Stawiszyński: Dlaczego mam chcieć, aby wygrywała polska drużyna? Powinna częściej przegrywać

- Ja nie rozumiem co to znaczy kibicować - powiedział Tomasz Stawiszyński. Zdaniem współautora podcastu "Nasze wewnętrzne konflikty", zwycięstwa piłkarskie umacniają narodowy narcyzm Polaków.

Tomasz Stawiszyński przyznaje, że od najmłodszych lat nie potrafił odnaleźć u siebie "strzelistych emocji", charakterystycznych dla fanów futbolu. Z drugiej jednak strony nie był rozczarowany, bo nigdy nie urzekła go piłka nożna.

Cveta Dimitrova, współautorka podcastu, przyznała, że także nie pasjonuje się piłką nożną. Dimitrova i Stawiszyński wspólnie przyjrzeli się plemiennym mechanizmom w futbolu, zastanawiali się nad zjawiskiem sublimacji i rozmawiali o porażce, która według nich bywa lepszą rzeczą niż zwycięstwo.

Oboje podkreślają jednak zgodnie, że najnowszy odcinek ich podcastu nie powstał po to, by komukolwiek obrzydzić oglądanie mundialu.

Czekamy na Państwa opinie, uwagi, pytania! Proszę pisać na adres: naszewewnetrznekonflikty@tok.fm. Podcast psychologiczno - filozoficzny "Nasze wewnętrzne konflikty" ukazuje się co środę na tokfm.pl.

TOK FM PREMIUM