Abp Henryk Hoser już wie, skąd zdrady i upadek obyczajów. To wszystko wina antykoncepcji

Duchowny skrytykował stosowanie antykoncepcji podczas spotkania poświęconego 50. rocznicy ogłoszenia przez Papieża Pawła VI encykliki "Humanae vitae". Dotyczy ona głównie zasad pożycia małżeńskiego.

- Profetyczny okazał się głos encykliki co do skutków działania antykoncepcji. Paweł VI trafnie przewidywał, że jej stosowanie otworzy szeroką i łatwą drogę zarówno niewierności małżeńskiej, jak i ogólnemu upadkowi obyczajów - mówił abp Hoser podczas sesji zorganizowanej 12 czerwca przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Czytaj: "Koniec tabu. Ludzie się budzą". Ateiści jednoczą się z kobietami przeciw przemocy religijnej

Jej tematem była encyklika “Human vitae”, ogłoszona przez Pawła VI w 1968 roku. Dotyczyła ona zasad moralnych w dziedzinie “przekazywania życia ludzkiego”. To nie pierwszy raz, kiedy arcybiskup krytycznie wypowiada się na temat antykoncepcji.

- Mentalność antykoncepcyjna wprowadza w samą istotę aktu małżeńskiego konflikt i element agresji, ponieważ antykoncepcja jest postawą agresywną wobec ludzkiej biologii - mówił niedawno dla wpolityce.pl.

Nauki Karola Wojtyły

Jak czytamy w relacji z wydarzenia na stronie ekai.pl, podczas spotkania przypomniano też udział kardynała Karola Wojtyły w powstawaniu papieskiej encykliki.

W swoim referacie na ten temat ks. prof. Paweł Gałuszka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przypomniał, że Wojtyła zainspirowany pracami przy dokumencie, wspólnie z “prywatną grupę ekspertów i doradców” napisał „Memoriał z Krakowa”.

Opisano w niej m.in. metodę termiczną, stanowiącą wówczas podstawę naturalnej regulacji poczęć oraz rozważania na temat “patologicznego znaczenia antykoncepcji”.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (235)
Abp Henryk Hoser: Antykoncepcja otworzyła drogę dla niewierności małżeńskiej i ogólnemu upadkowi obyczajów
Zaloguj się
 • julietwhiskey

  Oceniono 62 razy 56

  Pasożyty mają zestaw mądrości na każdy temat, a zwłaszcza na temat, który jest im całkowicie obcy jak: małżeństwo, seks, rodzicielstwo, wychowanie dzieci, zarabianie pieniędzy, praca, troska o rodzinę, odpowiedzialność za drugiego człowieka, troska o emeryturę, płacenie podatków itd...
  Rzygać się chce, jak człowiek słucha tych pasibrzuchów.

 • Leszek Kubiak

  Oceniono 37 razy 33

  NIECH SIĘ WASZA ŚWIĘTOJEBLIWOŚĆ ZBOKAMI W SUTANNACH ZAJMIE. MAM NADZIEJĘ ŻE DOCZEKAM CZASU KIEDY LUDZIE ROZSĄDNIE MYŚLĄCY NA ZNAK PROTESTU AŻ SIĘ KLER NIE OPAMIĘTA PRZESTANĄ DO KOŚCIOŁA CHODZIĆ.

 • Ha Kade

  Oceniono 35 razy 29

  Spółkując z ministrantami nie używają antykoncepcji bo nie muszą.

 • 1989ps

  Oceniono 28 razy 26

  "Duchowny skrytykował stosowanie antykoncepcji podczas spotkania ". ?! Co tam się działo?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX