Bojkot mundialu? "Polski piłkarz mógłby pokazać 'gest Kozakiewicza' Rosji"

- Każdy dzień mundialu to wielki tryumf Putina - mówi dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz, ubolewając, że na trybunach pojawił się m.in. ambasador RP w Rosji, legitymizując politykę Putina.

Wczoraj przed ambasadą Rosji w Warszawie kilkadziesiąt osób demonstrowało w geście solidarności z Ołehem Sencowem, reżyserem więzionym w łagrze za rzekome przygotowywanie zamachów terrorystycznych. Sencow równo miesiąc przed mistrzostwami rozpoczął protest głodowy, domagając się wypuszczenia kilkudziesięciu ukraińskich więźniów. Jego stan się pogarsza, interwencję zapowiedział Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjørn Jagland.

Czytaj też: Duda skomentował porażkę Polaków w meczu z Kolumbią. A internauci wypomnieli mu wpis sprzed lat

Goszcząca w Poranku Radia TOK FM dziennikarka “Krytyki Politycznej” Agata Diduszko-Zyglewska zwracała uwagę, że polskie organizacje wysyłały listy do PZPN, FIFA i polskich ministerstw, prosząc, by Polska oficjalnie skomentowała tę sytuację podczas mistrzostw. - Milczenie Polaków, tego “narodu wybranego”, jest symptomatyczne - uważa dziennikarka. Według niej “komercjalizacja sportu pozbawiła go wartości etycznych”.

"Każdy dzień mundialu to wielki tryumf Putina"

Prowadząca audycję Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę, że żadnego stanowiska ze strony polskich władz nie było. Odpowiedział jej Roman Imielski, redaktor działu krajowego “Gazety Wyborczej”.

- Mam wielki niesmak, że turniej odbywa się w Rosji, jednak sport to nie jest okazja do demonstracji - ocenia. - Pamiętajmy, że turniej został przyznany w 2010 roku, kiedy sytuacja polityczna była inna - podkreśla.

Z kolei Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz “Rzeczpospolitej” zwrócił uwagę, że istniała możliwość bojkotu politycznego. - Byłem zwolennikiem tego, by żaden ze znaczących polityków Zachodu nie jechał do Rosji i nie pokazywał się u boku Putina, bo natychmiast wykorzysta to propaganda - mówi.

Na trybunach meczu Polska-Kolumbia siedział jednak ambasador Polski w Rosji Włodzimierz Marciniak. - To nie powinno się było zdarzyć. Każdy kolejny dzień tego mundialu to jest wielki tryumf Putina - uważa Nizinkiewicz.

Jego zdaniem stanowisko mogliby zabrać sami zawodnicy. - Wyobrażam sobie, że polski piłkarz na murawie pokazuje “gest Kozakiewicza” w stronę Rosji, to mogłoby się wydarzyć - marzy publicysta.

Aleksander Kwaśniewski o mundialu: Rosjanie budują dobry wizerunek, ale zaraz potem go niszczą

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
Bojkot mundialu? "Polski piłkarz mógłby pokazać 'gest Kozakiewicza' Rosji"
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 8 razy 8

  Polska reprezentacja zbojkotowała mundial od pierwszego meczu... na złość Putinu :)

 • e50504

  Oceniono 9 razy 7

  No ale jak to? Przecież bojkot miał być od pierwszego dnia, a tak w ogóle to Rosji mieli odebrać mundial, miała już paść od dulara, mieli nie zdążyć ze stadionami i w ogóle miało być marnie.

  A teraz co, Polska dostała po dupsku i nagle z kapelusza wyskoczyły presstytutki żeby ugrać sobie trochę czasu antenowego. Nawet mi was nie żal xD

  "ubolewając, że na trybunach pojawił się m.in. ambasador RP w Rosji, legitymizując politykę Putina." - ale zakompleksiony polski karaluch xD

 • van_klomp

  Oceniono 10 razy 6

  Nasi już zbojkotowali !!!!!!!!! To się nazywa "gest Kozakieiwcza" ! W proteście stali na boisku !!!! Teraz mnie oświeciło!!!!!!! Zuchy!!!!!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 6

  Już od wczorajszego, kończącego mecz gwizdka, zastanawiałem się KIEDY na łamy środków przekazu wychynie PIERWSZY IDIOTA, obwieszczający "urbi et orbi" , że najwłaściwszą formą zachowania "honoru" przez polskich piłkarzy, było by zbojkotowanie udziału w tym Mundialu... :-))

 • Andrzej Baryka

  Oceniono 5 razy 5

  Kawiarniane wielkoludy. Gdyby Polska wyszła z grupy to by inaczej skrzeczeli.

 • meles-meles

  Oceniono 4 razy 4

  Gdybyśmy zdobyli miejsce medalowe to teksty byłyby w stylu: że mimo, że bojkotujemy Putina to pokazaliśmy jak można wznieść się nad jego niegodziwość i osiągnąć sukces tym bardziej cenny że na jego jego wrogim terenie: zemsta za Sybir, Katyń, 40 lat komunizmu i Smoleńsk w jednym.

 • chri-s48

  Oceniono 3 razy 3

  Niech zaczną bojkotować rosyjski gaz i przestaną gotować.

 • kimdongun

  Oceniono 3 razy 3

  Dziennikarz to mocno nadużywane pojęcie.

 • bielanczyk

  Oceniono 2 razy 2

  To Katar też bojkotujemy? Aj, ale o Pekinie zapomnieliśmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX