Sensacje posła Kukiz'15 ws. ustawy o IPN: Projekt był pisany, podobno, w siedzibie Mosadu w Wiedniu

Marek Jakubiak był przeciw ostatnim zmianom w ustawie o IPN. - Trzeba było to przeprowadzić w sposób rzetelny - w formie dyskusji, a nie w formie tajnych negocjacji, Bóg raczy wiedzieć z kim i gdzie - mówił w TOK FM.

W ekspresowym tempie zmieniono - w środę - część kontrowersyjnych zapisów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, dotyczących karania za przypisywanie Polakom winy za nazistowskie zbrodnie.

To te przepisy doprowadziły w styczniu do kryzysu w relacjach między Polską a Izraelem i Stanami Zjednoczonymi.

Przeciwko zmianie przepisów głosował m.in. Marek Jakubiak z Kukiz'15. Jak stwierdził w TOK FM, przepisy dopuszczające karanie - za przypisywanie Polakom winy za nazistowskie zbrodnie - pokazywały "odpowiedzialności państwa polskiego za traktowanie na terenie RP naszej historii". 

Posłowie nie spodobało się, że zmiany przeprowadzono błyskawicznie. - Bez żadnego trybu proceduje się ustawę w ciągu 2,5 godz. Ten projekt był w ogóle pisany, podobno , w siedzibie Mosadu w Wiedniu. Prasa o tym pisze. Coś niesamowitego w ogóle - mówił.

- Sugeruje pan, że w polskim parlamentem steruje Mosad? - dopytywała prowadząca audycję Wybory w TOK-u Dominika Wielowieyska.

- Nie sugeruję, ale niech pani zobaczy, co się stało w parlamencie. Ustawa pisana poza granicami Polski, negocjowana z obcym państwem nagle jest procedowana w ciągu 2,5 godz. Pytam się, jakżeście tę Polskę posadzili - na kolanach, na czym? Głosowałem przeciw, bo uważam, że Polska jest podmiotem a nie przedmiotem działania obcych mocarstw - odpowiadał Jakubiak.

Po raz pierwszy informacja, że porozumienie przygotowywano w siedzibie Mosadu pojawiła się w izraelskich mediach. Dziennikarz Kanału 10 poinformował, że do zakończenia kryzysu wokół ustawy o IPN doprowadziły m.in. spotkania w jednej z siedzib Mosadu nieopodal Tel Avivu.

Czytaj też: Morawiecki i Netanjahu podpisali wspólną deklarację. Ekspert: "To wynik nacisku ze strony USA i Izraela">>>

Sensacja goni sensację

Polityk Kukiz'15 dodał, że nawet na nowelizację "ktoś wpływał", to sprawa powinna być inaczej załatwiona -  Trzeba było to przeprowadzić w sposób rzetelny przez parlament,  w formie dyskusji, a nie w formie tajnych negocjacji, Bóg raczy wiedzieć z kim i gdzie - mówił Marek Jakubiak.

I zaskoczył kolejną sensacją. Bo zaczął opowiadać o badaniach przeprowadzonych w USA, z których wynika, że "młodzież w 90 proc. uważa, że nazistami byli Polacy".

- Panie pośle, błagam. Powołuje się pan na jakieś badania... Przez jaki ośrodek zostały one przeprowadzone? - zapytała Wielowieyska.

- Prezes Kaczyński się na nie powołuje! Nie zacytuje jaki ośrodek, ale wiem  jakie są wyniki - ripostował poseł Kukiz'15.

Wsparcie

Marek Jakubiak nie był jedynym gościem Wyborów w TOK-u, który dopatrzył się sensacji w przeprowadzonych przez rząd zmianach w ustawie o IPN.

- Przypomnijmy, projekt styczniowej nowelizacji wyszedł z ministerstwa sprawiedliwości.  Jak się okazuje, szczegóły porozumienia były uzgadniane poprzez służby specjalne. Gdzie jest MSZ? - pytał poseł PSL Piotr Zgorzelski.

- Czyli jednak Mosad... - skonstatowała Wielowieyska.

Nowelizacji ustawy o IPN starał się bronić Zbigniew Gryglas z klubu PiS. - To była suwerenna decyzja rządu polskiego - bez jakiegokolwiek wpływu. Nikt nie pisał tej ustawy. Jesteśmy w stanie napisać ustawę sami, w Polsce. Nie ma powodu sięgania po pomoc izraelską w pisaniu ustawy polskiej - zapewniał poseł, który do Sejmu wszedł z listy Nowoczesnej, a od jesieni 2017 roku jest we władzach Porozumienia Jarosława Gowina.

