Dwa lata temu zmarła Janina Paradowska. Żakowski: Jaka różnica między nią, a ławicą niby-publicystów

Dwa lata temu zmarła wieloletnia gospodyni Poranka Radia TOK FM Janina Paradowska. - Janina, gdziekolwiek jesteś, pamiętaj, jak często miałaś rację - wspomina dziennikarkę Jacek Żakowski.

- Chciałem Państwu przypomnieć, że dziś mija druga rocznica śmierci Janiny Paradowskiej, naszej kochanej Janki - tak Jacek Żakowski rozpoczął dziś Poranek Radia TOK FM.

- Janina, gdziekolwiek jesteś, pamiętaj, jak często miałaś rację - mówił przypominając słowa Janiny Paradowskiej.

W głowie się nam zakręci od zmian, które się dokonają po wyborach. Prof. Zoll mówi, że takiej ustawy uchwalić nie można, ale ja już widziałam uchwalanie różnych ustaw, więc może również można skrócić kadencję samorządów. Nie byłabym zdziwiona, gdyby taką próbę podjęto. A potem Trybunał [Konstytucyjny], który i tak ma problem, bo będzie musiał orzekać w swojej sprawie
Wygrana Andrzeja Dudy napędza siłę Prawa i Sprawiedliwości. PiS jest w tej chwili jedyną silną partią na polskiej scenie politycznej, dobrze zorganizowaną. To jest maszyna puszczona w ruch, która jedzie. Inne partie stoją na parkingach, a niektóre poszukują części zamiennych. Nie wiem, czy to doprowadzi do zwycięstwa, które da samodzielną większość, tego nie wykluczam. Cokolwiek się urodzi z ruchu Kukiza przy wszystkich wątpliwościach, to temu ugrupowaniu będzie znacznie bliżej do PiS, niż do PO - zresztą ci działacze samorządowcy wywodzą się z PiS

- Pomyślałem, jaka jest różnica, między klasową dziennikarką, a tą całą ławicą niby-publicystów, plotących byle co, byle kiedy, byle jak, mylących się cały czas, nie odwołujących tego, co powiedzieli, ale kłapiących dalej. Szkoda, że tak mało było Janiny Paradowskiej - tylko jedna, że jej już nie ma. Janka, tęsknimy za tobą - zakończył Jacek Żakowski.

Janina Paradowska dziennikarka tygodnika "Polityka" i prowadząca Poranek Radia TOK FM w 2002 roku otrzymała nagrodę Grand Press. Wśród licznych nagród dla dziennikarki były też m.in. Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego oraz Nagroda Wieczystej Fundacji im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.

Janina Paradowska zmarła nagle, 28 czerwca 2016 roku, w wieku 74 lat. Żegnali ją politycy, dziennikarze i publicyści - bez względy na poglądy i zapatrywania.

Czytaj też: Tusk żegna Paradowską. "Janka: najlepsze serce, umysł, teksty. Nawet Twój bigos był najlepszy">>>

Janina Paradowska nie żyje. Dziennikarka polityczna i publicystka miała 74 lata

TOK FM PREMIUM