale kieruje mną odpowiedzialność za miasto. Jeżeli popatrzę na kontrkandydatów, to żaden z nich nie daje gwarancji, że Kraków będzie się rozwijał tak, jak powinien - argumentował.

Skomentował także kandydaturę Małgorzaty Wassermann, którą popiera Prawo i Sprawiedliwość. - Nie mam nic przeciwko kandydatce PiS, bo jest rzetelnym prawnikiem. Natomiast boję się, bo jest niesamodzielna. Jest w strukturach partii, nawet jeżeli nie jest członkiem tej partii, jest od niej zależna i ludzie ją “obsiądą” - przewiduje polityk.

Kandydat obawia się, że pod rządami Wassermann obniżyłaby się jakość krakowskich instytucji publicznych. Jego zdaniem doszłoby do tego, bo jak zauważył, PiS obsadza stanowiska swoimi ludźmi, którzy “nie mają żadnych kwalifikacji”.

- Tutaj wchodzi w grę odpowiedzialność za miliardy złotych i ja się tego boję - wyjaśnił.  

Póki co Małgorzata Wassermann nie chce przedstawiać konkretnego programu wyborczego przed oficjalnym startem kampanii. W wywiadzie udzielonym niedawno TOK FM zarysowała jednak, jakie kwestie są dla niej istotne.

- Polityka miasta w kilku aspektach wymaga korekty. Tak by ludziom żyło się, jak najlepiej, mam na myśli problemy doskwierające każdemu. To między innymi korki, czy jak już wspominałam brak miejsc do parkowania. Inwestycje są kluczowe dla rozwoju każdej aglomeracji, ale muszą być wyważone. Kraków to usługi, IT, branża turystyczna, ale na pewno nie przemysł, który może być uciążliwy dla mieszkańców - mówiła w rozmowie z Rochem Kowalskim.

Przeczytaj całą rozmowę: Pomnik smoleński w Krakowie? Małgorzata Wassermann: Nie będę o to występowała

DOSTĘP PREMIUM