"Bramy miast taranują barbarzyńcy". Posłanka ostrzega przed kandydatami PiS na prezydentów miast

Wg Ewy Lieder, w Gdańsku wybory prezydenta mogą przypominać wybór "między dżumą i cholerą". Chodzi o walkę Pawła Adamowicza z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim.

Paweł Adamowicz jest jednym z najdłużej urzędujących prezydentów miast. Rządzi Gdańskiem od 1998 roku. Liczy,  że wygra jesienne wybory startując z własnego komitetu wyborczego.

PiS liczy na Kacpra Płażyńskiego, syna byłego marszałka Sejmu - Macieja Płażyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Koalicja Obywatelska, stworzona przez Platformę i Nowoczesną, wystawia europosła PO Jarosława Wałęsę.

Gdzie dwóch się bije tam PiS korzysta? 

W Poranku Radia TOK FM posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder ostrzegała przed Kacprem Płażyńskim. Wg polityczki, 29-letni Płażyński wprowadziłby do miasta zasady działania PiS. 

- Mam wielką nadzieję, że wygra Jarosław Wałęsa. Ma największe szanse i według mnie, i według ostatnich sondaży. Najgorsze, co mogłoby nas spotkać, to walka między aktualnym prezydentem Pawłem Adamowiczem i  Kacprem Płażyńskim, który jest naprawdę ogromnym zagrożeniem - stwierdziła.

Czytaj też: PiS podbije duże miasta? Według eksperta kandydaci Kaczyńskiego to "produkty marketingowe">>>

Według Ewy Lieder, Adamowicz "jest skompromitowany i ma podobne problemy z prawem jak warszawska prezydent, tylko nie ma tej pokory, żeby zrozumieć, że czas ustąpić". Chodzi o rzekome nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych samorządowca. 

- Gdańszczanie mieliby w wybór między dżumą a cholerą, czyli  wybór między prezydentem, który się skompromitował, a kimś z PiS, kto wprowadzi pisowskie zasady. Nie miejmy złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość to barbarzyńcy. Wcześniej czy później ich zasady będą wprowadzone w mieście i będziemy tego bardzo żałować - tłumaczyła posłanka. 

Ewa Lieder dodała, że "dzisiaj bramy miast taranują barbarzyńcy", a kandydat PiS mimo braku doświadczenia w zarządzaniu miastem może przejść do drugiej tury. 

Czy Nowoczesna stanie się jedną partią z PO? 

Posłanka zapewniła, że Nowoczesna zdecydowanie nie chce połączyć się w jedną partię z Platformą. 

- Koalicja z PO jest zwyczajnie koniecznością. Ale koalicja podmiotowa. Jestem z niej dumna. To, że udało się Grzegorzowi Schetynie i Katarzynie Lubnauer usiąść do rozmów, nie pokłócić się i dojść do porozumienia, to jest naprawdę wielka sztuka - mówiła Lieder.   

Prowadzący Poranek Radia TOK FM - Jan Wróbel - zasugerował, że może tworzenie oddzielnej partii nie było wcześniej konieczne, dzięki czemu PiS być może nie doszedłby w ostatnich wyborach do władzy. 

- To nie nasza wina, że PO nie wygrała z PiS. Ale wierzę w to, że politycy partii Schetyny potrafią wyciągać wnioski ze swoim błędów i je naprawiać. Dlatego koalicja jest dzisiaj możliwa - podsumowała posłanka Nowoczesnej.

Koalicja PO i Nowoczesnej, przypomnijmy, ma wspólnych kandydatów między innymi na prezydentów Warszawy i Szczecina.

Czytaj też: "Platformo, opamiętaj się!". Marta Lempart ze Strajku Kobiet wystartuje w wyborach>>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Bramy miast taranują barbarzyńcy". Posłanka ostrzega przed kandydatami PiS na prezydentów miast
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 7 razy 3

  Prawda jest na tyle okrutna, że czegokolwiek tknie się PiS, to musi to zostać popsute. PO dbało bardziej o biznes aniżeli o cokolwiek inne. Rozkręcili tak niesamowicie gospodarkę, że żaden taran zatrzymać tego nie może. Co osiągają pisowcy chcąc coś zbudować? przykłady pierwsze z brzegu - SKOKi, Getback i premierek Morawiecki na wszystkich imprezach tej "firmy". Stępka pod budowę promu, gdzie po 12 miesiącach nie ma nawet projektu, łodzie podwodne, helikoptery.... i tania siła robocza dla Niemców, przy totalnym obracaniu systemu gospodarczego i zamienianie go w system białoruski. Ludzie PiS-u ? to misiewicze! i naprawdę podziwiam tych co sobie myślą "w końcu przyjdzie ktoś i zrobi porządek z moim dyrektorem czy kierownikiem. Jak zacznie się czas mianowania pisowskich sprzątaczek, bo kadr nie mają żadnych, i jak taka pani zacznie wydawać polecenia, to zatęskni jeden z drugim za obecnymi przełożonymi - zapewniam!

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 3

  PIS powinien dostać kopa w 4 litery wszędzie gdzie się tylko pokaże ,
  dobra zmiana dla synków, pociotków i misiewiczy .

 • spam_box

  Oceniono 1 raz 1

  Pisiory powinny wygrywać, bo jak to nie pootwiera oczu, to trzeba będzie faktycznie spriedralać.

 • ziggybum

  Oceniono 1 raz 1

  A tymczasem kolejni symetryści Gazety i "niezależni" komentatorzy już szykują gruncik pod służbę u barbarzyńców.

 • Maria Fąfara

  0

  Powinni wygrać ludzie z PIS i i wprowadzić w tym źle rządzonym mieście porządek. Dość skompromitowanego Adamowicza, który nawet chciał zmienić nazwy ulic na brzmiaco -niemieckie...skandal!!@ nie mówiąc o innych wyczynach...

 • 0

  Panowie dobrych Rad..słusznych krytyk..wysokiej samooceny..Kim jesteście...? skoro nic nie robicie..To nie Pis atakuje bramy...To nie dzielne Po płacze...BO TYLKO BARAN NARZEKA

 • 0

  KAŻDY LEPSZY OD ADAMOWICZA...KAŻDA Z TYCH PARTII JEST LEPSZA OD DRUGIEJ...NIEZAPOMINAJMY! Czas na Nowych.

 • sparky6

  Oceniono 6 razy 0

  Niemcy: 632 gwałty i molestowania seksualne na dworcach i w pociągach rocznie
  Z odpowiedzi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec na interpelację posła do Bundestagu Stephana Brandnera (AfD) wynika, że drastycznie wzrosła liczba przestępstw seksualnych na dworcach i w pociągach popełnianych przez cudzoziemców.

 • eldemon

  Oceniono 1 raz -1

  Pewnie już niedługo naukowcy wymyślą nazwę dla nowej choroby psychicznej w związku ze strachem przed PIS_em!
  Patrz wyżej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX