Żakowski o "hańbie mundialu": Chciałbym zobaczyć piłkarza, który na koszulce ma napis "Sencow"

Dziennikarz zaapelował do piłkarzy, żeby przy okazji mundialu przypomnieli o więzionym w Rosji Olegu Sencowie. - Jest taki odważny wśród herosów współczesnego futbolu? - pytał Żakowski.

- Zacznę od tego, czego nie ma dziś w gazetach. Nie ma w działach sportowych słowa o Olegu Sencowie, który w cieniu wielkiej fiesty umiera w ruskim łagrze. Dla mnie jest to zawstydzające. Rozumiem, że ta fiesta musi się odbyć, ale do diabła – to się dzieje w zbrodniczym systemie - mówił w Poranku TOK FM Jacek Żakowski.

Mowa więzionym w Rosji ukraińskim reżyserze. Aresztowano go w maju 2014 r. za to, że dostarczał jedzenie otoczonym przez Rosjan żołnierzom z ukraińskich jednostek wojskowych na Krymie. Organizował również samochodowe protesty Automajdanu przeciwko aneksji półwyspu. W maju rozpoczął głodówkę, domagając się zwolnienia siebie oraz innych ukraińskich więźniów politycznych. Jego stan jest poważny.

Mundial to nie tylko święto sportu. Apel ws. uwolnienia z łagru ukraińskiego reżysera

- Nie potrafię zrozumieć, jak to się dzieje, że ci wszyscy wspaniali sportowi dziennikarze, których lubimy i szanujemy, tak się zachowują, jakby w ogóle tego problemu nie było. Jak to się dzieje, że nawet ci fajni komentatorzy piłkarscy, słowem na początku transmisji się nie zająkną, że „my się tu bawimy, a tam ludzie umierają” - kontynuował Żakowski. 

Jego zdaniem, jest to "lekkomyślność i beztroska, za którą zapłacimy". - Hańba tego mundialu zostanie z nami i będzie nas wszystkich dręczyła. Na razie przyszli po Sencowa, ale jutro może przyjdą po ciebie. I co wtedy? Może się chłopaki sportowcy przebudzicie chociaż na chwilkę? - dodał.

Prowadzący poranną audycję w TOK FM wyraził nadzieję, że o dramacie więźnia przypomną gwiazdy futbolu.

- Chciałbym zobaczyć jednego piłkarza, który pod koniec meczu zdejmuje koszulkę, a pod spodem, na spodniej koszulce ma napis “Sencow”. Tylko tyle. Jest taki odważny wśród herosów współczesnego futbolu? Czy zostali sami tchórze chodzący ze spuszczonymi głowami? - pytał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (82)
Żakowski o "hańbie mundialu": Chciałbym zobaczyć piłkarza, który na koszulce ma napis "Sencow"
Zaloguj się
 • pascvale

  Oceniono 21 razy 5

  Bredzisz chłopie. Znalazł się kolejny obrońca banderstanu. Zbiera na wymioty słuchając takich bredni.

 • brunschwick

  Oceniono 12 razy 4

  Fascynujące, że ktoś tak głupi może uchodzić za gwiazdę dziennikarstwa. Może jeszcze ekspedientki w sklepach, zaczną od czasu do czasu wznosić okrzyk "Sencow!!!". Jeśli pan Żakowski, rzeczywiście uważa, że Mistrzostwa należy wykorzystać do nagłośnienia tej sprawy jest na to bardzo prosty sposób niech leci do Rosji, kupi bilet i w trakcie meczu wbiegnie na boisko z odpowiednim transparentem. Telewizja może próbować to ukryć, ale internety rozsławią. Oczywiście problem w tym, że wtedy, to pan Żakowski poniósłby konsekwencje, nie piłkarze a od ponoszenia konsekwencji w świece tego pana, są tylko inni.

 • Audrey Dell

  Oceniono 20 razy 4

  Żakowski chce mieszać sport z polityką? Jak taki szlachetny i odważny to zamiast namawiać innych do nadstawiania karku niech sam jedzie do Moskwy i na paralotni z napisem SENCOW wyląduje na boisku podczas jakiegoś meczu. Wtedy przekona się na własnej d.... jakie poczucie humoru mają sowieckie władze.

 • tyrranus

  Oceniono 7 razy 3

  to jest kretyński pomysł. Chociażby dlatego, że FIFA zabrania politykowania na stadionach, więc piłkarz miałby poświęcić swoją karierę i sportowe marzenie po to, by i tak nikt tego nie zobaczył, nikt sie tym nie przejął?
  Łatwo jest propagować męczeństwo czyimś kosztem

 • zawsze888

  Oceniono 17 razy 3

  ....po pierwsze agent USA Sencow nie jest niewinny.....a po drugie, przestancie mieszac sport i polityke.....dajcie ludziom odpoczac od tej waszej politycznej kloaki.....

 • stasiu.ze.spacerniaka

  Oceniono 15 razy 3

  no tak, stuhr nic nie palnął, wałensa nie opowiada dyrdymał więc co ?
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  no i jest !!!!
  dyżurny oszołom żakowski !!!

 • okiemserca

  Oceniono 5 razy 3

  Trochę to jednak oderwane od rzeczywistości. Gdyby ktoś chciał protestować przeciwko rezimowi Rosji to by nie wysyłał pilkarzyv tam, nie kupował od nich wegla i gazu, i obniżył podatkami łukoil w Pl itd... ale my nic nie robimy za to zadamy by piłkarze narazali się na kary za napisy na koszulkach.

 • isiah.thomas

  Oceniono 12 razy 2

  Żakowski żyje w swoim świecie. Odleciał daleko, jest przynajmniej na planecie Melmak.

 • max crecci

  Oceniono 16 razy 2

  Zabawne, konformista Żakowski, w cieple studia TOK FM, ulubieniec salonów, płynący z prądem, ideolog neomarksistowski w kostiumie dziennikarza o Sencowie. Pan kpi czy o drogę pyta? Trzeba mieć tupet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX