Turyści śmiecą i hałasują, dlatego Sopot postanowił ich upomnieć. Wcześniej walczył z golasami na Monciaku

"Cieszymy się, że odpoczywasz w Sopocie. Uszanuj nasz dom" - dwa tys. plakatów z tekstem po polsku i angielsku pojawiło się w mieście. Kurort ma problem z hałasem i śmieciami, za które wini turystów.

W Sopocie rozpoczęła się akcja, która ma na celu zmianę nawyków turystów. Chodzi dokładniej o problem z hałasem i śmieceniem.

Władze miasta uznały, że najlepszym do tego sposobem będzie przygotowanie plakatów z hasłem "Turysto, szanuj Sopot". Plakaty informują odwiedzających, że Sopot to nie tylko kurort, ale też miasto, w którym żyją zwykli mieszkańcy. Wiadomość przygotowana została w dwóch językach: polskim i angielskim.

- Większość turystów wie jak się zachowywać, ale to mniejszość buduje wrażenie za wszystkich. Zakłócają ciszę nocną i śmiecą. Zachowują się tak, jak na pewno nie zachowują się u siebie w domu -  mówi Radio TOK FM Magda Jachim z sopockiego urzędu miasta. 

Plakat 'Turysto, szanuj Sopot'Plakat 'Turysto, szanuj Sopot' Urząd Miasta Sopot

Plakaty zostaną przekazane zarządcom nieruchomości i spółdzielniom mieszkaniowym. Zostaną również rozklejone na słupach miejskich. Dodatkowo każdy sopocianin będzie mógł odebrać plakat w punkcie informacji.

Wcześniej walczono z kąpielówkami

To nie jest pierwsza tego typu akcja. Miasto od kilku lat namawia się turystów, którzy spędzają czas na plaży, aby nie chodzili po mieście w samych kąpielówkach.

- Sopot ma już doświadczenie w podobnych akcjach. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Teraz rzadko można zobaczyć osobę nie ubraną, która siedziałaby w ogródku gastronomicznym - dodała Magda Jachim.

TOK FM PREMIUM