Zalety Trzaskowskiego? "Jego ojciec był świetnym muzykiem" - odpowiada Jaki

- Był wybitnym muzykiem - tak o ojcu Rafała Trzaskowskiego mówi, w rozmowie z tokfm.pl, Patryk Jaki. Kandydat PiS na prezydenta stolicy, pytany o zalety swojego rywala, na pierwszym miejscu wymienił właśnie Andrzeja Trzaskowskiego.

Terminu wyborów samorządowych nie znamy, ale to nie przeszkadza kandydatom w walce o poparcie. Najbardziej zaciekły bój toczy się w Warszawie, gdzie o prezydenturę walczą rekomendowany przez PiS Patryk Jaki i kandydat PO i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski.

Jaki w rozmowie z Natalią Bet z portalu tokfm.pl mówi, że jego najgroźniejszy rywal "ma zalety". - Jego ojciec był świetnym muzykiem. To pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy - rozwinął myśl wiceminister sprawiedliwości.

Zmarły w 1998 roku Andrzej Trzaskowski to jeden z prekursorów jazzu w Polsce; był pianistą, kompozytorem, dyrygentem.

- Ja teraz coraz bardziej cenię jazz, czasem można odpocząć fajnie jadąc w samochodzie. I naprawdę jego ojciec był - nie wiem, czy nie przesadzę, jak użyję słowa  - wybitnym muzykiem - ocenia Jaki. I od razu dodaje, że zalet Rafał Trzaskowski ma więcej, "no ale to niech sam się reklamuje".

Czytaj też: Patryk Jaki usmażył na grillu kiełbasę wyborczą. Dosłownie. "Proszę przepuścić damy!">>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM