Katarzyna Nosowska powiedziała, co myśli o aborcji. Jej słowa skrytykował Aborcyjny Dream Team

Artystka w rozmowie z magazynem "Uroda życia" opowiedziała się przeciwko aborcji. - Katarzyno Nosowska - nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób - odpowiadają znane aktywistki.

O Katarzynie Nosowskiej jest ostatnio głośno w mediach. Artystka promuje swoją książkę “A ja żem jej powiedział”. Jej fragmenty możecie przeczytać tutaj. Niedawno pojawił się też nowy utwór wokalistki zespołu Hey, zatytułowany “Ja pas”.

Nosowska: Konsekwencje kaleczą duszę

Nosowska w rozmowie z magazynem “Uroda życia” podzieliła się swoimi refleksjami na temat aborcji.

Powiem to pierwszy raz - jestem przeciwna aborcji. Chcę to wytłumaczyć. Jestem absolutnie za tym, by kobiety miały prawo same o sobie decydować, ale wiem też z własnego doświadczenia, że niektóre decyzje są potem bardzo ciężkie do udźwignięcia, a ich konsekwencje kaleczą duszę. Ja w duszę wierzę.

- wyznała.

Do jej słów odniosły się na swoim facebookowym profilu członkinie Aborcyjnego Dream Teamu, organizacji, która zajmuje się m.in. wspieraniem kobiet, które zdecydowały się na aborcję. Duży rozgłos przyniosła jej akcja billboardowa, w ramach której w polskich miastach pojawiły się plakaty z hasłem: “Statystycznie jedna z trzech twoich znajomych miała aborcję”. Prawdziwą burzę medialną wywołała zaś okładka “Wysokich Obcasów”, promująca wywiad z aktywistkami. Pojawiły się na niej, ubrane w koszulki, z napisem “Aborcja jest ok”.

Nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób

Aktywistki zwróciły uwagę na to, że nie mogą przejść obojętnie wobec słów piosenkarki. Dlatego zdecydowały się powołać się na badania, z których wynika, że większe ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych istnieje przy odmowie aborcji, niż po jej doświadczeniu. 

- A nawet jeśli decyzja o aborcji była złą decyzją, to czy my jako dorosłe osoby nie możemy podejmować złych decyzji? Dlaczego akurat przed tą decyzją na siłę próbuje się nas ochronić? Katarzyno Nosowska - nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób, ale zaufaj decyzjom innych osób - odpowiedziały Nosowskiej. 

Kraśko: Każda aborcja jest dramatem. Dryjańska: Skąd wiesz? Miałeś zabieg?

DOSTĘP PREMIUM