Czytaj też: Choć PiS ustąpił ws. IPN, to i tak osiągnął sukces. "Efekt mrożący został w Polsce zakorzeniony">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (88)
Sensacje posła Kukiz'15 ws. ustawy o IPN: Projekt był pisany, podobno, w siedzibie Mosadu w Wiedniu
Zaloguj się
 • tlen69

  Oceniono 24 razy 12

  Władze robią "cyrk", bierze nagrody za ZŁE USTAWY zamiast solidnej pracy ?
  Smuci, gdy partia lub koalicja nie ma profesjonalistów i ludzi rozważnych, a w większości są agresywni indoktrynatorzy, demagodzy, cynicy, hipokryci nie posiadający umiejętności,wiedzy dyplomatycznej, politycznej, historycznej. Suwerenności się nie uchwala ustawą PiS.  Państwo suwerenne jest  w stosunkach międzynarodowych podmiotem prawa międzynarodowego.
  Obecne władze uwłaczają nam swoim brakiem profesjonalizmu i łamaniem prawa,  doprowadzają do antagonizmów wewnątrz kraju i w polityce, międzynarodowej.  Co to znaczy, że pertraktacje (w sprawie złej  noweli ustawy IPN) zamiast polskiego rządu, Prezydenta i dyplomacji prowadziły (tajnie) służby specjalne ?  Czy jesteśmy państwem policyjnym?
  Zła ustawa grudniowa z 2017 r. o emeryturach o  SN oraz Zła ustawa IPN - styczniowa z 2018 r. RZUCIŁA nieprofesjonalne władze (większość sejmową, senat i prezydenta) na KOLANA, okaleczyła. Dziwię się, że prezydent nie wypełnił swoich obowiązków państwowych, a jedynie spełnił zachcianki PiS podpisując BEZREFLEKSYJNIE te 2 ustawy i o TK z 2015 r.
  Art. 126.
  1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej. 
  Prawo nie  działa wstecz, a podpis dr. prawa - prezydenta A.DUDY o SN mówi coś innego ??.
  Prawo do emerytury, K-60 l , a M-65 lat nie jest obowiązkiem przejścia na emeryturę. Ustawa ta nie zmusza do zakończenia pracy z chwilą ukończenia 60, czy 65 lat. Nie nakazuje i nie zwracania się o możliwość dalszej pracy.
  Ustawa o SN wyznaczająca koniec kadencji sędziego z powodu ukończenia wieku jest w sprzeczności z nowelizowaną przez PiS ustawą o emeryturach.
  Większość parlamentarna - zjednoczona prawica PiS,  premier i prezydent  nie potrafią  sami NIEZWŁOCZNIE naprawić błędnych ustaw,  dyplomatycznie, politycznie i historycznie?! Potrzebuje POMOCY ? To po co "pchali się do władzy, by niszczyć praworządność, dobrą pozycję Polski w świecie ?  Jak widzimy dzieje się  to nie tylko  z powodu 2 nieudanych obsad na stanowisku premiera  braku własnych kadr,  arogancji, czy braku zdolności ?!  CHAOS i bajzel ?!

 • ruter77

  Oceniono 16 razy 10

  Nie mamy rzadu tylko grupę rekonstrukcyjną z Morawieckim która nazywa sie rządem, a decyzje zapadają w tajnych ośrodkach Mosadu.

 • musklucki

  Oceniono 13 razy 9

  To państwo (Wolska) istnieje tylko teoretycznie.
  Matouszek, Adrian i Łysa Góra w tle:
  Ch.j, Du.a i kamieni kupa.

 • gromek1

  Oceniono 10 razy 8

  panie pośle z KuPIS 15 - jako przystawka i wpólnik w łamaniu Konstytucji ma Pan prawo milczeć i potakiwać grzecznie suwerenom z Torunia i Żoliborza.

 • skandy5

  Oceniono 10 razy 8

  PiS opowiada bzdury o klęczeniu - teraz PiS pełza

 • antoszek22

  Oceniono 14 razy 6

  Jakubiak to ten sam osioł który podrzucił Androniemu ruskie mistrale za dolara .
  Wyrzucenie dwóch paragrafów to nie to samo co pisanie .
  Zastanawiam sie gdzie jest pisany choraży Jakubiak bo rozumek tego starego trepa jest odwrotnie proporcjonalny do wartości firm które przejął po komunie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX