Duda skomentował porażkę Polaków w meczu z Kolumbią. A internauci wypomnieli mu wpis sprzed lat

Mecz Polska - Kolumbia zakończył się wynikiem 0:3. To znaczy, że nasza drużyna odpada z mundialu. Kompromitację piłkarzy skomentował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Przestrzegam 3 zasad"- zaczął polityk. Następnie je wymienił. "Obiecałem Naszym, że będę z Nimi - więc nie krytykuję" - napisała głowa państwa. "Cieszę się z sukcesów i chwalę - ale jeśli jest za co" - zastrzegł prezydent. "Nigdy nie załamuję rąk, wyciągam wnioski, bo jutro też jest dzień i trzeba iść do przodu. Biało-Czerwoni stało się. Trudno. Głowa do góry!" - skonkludował prezydent Andrzej Duda.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Przypomnieli Dudzie jego wpis sprzed 5 lat, gdy był europosłem Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy Andrzej Duda stwierdził, że stan polskiego sportu, a zwłaszcza gier zespołowych, jest odzwierciedleniem stanu polskiego państwa.

Szanse na awans polskiej drużyny na mundialu odpłynęły w siną dal. Kolumbia wygrała z Polską już 3:0. Bramki zdobyli: w 40 min. Yerri Mina, w 70 min. Radamel Falcao, 75 min. Juan Cuadrado.

W pierwszym niedzielnym meczu grupy H Senegal zremisował z Japonią 2:2. Przypomnijmy obie drużyny wygrały swoje mecze otwarcia na rosyjskim mundialu: Senegal wygrał 2:1 z Polską, a Japonia z Kolumbią. Także 2:1. Senegal i Japonia prowadzą w "naszej" grupie rosyjskiego mundialu.

Czy spodziewałaś(-eś) się porażki Polski w meczu z Kolumbią?

TOK FM PREMIUM